March 12-13, 2021
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 59.97 43.45 50.06 47.22 10
2 Tramari Smith SR Ocoee 35.53 39.91 52.57 48.67 8
3 Donovan Horne JR Apopka 52.22 1:01.49 59.05 48.80 6
4 Chase Robbins SR Celebration 53.99 53.99 49.49 49.99 5
5 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 47.05 1:03.07 36.54 50.05 4
6 Josiah Jones SR Wekiva 55.99 1:05.58 53.47 50.44 3
7 Keyshawn Johnson SR Kathleen 43.92 56.04 59.07 50.48 2
8 Christopher White SO Ocoee 41.02 1:09.29 1:03.19 55.43 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 39.64 48.93
2 Donovan Horne JR Apopka 58.48 49.14
3 Chase Robbins SR Celebration 49.70 50.20
4 Tramari Smith SR Ocoee 49.43 50.43
5 Keyshawn Johnson SR Kathleen 49.05 50.56
6 Christopher White SO Ocoee 53.94 50.88
7 Josiah Jones SR Wekiva 49.05 51.09
8 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 40.54 51.31
9 John Cooper lll JR Ocoee 56.81 52.12
10 Andre Miller SR Wekiva 41.98 52.47
11 Jaydyn Govia JR Evans 56.69 52.49
12 Caleb Joshway JR Auburndale 38.01 52.78
13 Brandon Davis FR West Orange 1:01.65 53.14
14 Andres Soto JR St. Cloud 52.77 53.30
15 Bryce Sanchez SO Harmony 54.32 53.78
16 William Howard JR Jones 47.52 54.00
17 Jalen Housey SR Rockledge 1:08.67 54.07
18 Alijah Nelson JR Newsome 54.68 54.13
19 Andrew Vega SR Alonso 1:04.24 54.44
20 Aaron Freeman FR Rockledge 54.68 54.68
21 Michael Kline SR St. Cloud 39.50 54.86
22 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 1:00.67 55.15
23 Carson Bellet JR West Orange 58.03 55.26
24 Essmal Reed SR Kathleen 47.16 55.48
25 Conner Flaherty FR Harmony 38.94 55.62
26 Tyree Works SO Wharton 42.62 56.08
27 Max Eiken JR Celebration 1:11.82 56.11
28 Logan Culver JR Alonso 49.12 56.45
29 Trey'von Taylor JR St. Cloud 1:04.27 56.87
30 Jerry Pollard SO Auburndale 1:12.27 56.90
31 Xavier Rios SR New Dimensions 1:02.68 56.98
32 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 1:01.62 57.05
33 Marcus Walden SR Wiregrass Ranch 1:09.19 57.18
34 Franklin Keyes SO Wiregrass Ranch 59.67 57.37
35 Felix Barrington SO Evans 40.49 57.84
36 Bradon Arevelos SO Viera 1:04.32 57.94
37 John Annett SO Newsome 51.21 58.19
38 Kamarion Cole FR Auburndale 58.93 58.34
39 Zachary Mutz SO Viera 1:16.28 58.67
40 Tyjuan Massey SO Evans 1:00.10 58.92
41 mykell frazier SR Jones 1:01.52 59.15
42 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 1:11.60 59.66
43 Lorenzyo Sanches JR Celebration 50.42 1:00.02
44 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 1:11.99 1:00.49
45 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 56.96 1:01.24
46 Kyrin Bridges SR Dr. Phillips 50.41 1:01.47
47 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 46.32 1:01.76
48 Ben Bonner FR Wiregrass Ranch 45.70 1:04.36
49 Edward St. Remy JR New Dimensions 1:10.91 1:04.46
  Jamal Bryant JR Palatka DNF DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Caleb Joshway JR Auburndale 50.67 51.20 52.78
24 Essmal Reed SR Kathleen 44.94 53.26 55.48
32 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 39.94 1:14.17 57.05
42 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 1:08.02 1:13.98 59.66
48 Ben Bonner FR Wiregrass Ranch 1:12.73 1:17.24 1:04.36
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 John Cooper lll JR Ocoee 52.12 41.18 52.12 57.34 1:04.11
23 Carson Bellet JR West Orange 48.63 41.45 55.26 58.03 51.95
37 John Annett SO Newsome 47.14 44.23 58.19 48.30 1:14.49
38 Kamarion Cole FR Auburndale 1:12.93 1:13.51 58.34 1:02.43 59.51
39 Zachary Mutz SO Viera 1:07.47 1:08.65 58.67 1:02.78 1:01.02
41 mykell frazier SR Jones 55.60 1:00.34 59.15 1:03.89 41.41
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Keyshawn Johnson SR Kathleen 47.53 44.50 51.07 50.56 52.59
6 Christopher White SO Ocoee 1:00.55 43.25 1:04.11 50.88 46.81
19 Andrew Vega SR Alonso 52.27 39.75 1:05.33 54.44 59.34
30 Jerry Pollard SO Auburndale 47.80 57.47 41.54 56.90 59.18
35 Felix Barrington SO Evans 1:07.68 46.85 1:04.21 57.84 1:03.63
43 Lorenzyo Sanches JR Celebration 52.82 1:00.62 1:15.03 1:00.02 45.02
45 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 49.00 52.06 1:15.94 1:01.24 53.28
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Chase Robbins SR Celebration 40.67 53.22 50.20
10 Andre Miller SR Wekiva 40.41 52.47 52.47
17 Jalen Housey SR Rockledge 1:10.30 51.37 54.07
21 Michael Kline SR St. Cloud 1:04.19 42.25 54.86
25 Conner Flaherty FR Harmony 56.74 54.51 55.62
26 Tyree Works SO Wharton 1:00.01 1:09.54 56.08
33 Marcus Walden SR Wiregrass Ranch 44.03 50.89 57.18
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 53.37 1:03.63 51.83 1:02.60 1:03.12 59.01 51.31
13 Brandon Davis FR West Orange 51.02 46.24 38.26 42.52 49.96 58.46 53.14
14 Andres Soto JR St. Cloud 44.78 41.05 39.45 1:07.70 58.10 56.50 53.30
18 Alijah Nelson JR Newsome 57.38 46.56 56.30 47.64 59.01 44.93 54.13
40 Tyjuan Massey SO Evans 1:12.48 1:14.83 42.43 1:12.48 48.32 1:04.23 58.92
49 Edward St. Remy JR New Dimensions 45.13 1:20.58 47.70 51.57 1:18.00 59.31 1:04.46
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Donovan Horne JR Apopka 50.13 49.14 1:03.89 1:03.89 57.50
20 Aaron Freeman FR Rockledge 49.22 54.68 59.06 43.75 1:08.35
22 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 1:02.87 55.15 1:06.18 58.46 46.33
29 Trey'von Taylor JR St. Cloud 46.07 56.87 55.74 50.62 54.60
31 Xavier Rios SR New Dimensions 1:10.09 56.98 46.16 44.45 56.41
36 Bradon Arevelos SO Viera 45.78 57.94 40.56 53.89 56.21
44 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 1:04.12 1:00.49 1:11.38 1:10.17 1:02.31
47 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 57.44 1:01.76 1:17.82 52.50 51.88
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Tramari Smith SR Ocoee 58.00 50.43 35.81 56.99 38.84
15 Bryce Sanchez SO Harmony 59.16 53.78 1:06.69 47.87 47.87
16 William Howard JR Jones 49.68 54.00 59.40 57.78 41.58
27 Max Eiken JR Celebration 48.26 56.11 1:11.26 1:11.82 1:03.41
28 Logan Culver JR Alonso 49.12 56.45 40.65 50.24 41.21
46 Kyrin Bridges SR Dr. Phillips 1:01.47 1:01.47 54.10 1:01.47 44.88
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 1:00.19 52.36 58.23 48.93 1:03.12
7 Josiah Jones SR Wekiva 48.54 50.58 1:02.33 51.09 44.96
11 Jaydyn Govia JR Evans 37.27 48.29 1:02.99 52.49 58.79
34 Franklin Keyes SO Wiregrass Ranch 53.93 45.33 1:01.39 57.37 48.19
  Jamal Bryant JR Palatka DNF DNF DNF DNF DNF