March 20, 2021
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jalen Brownlee   Rickards 3:16.74 4:41.05 4:52.30 5:59.75
2 Don Kohla SR Episcopal 5:37.72 4:46.20 3:40.38 4:51.93
3 Michael Officer JR Episcopal 5:35.65 4:49.35 5:26.97 4:03.06
4 Dominic Geraci FR Mandarin 5:38.20 4:54.08 5:35.26 5:14.67
5 Joseph McLeod SO Lincoln 4:50.49 4:56.41 5:40.88 5:49.77
6 Zach Spooner SO Matanzas 6:26.16 4:57.04 5:53.48 5:08.93
7 Enzo Gagliardi JR Mandarin 5:37.62 5:01.44 5:49.67 4:46.37
8 Andrew Marello FR Wolfson 6:30.32 5:02.57 6:27.29 5:05.60
9 Caleb Melendez SR East Ridge 5:20.97 5:05.68 5:45.42 3:43.15
10 Connor Glass SO American Heritage 5:54.65 5:05.73 6:16.05 3:37.07
11 Thomas Gray SR Fernandina Beach 4:59.34 5:08.59 6:19.57 6:31.91
12 Rhett Feagle SO Columbia 4:47.99 5:09.66 5:03.47 6:05.40
13 Hayden Herndon FR Seabreeze 4:37.33 5:11.60 6:20.16 4:59.14
14 Nick Hyatt SO Matanzas 4:48.72 5:13.82 4:33.03 6:07.17
15 Christian Clemens SO Zephyrhills 4:33.10 5:13.90 6:44.94 4:39.38
16 Mitchell Sefton FR Wolfson 4:28.00 5:15.29 5:02.68 6:02.59
17 Joel Dudley SR Atlantic Coast 4:35.59 5:16.77 4:07.08 4:35.59
18 Terrell Kinder SR Raines 4:51.78 5:17.15 5:39.35 5:04.47
19 Adrian Abercrombie JR Atlantic Coast 5:01.46 5:17.32 5:42.71 5:58.58
20 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 6:36.97 5:28.07 7:03.21 4:45.42
21 Trent Crick SR Seabreeze 5:09.68 5:32.98 4:59.69 5:42.97
22 Christian Mayfield SO Orange Park 4:04.43 5:39.48 5:53.06 6:47.38
23 Jason Lester SO Orange Park 7:06.52 5:41.21 4:32.97 5:51.45
24 Nicholas Darosa FR American Heritage 5:21.12 5:45.29 5:28.03 4:32.78
25 Jon Brauman SO Palatka 6:31.12 5:49.21 4:07.94 5:14.29
  Cooper Foxman JR Atlantic (PO) DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Don Kohla SR Episcopal 3:46.10 3:40.38 4:46.20
3 Michael Officer JR Episcopal 3:25.44 5:47.22 4:49.35
4 Dominic Geraci FR Mandarin 3:37.62 4:21.74 4:54.08
5 Joseph McLeod SO Lincoln 4:26.77 5:29.02 4:56.41
6 Zach Spooner SO Matanzas 4:42.19 4:39.22 4:57.04
7 Enzo Gagliardi JR Mandarin 5:43.65 5:49.67 5:01.44
8 Andrew Marello FR Wolfson 6:15.19 6:27.29 5:02.57
9 Caleb Melendez SR East Ridge 4:25.95 3:49.26 5:05.68
10 Connor Glass SO American Heritage 3:52.36 3:55.42 5:05.73
11 Thomas Gray SR Fernandina Beach 4:13.05 3:51.45 5:08.59
12 Rhett Feagle SO Columbia 4:17.02 6:05.40 5:09.66
13 Hayden Herndon FR Seabreeze 3:44.36 5:11.60 5:11.60
14 Nick Hyatt SO Matanzas 6:16.59 6:13.45 5:13.82
20 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 4:38.86 4:38.86 5:28.07
21 Trent Crick SR Seabreeze 6:46.24 4:29.72 5:32.98
25 Jon Brauman SO Palatka 4:42.86 4:18.42 5:49.21
Boys 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jalen Brownlee   Rickards 3:53.28 3:33.60 4:55.11 3:36.41 5:09.16 4:15.76 4:41.05
15 Christian Clemens SO Zephyrhills 5:57.85 4:23.68 4:39.38 6:07.27 6:38.66 5:32.74 5:13.90
16 Mitchell Sefton FR Wolfson 5:56.28 6:49.88 4:24.85 5:34.21 3:53.32 4:21.69 5:15.29
17 Joel Dudley SR Atlantic Coast 4:10.25 4:54.60 5:35.78 3:51.25 6:51.81 4:26.09 5:16.77
18 Terrell Kinder SR Raines 4:04.21 3:54.69 5:26.67 6:49.13 4:51.78 6:45.96 5:17.15
19 Adrian Abercrombie JR Atlantic Coast 6:20.79 5:45.88 4:23.38 5:58.58 4:26.55 5:04.63 5:17.32
22 Christian Mayfield SO Orange Park 5:53.06 4:58.75 5:05.54 5:39.48 4:45.17 6:16.83 5:39.48
23 Jason Lester SO Orange Park 6:52.87 4:05.68 4:50.03 5:48.04 6:11.92 4:22.74 5:41.21
24 Nicholas Darosa FR American Heritage 6:40.54 6:37.09 4:29.33 7:08.16 5:17.67 5:03.86 5:45.29
  Cooper Foxman JR Atlantic (PO) DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF