February 20, 2021
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 1600ms SEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 4:35.07 10
2 Kirin Karver SO Berkeley Prep 4:36.30 8
3 Ethan Lipham JR Berkeley Prep 4:43.43 6
4 Isaac Morrison   McKeel 4:43.46 5
5 Tyler Sutherland SR Dunedin 4:47.75 4
6 Joshua Hindman FR Mitchell 4:58.56 3
7 Luke Doyle SR Berkeley Prep 4:58.86 2
8 Garrett Anderson FR Indian Rocks Christian 4:59.77 1
9 Aidan Griffin FR Indian Rocks Christian 5:00.92 -
10 Josh Davis SO Calvary Christian (Clr) 5:01.14 -
11 Brayan Colunga SR Spoto 5:01.29 -
12 Landon Johnson   McKeel 5:03.51 -
13 Liam Andrews JR Berkeley Prep 5:03.80 -
14 Gio Burke   McKeel 5:03.86 -
15 Jude Mullen FR Seffner Christian 5:03.97 -
16 Tyler Rogers SO Tampa Prep 5:04.22 -
17 Jaime Candelaria SO Wiregrass Ranch 5:05.42 -
18 Romal EsteMcDonald SR Wiregrass Ranch 5:05.50 -
19 Chris Toomey FR Calvary Christian (Clr) 5:05.84 -
20 Hunter Boggs FR Wiregrass Ranch 5:06.16 -
21 Giancarlo Restrepo SR Tampa Prep 5:08.75 -
22 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 5:11.69 -
23 Connor White SR Tampa Prep 5:17.83 -
24 Jack Garcy FR Tampa Catholic 5:18.77 -
25 Stephen Holland Senior McKeel 5:25.15 -
26 Ethan Yingling SO Tampa Catholic 5:26.19 -
27 Henry Moore SO Wiregrass Ranch 5:26.97 -
28 Dylan Miller SO Tampa Catholic 5:30.55 -
29 Grant Shurley JR Wiregrass Ranch 5:40.01 -
30 Geno Fraifer SO Berkeley Prep 5:40.24 -
31 Daniel Lyon JR Wiregrass Ranch 5:43.44 -
32 Aidan Lieberman Senior McKeel 5:43.62 -
33 Eric Olson SR Carrollwood 5:44.72 -
  Evan Blazowski SR Carrollwood DNS   
Boys 1600ms SEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 4:35.07 10
2 Kirin Karver SO Berkeley Prep 4:36.30 8
3 Ethan Lipham JR Berkeley Prep 4:43.43 6
4 Isaac Morrison   McKeel 4:43.46 5
5 Tyler Sutherland SR Dunedin 4:47.75 4
6 Joshua Hindman FR Mitchell 4:58.56 3
7 Luke Doyle SR Berkeley Prep 4:58.86 2
8 Garrett Anderson FR Indian Rocks Christian 4:59.77 1
11 Brayan Colunga SR Spoto 5:01.29 -
12 Landon Johnson   McKeel 5:03.51 -
15 Jude Mullen FR Seffner Christian 5:03.97 -
16 Tyler Rogers SO Tampa Prep 5:04.22 -
17 Jaime Candelaria SO Wiregrass Ranch 5:05.42 -
18 Romal EsteMcDonald SR Wiregrass Ranch 5:05.50 -
20 Hunter Boggs FR Wiregrass Ranch 5:06.16 -
22 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 5:11.69 -
26 Ethan Yingling SO Tampa Catholic 5:26.19 -
Boys 1600ms SEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Aidan Griffin FR Indian Rocks Christian 5:00.92 -
10 Josh Davis SO Calvary Christian (Clr) 5:01.14 -
13 Liam Andrews JR Berkeley Prep 5:03.80 -
14 Gio Burke   McKeel 5:03.86 -
19 Chris Toomey FR Calvary Christian (Clr) 5:05.84 -
21 Giancarlo Restrepo SR Tampa Prep 5:08.75 -
23 Connor White SR Tampa Prep 5:17.83 -
24 Jack Garcy FR Tampa Catholic 5:18.77 -
25 Stephen Holland Senior McKeel 5:25.15 -
27 Henry Moore SO Wiregrass Ranch 5:26.97 -
28 Dylan Miller SO Tampa Catholic 5:30.55 -
29 Grant Shurley JR Wiregrass Ranch 5:40.01 -
30 Geno Fraifer SO Berkeley Prep 5:40.24 -
31 Daniel Lyon JR Wiregrass Ranch 5:43.44 -
32 Aidan Lieberman Senior McKeel 5:43.62 -
33 Eric Olson SR Carrollwood 5:44.72 -
  Evan Blazowski SR Carrollwood DNS