March 16, 2021
|
Edward H. White - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 12.91 10
2 Nadia Brown SR Robert E. Lee 13.08 8
3 Markita West FR Ed White 13.27 6
4 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 13.38 5
5 Bagheera Jones SO Baker County 13.40 4
6 Brianna Henderson SO Ed White 13.54 3
7 Walteria Phelps JR Robert E. Lee 13.58 2
8 ky'sha Bell JR Mandarin 13.63 1
9 Elaine Williams FR Mandarin 13.84 -
10 Victoria Rackley JR Baker County 13.98 -
11 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 14.51 -
12 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 14.61 -
13 Ieisha Henderson SO Baker County 14.80 -
14 Aniyah Taylor SO Baker County 17.16 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Nadia Brown SR Robert E. Lee 13.08 8
7 Walteria Phelps JR Robert E. Lee 13.58 2
10 Victoria Rackley JR Baker County 13.98 -
11 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 14.51 -
12 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 14.61 -
13 Ieisha Henderson SO Baker County 14.80 -
14 Aniyah Taylor SO Baker County 17.16 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 12.91 10
3 Markita West FR Ed White 13.27 6
4 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 13.38 5
5 Bagheera Jones SO Baker County 13.40 4
6 Brianna Henderson SO Ed White 13.54 3
8 ky'sha Bell JR Mandarin 13.63 1
9 Elaine Williams FR Mandarin 13.84 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 26.84 10
2 Nadia Brown SR Robert E. Lee 27.90 8
3 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 27.98 6
4 Paris McKinnon SO Mandarin 28.25 5
5 Markita West FR Ed White 28.27 4
6 ky'sha Bell JR Mandarin 28.51 3
7 Elaine Williams FR Mandarin 29.41 2
8 Brianna Henderson SO Ed White 29.62 1
9 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 30.56 -
10 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 31.44 -
11 Ieisha Henderson SO Baker County 31.67 -
12 Katelyn Webb FR Mandarin 32.03 -
13 Savanna Powell JR Baker County 37.13 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Nadia Brown SR Robert E. Lee 27.90 8
7 Elaine Williams FR Mandarin 29.41 2
9 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 30.56 -
10 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 31.44 -
11 Ieisha Henderson SO Baker County 31.67 -
12 Katelyn Webb FR Mandarin 32.03 -
13 Savanna Powell JR Baker County 37.13 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 26.84 10
3 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 27.98 6
4 Paris McKinnon SO Mandarin 28.25 5
5 Markita West FR Ed White 28.27 4
6 ky'sha Bell JR Mandarin 28.51 3
8 Brianna Henderson SO Ed White 29.62 1

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 1:06.17 10
2 Jordan Wright SO Robert E. Lee 1:08.13 8
3 ky'sha Bell JR Mandarin 1:09.61 6
4 Cyanne Carey SO Baker County 1:11.44 5
5 Katelyn Webb FR Mandarin 1:14.74 4
6 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 1:15.23 3
7 Markita West FR Ed White 1:19.60 2
8 Brianna Henderson SO Ed White 1:19.91 1
9 Erin O'steen SO Baker County 1:28.40 -
10 Lily Elledge FR Baker County 1:30.93 -
11 Savanna Powell JR Baker County 1:32.35 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 1:06.17 10
2 Jordan Wright SO Robert E. Lee 1:08.13 8
6 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 1:15.23 3
7 Markita West FR Ed White 1:19.60 2
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 ky'sha Bell JR Mandarin 1:09.61 6
4 Cyanne Carey SO Baker County 1:11.44 5
5 Katelyn Webb FR Mandarin 1:14.74 4
8 Brianna Henderson SO Ed White 1:19.91 1
9 Erin O'steen SO Baker County 1:28.40 -
10 Lily Elledge FR Baker County 1:30.93 -
11 Savanna Powell JR Baker County 1:32.35 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keena Small SR Robert E. Lee 2:49.15 10
2 Savannah Pelfrey JR Baker County 2:56.33 8
3 Jordan Wright SO Robert E. Lee 2:56.92 6
4 Cyanne Carey SO Baker County 3:07.87 5
5 Jahmecia Chaytor JR Ed White 3:10.05 4

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Wyatt JR Mandarin 5:55.21 10
2 Savannah Pelfrey JR Baker County 6:21.80 8
3 Drew Dillion SO Mandarin 6:32.58 6
4 Keena Small SR Robert E. Lee 6:46.60 5

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenna Slack FR Mandarin 15:55.71 10

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lakayla Lucce JR Mandarin 17.15 10
2 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 19.52 8
3 Chloe Dorman SO Baker County 19.79 6
4 Jahmecia Chaytor JR Ed White 19.80 5
5 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 19.95 4
6 Walteria Phelps JR Robert E. Lee 19.95 3
7 Anyae Barr SO Robert E. Lee 20.75 2
8 Victoria Rackley JR Baker County 21.20 1
9 Kennedi Tinsley SR Robert E. Lee 22.97 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lakayla Lucce JR Mandarin 17.15 10
2 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 19.52 8
7 Anyae Barr SO Robert E. Lee 20.75 2
9 Kennedi Tinsley SR Robert E. Lee 22.97 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Walteria Phelps JR Robert E. Lee 19.95 3
8 Victoria Rackley JR Baker County 21.20 1
Girls' 100 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Chloe Dorman SO Baker County 19.79 6
4 Jahmecia Chaytor JR Ed White 19.80 5
5 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 19.95 4

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahmecia Chaytor JR Ed White 53.73 10
2 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 55.08 8
3 Lakayla Lucce JR Mandarin 56.08 6
4 Chloe Dorman SO Baker County 57.48 5
5 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 57.95 4
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 58.37 3
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 55.08 8
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 58.37 3
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahmecia Chaytor JR Ed White 53.73 10
3 Lakayla Lucce JR Mandarin 56.08 6
4 Chloe Dorman SO Baker County 57.48 5
5 Savannah Cumberbatch SO Mandarin 57.95 4

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Paris McKinnon SO Mandarin 1.27m 4' 2" 10

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 4.84m 15' 10.5" 10
2 Markita West FR Ed White 4.70m 15' 5" 8
3 Walteria Phelps JR Robert E. Lee 4.59m 15' 0.75" 6
4 Nadia Brown SR Robert E. Lee 4.58m 15' 0.5" 5
5 Chloe Dorman SO Baker County 4.10m 13' 5.5" 4
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 4.05m 13' 3.5" 3
7 Bagheera Jones SO Baker County 3.99m 13' 1.25" 2
8 Akira Roberson SO Robert E. Lee 3.68m 12' 1" 1
9 Brianna Henderson SO Ed White 3.45m 11' 4" -

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Damoni Kelly JR Mandarin 11.16m 36' 7.5" 10
2 Aliyah Roberstson SO Mandarin 11.14m 36' 6.75" 8
3 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 9.83m 32' 3" 6
4 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 9.53m 31' 3.25" 5
5 Akiari Lopez JR Mandarin 9.08m 29' 9.5" 4
6 Margaret Bah SO Robert E. Lee 8.19m 26' 10.5" 3
7 Wakeria Reed SO Ed White 7.99m 26' 2.75" 2
8 Jai'la Reed SO Baker County 7.62m 25' 0" 1
9 Sydney Brown JR Ed White 6.95m 22' 9.75" -
10 Akira Roberson SO Robert E. Lee 6.78m 22' 3" -
11 Raniyah Crosland SR Ed White 6.70m 21' 11.75" -
12 Taylor Wilford FR Baker County 6.62m 21' 8.75" -
13 Kamila Burks FR Baker County 6.59m 21' 7.5" -
14 Aniyah Taylor SO Baker County 5.89m 19' 4" -
15 Laurel-Ellyn York SO Baker County 5.81m 19' 0.75" -
16 Lily Elledge FR Baker County 5.70m 18' 8.5" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Damoni Kelly JR Mandarin 37.31m 122' 5" 10
2 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 27.77m 91' 1" 8
3 Aliyah Roberstson SO Mandarin 25.79m 84' 7" 6
4 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 25.24m 82' 10" 5
5 Margaret Bah SO Robert E. Lee 21.68m 71' 1" 4
6 Anara Peterson SO Mandarin 21.12m 69' 3" 3
7 Sydney Brown JR Ed White 17.98m 59' 0" 2
8 Akiari Lopez JR Mandarin 17.68m 58' 0" 1
9 Lily Elledge FR Baker County 16.59m 54' 5" -
10 Wakeria Reed SO Ed White 16.05m 52' 8" -
11 Laurel-Ellyn York SO Baker County 15.42m 50' 7" -
12 Kaitlyn Dinkins SO Baker County 15.19m 49' 10" -
13 Jai'la Reed SO Baker County 13.24m 43' 5" -
14 Caitlin Stetler FR Baker County 10.65m 34' 11" -
  Kamila Burks FR Baker County NM NM -
  Raniyah Crosland SR Ed White NM NM -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 25.88m 84' 11" 10
2 Akiari Lopez JR Mandarin 22.00m 72' 2" 8
3 Akira Roberson SO Robert E. Lee 16.48m 54' 1" 6
4 Raniyah Crosland SR Ed White 16.24m 53' 3" 5
5 Margaret Bah SO Robert E. Lee 16.22m 53' 2" 4
6 Wakeria Reed SO Ed White 11.20m 36' 9" 3
7 Sydney Brown JR Ed White 7.98m 26' 2" 2
  Kalena Hall SR Robert E. Lee NM NM -