March 5, 2021
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:54.38 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 10:11.67 8
3 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:14.65 6
4 Luke Doyle SR Berkeley Prep 10:14.85 5
5 Charles Labrant FR Indian Rocks Christian 10:18.23 4
6 Aidan Griffin FR Indian Rocks Christian 10:23.34 3
7 Evan Crane SO North Port 10:35.68 2
8 Braedon Miner FR Admiral Farragut 10:46.40 1
9 Liam Andrews JR Berkeley Prep 10:51.39 -
10 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 10:56.80 -
11 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 10:57.50 -
12 Stuart Sonheim SO Countryside 10:57.97 -
13 Jonathan Yacobi SR Largo 11:03.77 -
14 Austin Kilian SR Countryside 11:14.66 -
15 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 11:31.10 -
16 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 11:36.97 -
17 Anson Kirsch JR North Port 11:38.69 -
18 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 11:40.08 -
19 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 11:43.43 -
20 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 11:50.78 -
21 Nolan Vigue FR Boca Ciega 11:58.27 -
22 Angus Kilroy SO Seminole 12:12.52 -
23 Zane Shapiro JR Lakewood 12:13.30 -
24 Justin Finley SO Palm Harbor University 12:18.12 -
25 Joshua Sourini JR Countryside 12:19.25 -
26 Lawrence Budo FR Boca Ciega 12:36.58 -
27 Brendan Macking FR Northside Christian 12:40.51 -
28 Chase Workman JR Northside Christian 12:42.26 -
29 Nolan Workman 8 Northside Christian 12:42.97 -
30 Andrew Siegel FR Seminole 12:48.07 -
31 Caiden Schuller FR St. Petersburg 12:48.79 -
32 Eli Richard FR St. Petersburg 13:31.13 -
33 Jack Plouf FR Lakewood 14:05.33 -
34 Joel Mendez SR Lakewood 15:11.72 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:54.38 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 10:11.67 8
3 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:14.65 6
4 Luke Doyle SR Berkeley Prep 10:14.85 5
5 Charles Labrant FR Indian Rocks Christian 10:18.23 4
6 Aidan Griffin FR Indian Rocks Christian 10:23.34 3
7 Evan Crane SO North Port 10:35.68 2
8 Braedon Miner FR Admiral Farragut 10:46.40 1
9 Liam Andrews JR Berkeley Prep 10:51.39 -
10 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 10:56.80 -
11 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 10:57.50 -
12 Stuart Sonheim SO Countryside 10:57.97 -
14 Austin Kilian SR Countryside 11:14.66 -
18 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 11:40.08 -
19 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 11:43.43 -
21 Nolan Vigue FR Boca Ciega 11:58.27 -
22 Angus Kilroy SO Seminole 12:12.52 -
25 Joshua Sourini JR Countryside 12:19.25 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jonathan Yacobi SR Largo 11:03.77 -
15 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 11:31.10 -
16 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 11:36.97 -
17 Anson Kirsch JR North Port 11:38.69 -
20 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 11:50.78 -
23 Zane Shapiro JR Lakewood 12:13.30 -
24 Justin Finley SO Palm Harbor University 12:18.12 -
26 Lawrence Budo FR Boca Ciega 12:36.58 -
27 Brendan Macking FR Northside Christian 12:40.51 -
28 Chase Workman JR Northside Christian 12:42.26 -
29 Nolan Workman 8 Northside Christian 12:42.97 -
30 Andrew Siegel FR Seminole 12:48.07 -
31 Caiden Schuller FR St. Petersburg 12:48.79 -
32 Eli Richard FR St. Petersburg 13:31.13 -
33 Jack Plouf FR Lakewood 14:05.33 -
34 Joel Mendez SR Lakewood 15:11.72 -