February 12, 2021
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Liana Tyson SO Cocoa 7.88 -0.3
2 Tykira Glasco JR Rockledge 7.93 -0.3
3 Shunteria Thomas SO Cocoa 8.24 -0.3
4 Angel Parham SO Cocoa 8.32 -0.3
5 Zamiyah Chapple FR Rockledge 8.53 -0.3
6 A'vonia Oquendo-Waters SR Rockledge 8.69 -0.3
7 Shyanna Washington JR Astronaut 8.88 0.2
8 Jermiah Leak JR Astronaut 9.02 0.2
9 Janely Tavarez-Cintron 8 Holy Trinity 9.12 -0.3
10 Alexa Weaver JR West Shore 9.14 0.2
11 Anna Rozycki FR Satellite 9.19 -0.3
12 Jasmine McCray FR Astronaut 9.20 -0.3
13 Sydney Chamberlin JR Edgewood 9.26 -0.5
14 Skye Koehler SO West Shore 9.34 -0.5
15 Priya Gutta JR Holy Trinity 9.45 -0.3
16 Nikki Laudat SO Edgewood 9.47 -0.3
17 Amanda Cohen-Pinsky SO Satellite 9.49 -0.3
18 Anna Ely 7 Holy Trinity 9.58 0.2
19 Laila Jenkins 8 Edgewood 9.66 -0.3
20 Madison Goodwin JR Space Coast 9.87 0.2
21 Brianna Lawence JR Titusville 9.89 0.2
22 Beatrice Pennington FR West Shore 10.00 0.2
23 Jacey Jacobs 7 Edgewood 10.07 0.2
24 Tymariah Eason SO Space Coast 10.54 -0.3
25 Ainsley Jackson JR West Shore 10.69 0.2
26 Armani Matos FR Astronaut 10.76 -0.5
27 Micaylah Mohler JR Titusville 11.52 -0.3
28 Samantha Cohen-Pinsky SO Satellite 12.63 -0.3
  Dajaiya Smith SO Rockledge DNS -
  Lily Sakuma SO Astronaut DNS -
  Brooke Cohen-Pinsky SR Satellite DNS -
Girls' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Liana Tyson SO Cocoa 7.88
2 Tykira Glasco JR Rockledge 7.93
3 Shunteria Thomas SO Cocoa 8.24
4 Angel Parham SO Cocoa 8.32
5 Zamiyah Chapple FR Rockledge 8.53
6 A'vonia Oquendo-Waters SR Rockledge 8.69
27 Micaylah Mohler JR Titusville 11.52
  Dajaiya Smith SO Rockledge DNS
  Lily Sakuma SO Astronaut DNS
Girls' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Shyanna Washington JR Astronaut 8.88
8 Jermiah Leak JR Astronaut 9.02
10 Alexa Weaver JR West Shore 9.14
18 Anna Ely 7 Holy Trinity 9.58
20 Madison Goodwin JR Space Coast 9.87
21 Brianna Lawence JR Titusville 9.89
22 Beatrice Pennington FR West Shore 10.00
23 Jacey Jacobs 7 Edgewood 10.07
25 Ainsley Jackson JR West Shore 10.69
Girls' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Janely Tavarez-Cintron 8 Holy Trinity 9.12
11 Anna Rozycki FR Satellite 9.19
12 Jasmine McCray FR Astronaut 9.20
15 Priya Gutta JR Holy Trinity 9.45
16 Nikki Laudat SO Edgewood 9.47
17 Amanda Cohen-Pinsky SO Satellite 9.49
19 Laila Jenkins 8 Edgewood 9.66
24 Tymariah Eason SO Space Coast 10.54
28 Samantha Cohen-Pinsky SO Satellite 12.63
Girls' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Sydney Chamberlin JR Edgewood 9.26
14 Skye Koehler SO West Shore 9.34
26 Armani Matos FR Astronaut 10.76
  Brooke Cohen-Pinsky SR Satellite DNS

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Maggie Harp JR Cocoa 29.34 0.2
2 Shyanna Washington JR Astronaut 29.53 0.2
3 Alayezia Williams FR Cocoa 29.77 0.2
4 Trinity Parham 8 Cocoa 30.04 1.4
5 Jasmine McCray FR Astronaut 30.18 0.1
6 Madison Webster SR Space Coast 30.77 0.2
7 Sydney Chamberlin JR Edgewood 30.97 1.4
8 Jermiah Leak JR Astronaut 31.00 0.2
9 Serinity Young SO Rockledge 31.44 0.2
10 Destiny Bryant FR Rockledge 31.96 1.4
11 Vanessa Wright FR West Shore 32.66 1.0
12 Marichelle Solana SR West Shore 33.07 1.0
13 Priya Gutta JR Holy Trinity 33.17 0.1
14 Cole Chamberlin FR Edgewood 33.52 1.4
15 Rachel Mandeville JR Edgewood 33.58 1.4
16 Brianna Lawence JR Titusville 33.86 1.0
17 Mya Browning SO Satellite 33.89 0.1
18 Micaylah Mohler JR Titusville 34.50 0.2
19 Meghan Matthys SR West Shore 34.58 1.0
20 Madison Goodwin JR Space Coast 34.68 1.4
21 Andrea Cumba SR West Shore 34.86 1.4
22 Maria Habic SR Satellite 35.34 1.0
23 Emma DeloSantos SO Satellite 35.45 0.1
24 Meghan Rosenfeld SO Edgewood 36.65 1.0
25 Tymariah Eason SO Space Coast 38.09 1.0
26 Armani Matos FR Astronaut 38.13 1.0
  Taniyah Harris FR Rockledge DNS -
  Ericka Coles FR Rockledge DNS -
  Kyla Freeman FR Cocoa DNS -
  Emily Lewis JR Satellite DNS -
  Jennava Jacavage FR Space Coast DNS -
  Lily Sakuma SO Astronaut DNS -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maggie Harp JR Cocoa 29.34
2 Shyanna Washington JR Astronaut 29.53
3 Alayezia Williams FR Cocoa 29.77
6 Madison Webster SR Space Coast 30.77
8 Jermiah Leak JR Astronaut 31.00
9 Serinity Young SO Rockledge 31.44
18 Micaylah Mohler JR Titusville 34.50
  Kyla Freeman FR Cocoa DNS
  Lily Sakuma SO Astronaut DNS
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Trinity Parham 8 Cocoa 30.04
7 Sydney Chamberlin JR Edgewood 30.97
10 Destiny Bryant FR Rockledge 31.96
14 Cole Chamberlin FR Edgewood 33.52
15 Rachel Mandeville JR Edgewood 33.58
20 Madison Goodwin JR Space Coast 34.68
21 Andrea Cumba SR West Shore 34.86
  Ericka Coles FR Rockledge DNS
  Taniyah Harris FR Rockledge DNS
Girls' 200 Meters Section 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Vanessa Wright FR West Shore 32.66
12 Marichelle Solana SR West Shore 33.07
16 Brianna Lawence JR Titusville 33.86
19 Meghan Matthys SR West Shore 34.58
22 Maria Habic SR Satellite 35.34
24 Meghan Rosenfeld SO Edgewood 36.65
25 Tymariah Eason SO Space Coast 38.09
26 Armani Matos FR Astronaut 38.13
  Emily Lewis JR Satellite DNS
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jasmine McCray FR Astronaut 30.18
13 Priya Gutta JR Holy Trinity 33.17
17 Mya Browning SO Satellite 33.89
23 Emma DeloSantos SO Satellite 35.45
  Jennava Jacavage FR Space Coast DNS
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Liana Tyson SO Cocoa 41.79
2 Victoria Joyce JR Rockledge 42.17
3 Tykira Glasco JR Rockledge 42.77
4 Allyson Watson-Bell SO Rockledge 44.39
5 Zamiyah Chapple FR Rockledge 44.85
7 Shovonne Harp 8 Cocoa 47.26
8 Maggie Harp JR Cocoa 47.50
9 Shunteria Thomas SO Cocoa 48.43
10 Janely Tavarez-Cintron 8 Holy Trinity 48.99
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Laura Shelton JR West Shore 46.96
11 Kelly Ann Logan JR West Shore 49.87
12 Gabriella Olson-Zapata JR Edgewood 50.08
13 Anna Ely 7 Holy Trinity 52.38
14 Anna Rozycki FR Satellite 52.60
  Maya Sharma FR West Shore DNS
  Maya Toland SR West Shore DNS
  Madison Webster SR Space Coast DNS

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kamari Dawn SR Rockledge 1:01.46
2 Rylee Shannon SO Rockledge 1:05.63
3 Tamara Buckmaster SR Rockledge 1:06.47
4 Sapphire Williams JR Cocoa 1:07.42
5 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 1:07.58
6 Shanai Banks JR Rockledge 1:09.77
7 Ariah Beckford FR Cocoa 1:09.97
8 Elly Treder FR Astronaut 1:13.03
9 Victoria Hopkins JR Cocoa 1:14.76
10 Keryelit Lopez SO Titusville 1:16.31
11 Desiree Sanz SR West Shore 1:17.78
12 Madden Lorraine   Satellite 1:20.04
13 Violet Dobbs FR Titusville 1:26.83
  Scarlett Mallory FR Edgewood DNS
  Jennava Jacavage FR Space Coast DNS
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kamari Dawn SR Rockledge 1:01.46
2 Rylee Shannon SO Rockledge 1:05.63
3 Tamara Buckmaster SR Rockledge 1:06.47
4 Sapphire Williams JR Cocoa 1:07.42
5 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 1:07.58
6 Shanai Banks JR Rockledge 1:09.77
7 Ariah Beckford FR Cocoa 1:09.97
9 Victoria Hopkins JR Cocoa 1:14.76
13 Violet Dobbs FR Titusville 1:26.83
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Elly Treder FR Astronaut 1:13.03
10 Keryelit Lopez SO Titusville 1:16.31
11 Desiree Sanz SR West Shore 1:17.78
12 Madden Lorraine   Satellite 1:20.04
  Scarlett Mallory FR Edgewood DNS
  Jennava Jacavage FR Space Coast DNS

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kamari Dawn SR Rockledge 1:46.36
2 Victoria Joyce JR Rockledge 1:50.06
3 Rylee Shannon SO Rockledge 1:54.41
4 Allyson Watson-Bell SO Rockledge 1:54.88
5 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 1:55.74
6 Nika Gividen FR Edgewood 1:56.47
7 Kalyn Sands SR Edgewood 1:59.49
8 Katy Bielefeld SO Astronaut 2:05.72
9 Stacey Clark SR Astronaut 2:12.82
10 Keryelit Lopez SO Titusville 2:18.07
11 Scarlett Mallory FR Edgewood 2:34.90
12 Violet Dobbs FR Titusville 2:36.91
  Miya Burton SO Space Coast DNS
  Tatiana Blanco FR Satellite DNS
  Juliana Wilson JR Satellite DNS

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Julia Lavrador SR Satellite 2:28.18
2 Katie Hibbard SR Satellite 2:31.58
3 Sierra Markle FR Satellite 2:37.34
4 Julia McNatt SO Holy Trinity 2:37.49
5 Brissa Friedel SO Astronaut 2:46.58
6 Elysia Nemes 8 West Shore 2:47.34
7 Shanai Banks JR Rockledge 2:50.76
8 Paige Jaszczak JR Titusville 2:53.66
9 Brianna Barrial JR Edgewood 2:58.01
10 Emma Langely JR Rockledge 3:01.08
11 Nieto Shiyla FR Titusville 3:05.47
12 Esha Savani FR Edgewood 3:06.00
13 Elly Treder FR Astronaut 3:06.26
14 Maya Collyer SR Astronaut 3:14.07
  Isabelle Myers 7 Edgewood DNS
  Riley Jaszczak JR Titusville DNS
  Bailee Sanchioni 8 Edgewood DNS
  Shaye Coyle FR Satellite DNS
  Brenna Row JR Astronaut DNS
  Alexis Mills JR Astronaut DNS

Girls' 1200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ava Quattrocchi FR Cocoa 4:20.37
2 Megan Griffith FR Satellite 4:20.56
3 Nika Gividen FR Edgewood 4:31.86
4 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 4:37.64
5 Gabby Gillespie SR Satellite 4:39.93
6 Mia Mellor FR Satellite 5:08.65
7 Emily Oliver SO West Shore 5:12.38
8 Brenna Row JR Astronaut 5:13.06
9 Sarah Sumner SO Astronaut 5:14.37
10 Taylor Lenau FR Space Coast 5:21.89
  Sophia Bailly JR West Shore DNS
  Raina Wamsley SO Satellite DNS
  Kaylah Robinson SO Rockledge DNS

Girls' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kaylee Kraver JR Satellite 5:23.27
2 Anna Craig JR Satellite 5:25.27
3 Sophia Weiner FR Holy Trinity 5:26.42
4 Ivy Knight FR Satellite 5:33.86
5 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 5:40.44
6 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 5:45.68
7 Zoe Angell   Satellite 5:46.53
8 Kayla Hannah JR West Shore 5:48.18
9 Isabella Weiner SR Holy Trinity 5:55.17
10 Alexis Mills JR Astronaut 5:56.79
11 Brianna Barrial JR Edgewood 6:06.15
12 Georgia Rydson JR Holy Trinity 6:25.32
13 Paige Murill SR Titusville 6:25.63
14 Stacey Clark SR Astronaut 6:25.72
15 Nieto Shiyla FR Titusville 6:36.14
16 Taylor Lenau FR Space Coast 6:37.22
  Maya Collyer SR Astronaut DNF
  Paige Jaszczak JR Titusville DNS
  Riley Jaszczak JR Titusville DNS
  Ashley Hilmes JR West Shore DNS
  Isabelle Myers 7 Edgewood DNS
  Bailee Sanchioni 8 Edgewood DNS

Girls' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maya McKenzie JR Satellite 12:12.50
2 Ava Quattrocchi FR Cocoa 12:18.95
3 Brissa Friedel SO Astronaut 12:32.76
4 Jaiden Martin SR Holy Trinity 13:39.74
5 Paige Murill SR Titusville 13:43.71
  Taylor Kruv JR Satellite DNS
  Alyssa Cunningham FR Satellite DNS

Girls' 60 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jaida Williams-Goins FR Rockledge 10.08
2 Jada Lawrence SO Rockledge 11.63
3 Keliah Armstrong SO Rockledge 11.76
4 Gabriella Olson-Zapata JR Edgewood 12.03
5 Anijia Sutton JR Rockledge 15.55
  Aleja Aponte- Lovvorn SR Space Coast DNS

Girls' 200 Hurdles

W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jaida Williams-Goins FR Rockledge 30.78
2 Zamiyah Chapple FR Rockledge 33.54
3 Anijia Sutton JR Rockledge 34.09
4 Jada Lawrence SO Rockledge 35.17
  Gabriella Olson-Zapata JR Edgewood DNS
  Aleja Aponte- Lovvorn SR Space Coast DNS

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Izabelle Hays SR Satellite 1.55m 5' 1"
  • 1.15
    P
  • 1.20
    P
  • 1.25
    P
  • 1.30
    O
  • 1.35
    O
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXO
  • 1.60
    XX
2 Elise Chauvin JR West Shore 1.40m 4' 7"
  • 1.15
    O
  • 1.20
    O
  • 1.25
    XO
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XO
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
3 McCauley Christensen   Satellite 1.35m 4' 5"
  • 1.15
    O
  • 1.20
    O
  • 1.25
    O
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XO
  • 1.40
    XXX
4 Nevaeh Ware FR Rockledge 1.30m 4' 3.25"
  • 1.15
    P
  • 1.20
    O
  • 1.25
    XXO
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XXX
5 Karina Garridolee JR West Shore 1.30m 4' 3.25"
  • 1.15
    O
  • 1.20
    O
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XO
  • 1.35
    XXX
6 Naomi Bowman   Satellite 1.30m 4' 3.25"
  • 1.15
    O
  • 1.20
    O
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXO
  • 1.35
    XXX
7 Anijia Sutton JR Rockledge 1.30m 4' 3.25"
  • 1.15
    P
  • 1.20
    XO
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXO
  • 1.35
    XXX
8 Rylee Shannon SO Rockledge 1.25m 4' 1.25"
  • 1.15
    P
  • 1.20
    O
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXX
9 Destiny Bryant FR Rockledge 1.25m 4' 1.25"
  • 1.15
    P
  • 1.20
    XO
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XXX
10 jessica Wallhauser SO Satellite 1.15m 3' 9.25"
  • 1.15
    XO
  • 1.20
    XXX
  Laura Shelton JR West Shore NH NH

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Brynna Shannon SR Rockledge 2.32m 7' 7.25"
  • 1.82
    P
  • 1.92
    P
  • 2.02
    P
  • 2.12
    XO
  • 2.22
    O
  • 2.32
    O
  • 2.42
    XXX
2 Erica Williams JR Satellite 2.22m 7' 3.25"
  • 1.82
    O
  • 1.92
    XO
  • 2.02
    O
  • 2.12
    O
  • 2.22
    O
  • 2.32
    XXX
3 Chiara Prospero SR Satellite 2.22m 7' 3.25"
  • 1.82
    O
  • 1.92
    O
  • 2.02
    XXO
  • 2.12
    XXO
  • 2.22
    XO
  • 2.32
    XXX
4 Dorit Goldstein   Satellite 1.92m 6' 3.5"
  • 1.82
    O
  • 1.92
    O
  • 2.02
    XXX
  Erin Gaydar JR Edgewood NH NH
  • 1.82
    XXX
  Dorit Goldstein JR Satellite NH NH

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Tykira Glasco JR Rockledge 4.63m 15' 2.25"
  • 4.61  
  • 4.63  
  • 4.55  
2 Jaida Williams-Goins FR Rockledge 4.62m 15' 2"
  • 4.44  
  • 4.62  
  • 4.47  
3 Laura Shelton JR West Shore 4.43m 14' 6.5"
  • 4.07  
  • 4.43  
  • 4.32  
4 Alexa Weaver JR West Shore 4.40m 14' 5.25"
  • 4.26  
  • FOUL  
  • 4.40  
5 Keliah Armstrong SO Rockledge 4.11m 13' 6"
  • 4.11  
  • FOUL  
  • 4.01  
6 Brooke Cohen-Pinsky SR Satellite 3.24m 10' 7.75"
  • FOUL  
  • 3.24  
  • FOUL  
7 Tiana Negron SO Satellite 3.08m 10' 1.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.08  
8 Micaylah Mohler JR Titusville 2.92m 9' 7"
  • FOUL  
  • 2.92  
  • 2.88  
  Kelly Ann Logan JR West Shore NM NM
  Aleja Aponte- Lovvorn SR Space Coast NM NM
  Madison Goodwin JR Space Coast NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Emily Lewis JR Satellite NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Lora Pasco JR Satellite NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Ericka Coles FR Rockledge NM NM

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Rylee Shannon SO Rockledge 9.25m 30' 4.25"
  • 9.25  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Victoria Joyce JR Rockledge 9.08m 29' 9.5"
  • 9.08  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Allyson Watson-Bell SO Rockledge 8.97m 29' 5.25"
  • 8.97  
  • FOUL  
  • 8.86  
4 Anijia Sutton JR Rockledge 8.35m 27' 4.75"
  • 8.35  
  • 8.35  
  • 8.23  

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Iylana Kearse JR Rockledge 11.00m 36' 1.25"
  • 10.88  
  • 10.36  
  • 11.00  
2 Charle Alexander SR Rockledge 10.45m 34' 3.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.45  
3 Kayla Morris FR Satellite 9.68m 31' 9.25"
  • 9.36  
  • 9.68  
  • 8.92  
4 Kaiyah Robinson JR Cocoa 9.11m 29' 10.75"
  • 9.11  
  • 8.32  
  • 8.74  
5 Katherine Barett SR Astronaut 8.75m 28' 8.5"
  • 8.75  
  • 7.81  
  • 8.01  
6 Azaria Watkins SR Titusville 8.65m 28' 4.5"
  • 8.16  
  • 8.65  
  • 8.14  
7 Amanda Koza SR Titusville 8.07m 26' 5.75"
  • 7.85  
  • 7.55  
  • 8.07  
8 Alexis Burnsworth SO Rockledge 7.87m 25' 10"
  • 7.57  
  • 7.87  
  • 7.62  
9 Emma Terry JR Satellite 7.16m 23' 6"
  • 6.87  
  • 5.23  
  • 7.16  
10 Andrea Hutchinson SR Astronaut 7.10m 23' 3.5"
  • FOUL  
  • 6.21  
  • 7.10  
11 Savannah Sevor SO Astronaut 7.04m 23' 1.25"
  • 6.78  
  • 6.66  
  • 7.04  
12 Kasey Taplin JR Rockledge 6.75m 22' 1.75"
  • 6.52  
  • 6.75  
  • 6.02  
13 Abigail Bryant FR Satellite 6.50m 21' 4"
  • 6.50  
  • 6.41  
  • FOUL  
14 Tytravia Eason JR Space Coast 6.07m 19' 11"
  • 6.00  
  • 5.58  
  • 6.07  
  Madison Hannah JR West Shore NM NM
  Danica Schmadeke 8 Edgewood NM NM

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Iylana Kearse JR Rockledge 29.45m 96' 7"
  • 26.43  
  • 28.80  
  • 29.45  
2 Katherine Barett SR Astronaut 26.10m 85' 7"
  • 26.10  
  • FOUL  
  • 23.29  
3 Azaria Watkins SR Titusville 24.78m 81' 3"
  • 17.20  
  • FOUL  
  • 24.78  
4 Kayla Morris FR Satellite 23.68m 77' 8"
  • 19.60  
  • 23.68  
  • FOUL  
5 Kaiyah Robinson JR Cocoa 22.28m 73' 1"
  • 20.63  
  • 22.28  
  • 17.57  
6 Emma Terry JR Satellite 21.60m 70' 10"
  • 20.40  
  • 20.23  
  • 21.60  
7 Andrea Hutchinson SR Astronaut 21.57m 70' 9"
  • FOUL  
  • 21.36  
  • 21.57  
8 Becky Wieand SR Satellite 21.46m 70' 5"
  • 21.46  
  • FOUL  
  • 21.26  
9 Evelyn Paz JR Rockledge 20.00m 65' 7"
  • 20.00  
  • FOUL  
  • 17.68  
10 Daphne Aravena FR Rockledge 17.77m 58' 4"
  • 17.77  
  • 16.98  
  • 17.61  
11 Amanda Koza SR Titusville 17.45m 57' 3"
  • 17.45  
  • 15.68  
  • 17.37  
12 Savannah Sevor SO Astronaut 17.06m 56' 0"
  • FOUL  
  • 13.55  
  • 17.06  
13 Gavin Brickler SO Satellite 15.84m 52' 0"
  • FOUL  
  • 15.84  
  • 15.70  
14 Mary Chapman JR Rockledge 14.67m 48' 1"
  • 13.28  
  • 14.67  
  • 13.19  
15 Tytravia Eason JR Space Coast 12.68m 41' 7"
  • 11.35  
  • 12.68  
  • 12.46  
  Skye Taylor FR Titusville NM NM
  Danica Schmadeke 8 Edgewood NM NM
  Madison Hannah JR West Shore NM NM

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Charle Alexander SR Rockledge 30.70m 100' 9"
  • 30.59  
  • 30.70  
  • 27.21  
2 Daphne Aravena FR Rockledge 26.76m 87' 9"
  • 24.03  
  • 25.22  
  • 26.76  
3 Becky Wieand SR Satellite 24.45m 80' 2"
  • 24.45  
  • 22.51  
  • 24.15  
4 Kasey Taplin JR Rockledge 23.79m 78' 1"
  • 23.27  
  • 20.57  
  • 23.79  
5 Emma Terry JR Satellite 23.50m 77' 1"
  • 23.50  
  • 22.91  
  • 21.58  
6 Alexa Weaver JR West Shore 22.92m 75' 2"
  • 22.92  
  • 12.26  
  • 18.46  
7 Brianna Barrial JR Edgewood 19.25m 63' 2"
  • 17.32  
  • 16.28  
  • 19.25  
8 Rylan Clark JR Rockledge 17.64m 57' 10"
  • FOUL  
  • 17.64  
  • 17.04  
9 Tonia Bradt JR Satellite 16.20m 53' 2"
  • 14.66  
  • 16.20  
  • 15.75  
10 Abigail Bryant FR Satellite 15.34m 50' 4"
  • 14.34  
  • 12.97  
  • 15.34