March 12-13, 2021
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 47.22 10
2 Tramari Smith SR Ocoee 48.67 8
3 Donovan Horne JR Apopka 48.80 6
4 Chase Robbins SR Celebration 49.99 5
5 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 50.05 4
6 Josiah Jones SR Wekiva 50.44 3
7 Keyshawn Johnson SR Kathleen 50.48 2
8 Christopher White SO Ocoee 55.43 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 48.93
2 Donovan Horne JR Apopka 49.14
3 Chase Robbins SR Celebration 50.20
4 Tramari Smith SR Ocoee 50.43
5 Keyshawn Johnson SR Kathleen 50.56
6 Christopher White SO Ocoee 50.88
7 Josiah Jones SR Wekiva 51.09
8 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 51.31
9 John Cooper lll JR Ocoee 52.12
10 Andre Miller SR Wekiva 52.47
11 Jaydyn Govia JR Evans 52.49
12 Caleb Joshway JR Auburndale 52.78
13 Brandon Davis FR West Orange 53.14
14 Andres Soto JR St. Cloud 53.30
15 Bryce Sanchez SO Harmony 53.78
16 William Howard JR Jones 54.00
17 Jalen Housey SR Rockledge 54.07
18 Alijah Nelson JR Newsome 54.13
19 Andrew Vega SR Alonso 54.44
20 Aaron Freeman FR Rockledge 54.68
21 Michael Kline SR St. Cloud 54.86
22 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 55.15
23 Carson Bellet JR West Orange 55.26
24 Essmal Reed SR Kathleen 55.48
25 Conner Flaherty FR Harmony 55.62
26 Tyree Works SO Wharton 56.08
27 Max Eiken JR Celebration 56.11
28 Logan Culver JR Alonso 56.45
29 Trey'von Taylor JR St. Cloud 56.87
30 Jerry Pollard SO Auburndale 56.90
31 Xavier Rios SR New Dimensions 56.98
32 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 57.05
33 Marcus Walden SR Wiregrass Ranch 57.18
34 Franklin Keyes SO Wiregrass Ranch 57.37
35 Felix Barrington SO Evans 57.84
36 Bradon Arevelos SO Viera 57.94
37 John Annett SO Newsome 58.19
38 Kamarion Cole FR Auburndale 58.34
39 Zachary Mutz SO Viera 58.67
40 Tyjuan Massey SO Evans 58.92
41 mykell frazier SR Jones 59.15
42 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 59.66
43 Lorenzyo Sanches JR Celebration 1:00.02
44 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 1:00.49
45 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 1:01.24
46 Kyrin Bridges SR Dr. Phillips 1:01.47
47 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 1:01.76
48 Ben Bonner FR Wiregrass Ranch 1:04.36
49 Edward St. Remy JR New Dimensions 1:04.46
  Jamal Bryant JR Palatka DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Caleb Joshway JR Auburndale 52.78
24 Essmal Reed SR Kathleen 55.48
32 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 57.05
42 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 59.66
48 Ben Bonner FR Wiregrass Ranch 1:04.36
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 John Cooper lll JR Ocoee 52.12
23 Carson Bellet JR West Orange 55.26
37 John Annett SO Newsome 58.19
38 Kamarion Cole FR Auburndale 58.34
39 Zachary Mutz SO Viera 58.67
41 mykell frazier SR Jones 59.15
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Keyshawn Johnson SR Kathleen 50.56
6 Christopher White SO Ocoee 50.88
19 Andrew Vega SR Alonso 54.44
30 Jerry Pollard SO Auburndale 56.90
35 Felix Barrington SO Evans 57.84
43 Lorenzyo Sanches JR Celebration 1:00.02
45 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 1:01.24
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Chase Robbins SR Celebration 50.20
10 Andre Miller SR Wekiva 52.47
17 Jalen Housey SR Rockledge 54.07
21 Michael Kline SR St. Cloud 54.86
25 Conner Flaherty FR Harmony 55.62
26 Tyree Works SO Wharton 56.08
33 Marcus Walden SR Wiregrass Ranch 57.18
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 51.31
13 Brandon Davis FR West Orange 53.14
14 Andres Soto JR St. Cloud 53.30
18 Alijah Nelson JR Newsome 54.13
40 Tyjuan Massey SO Evans 58.92
49 Edward St. Remy JR New Dimensions 1:04.46
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Donovan Horne JR Apopka 49.14
20 Aaron Freeman FR Rockledge 54.68
22 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 55.15
29 Trey'von Taylor JR St. Cloud 56.87
31 Xavier Rios SR New Dimensions 56.98
36 Bradon Arevelos SO Viera 57.94
44 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 1:00.49
47 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 1:01.76
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Tramari Smith SR Ocoee 50.43
15 Bryce Sanchez SO Harmony 53.78
16 William Howard JR Jones 54.00
27 Max Eiken JR Celebration 56.11
28 Logan Culver JR Alonso 56.45
46 Kyrin Bridges SR Dr. Phillips 1:01.47
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 48.93
7 Josiah Jones SR Wekiva 51.09
11 Jaydyn Govia JR Evans 52.49
34 Franklin Keyes SO Wiregrass Ranch 57.37
  Jamal Bryant JR Palatka DNF