February 20, 2021
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lauren Bayes 8 Lakeland Christian 2:38.25 10
2 Abby Armstrong SO Berkeley Prep 2:40.82 8
3 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 2:40.96 6
4 Thalia Fraifer JR Berkeley Prep 2:41.29 5
5 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:43.29 4
6 Emerson Growcock SO Holy Names 2:43.71 3
7 Lauren Mahan SO Calvary Christian (Clr) 2:46.05 2
8 Allison White SR Mitchell 2:46.46 1
9 Sarah Bayes SO Lakeland Christian 2:47.12 -
10 Hannah Latif FR Berkeley Prep 2:48.44 -
11 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:49.52 -
12 Abbigail McFaul FR Wiregrass Ranch 2:49.57 -
13 Genavieve Newton SO Mitchell 2:49.98 -
14 Savanna Newland SO McKeel 2:50.22 -
15 Natalie Kelley SO Berkeley Prep 2:56.18 -
16 Jashly Garcia SR Spoto 2:59.00 -
17 Isabella Palma SO Tampa Prep 3:00.09 -
18 Drea D'Piazza SO Mitchell 3:00.67 -
19 Rebecca Fallaw SO McKeel 3:01.62 -
20 Savannah Thomason JR Tampa Prep 3:04.87 -
21 Elisabeth Caceras JR Carrollwood 3:14.35 -
22 Kathleen Fairley JR Seffner Christian 3:41.08 -
23 Semira Gebreslassie JR Seffner Christian 3:44.13 -
  Hannah Kasper FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Kaylee Sibelle SR Carrollwood DNS   
  Mya Hill SR Wiregrass Ranch DNS   
  Chloe Duquella SR Wiregrass Ranch DNS   
  Ana Columa FR Wiregrass Ranch DNS   
  Ava Connelly FR Wiregrass Ranch DNS   
  Alayna Mann SO McKeel DNS   
  Finley Livingston JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Alexa Gross JR Carrollwood DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lauren Bayes 8 Lakeland Christian 2:38.25 10
2 Abby Armstrong SO Berkeley Prep 2:40.82 8
4 Thalia Fraifer JR Berkeley Prep 2:41.29 5
6 Emerson Growcock SO Holy Names 2:43.71 3
8 Allison White SR Mitchell 2:46.46 1
9 Sarah Bayes SO Lakeland Christian 2:47.12 -
11 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:49.52 -
13 Genavieve Newton SO Mitchell 2:49.98 -
14 Savanna Newland SO McKeel 2:50.22 -
  Mya Hill SR Wiregrass Ranch DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 2:40.96 6
5 Adia D'Piazza SO Mitchell 2:43.29 4
10 Hannah Latif FR Berkeley Prep 2:48.44 -
12 Abbigail McFaul FR Wiregrass Ranch 2:49.57 -
15 Natalie Kelley SO Berkeley Prep 2:56.18 -
18 Drea D'Piazza SO Mitchell 3:00.67 -
  Chloe Duquella SR Wiregrass Ranch DNS   
  Alayna Mann SO McKeel DNS   
  Kaylee Sibelle SR Carrollwood DNS   
  Alexa Gross JR Carrollwood DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Lauren Mahan SO Calvary Christian (Clr) 2:46.05 2
16 Jashly Garcia SR Spoto 2:59.00 -
17 Isabella Palma SO Tampa Prep 3:00.09 -
19 Rebecca Fallaw SO McKeel 3:01.62 -
20 Savannah Thomason JR Tampa Prep 3:04.87 -
21 Elisabeth Caceras JR Carrollwood 3:14.35 -
22 Kathleen Fairley JR Seffner Christian 3:41.08 -
23 Semira Gebreslassie JR Seffner Christian 3:44.13 -
  Hannah Kasper FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Finley Livingston JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Ava Connelly FR Wiregrass Ranch DNS   
  Ana Columa FR Wiregrass Ranch DNS