February 20, 2021
|
Wildwood - Wildwood, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 East Ridge A TYler Azcano, Shalamar Levarity, David Ramos, Lorenzo Laurenzano 3:36.85 4:36.37 3:32.59 4:08.73 10
2 Master's Academy (Oviedo) A Yusef Leak, Noah Sliger, Josh Gillis, Brady Mitchell 2:48.00 3:24.15 3:32.65 4:36.45 8
3 Seminole (Sanford) A Nazsir Givens, Chasen Kelly, Kalven McKenzie, Tyreese Ingram 3:31.22 3:42.22 3:40.02 2:36.22 6
4 Matanzas A Mishael Souverain, Chandler Lane, Hunter Smith, Jayce Friendly 4:32.58 2:40.87 3:43.42 2:40.87 5
5 Wildwood A Allen Best, Omari Smith, Cashe Clements, Johnny Goins 4:17.48 3:59.57 3:43.89 4:04.04 4
6 South Lake A Talon Richardson, Nicholas Kotulak, Joshua Cargill, Santos Aguilar 4:35.13 4:48.88 3:49.27 4:23.66 3
7 University (OC) A Calvino Crichton, Sebastian Bracamonte, Andrew Sweeney, Justin Martinez 3:36.88 3:13.81 3:50.72 3:18.42 2
8 East Ridge
(B>)
B Jordon Clarke, Michel Damien, Michel Demitri, Timothy Moses 3:05.17 4:24.53 4:00.48 4:34.15   
9 Wildwood
(B>)
B Tyrese Keiler, Jessie Strickland, Ja'Kyrian Turner, Vernell Brown III 3:35.37 4:40.70 4:01.98 4:35.86   
10 Matanzas
(B>)
B Scott Wiggins, Wyatt Wilson, brenden dunn, Demetrius Headley 4:18.05 4:49.70 4:03.44 3:31.80   
11 University (OC)
(B>)
B Jaeden Franco, Deon Butler, Robert Ayende-Ortiz, Payton Rosamilia 3:49.71 3:39.61 4:12.42 4:32.62   
12 Bell Creek A Matthew MacNichol, Elijah Wheeler, Ben Spain, Israel Zickafoose 3:56.90 4:58.04 4:14.73 4:17.28 1
13 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
B Austin Greer, Michael Fernandez, Andrew O'Connor, Brady Fish 4:53.29 3:43.83 4:17.27 3:59.27   
14 Eastside A Brenden Mavin, Michael Williams, Ernest Walker, Aiden Grosz 3:28.43 3:10.41 4:17.31 5:19.07 -
15 Lake Weir A Jamel Bailey, Jalen Lynum, Javaris Etiene, Yansel Baazquez-Orengo 4:45.87 4:04.67 4:17.54 3:13.16 -
16 Eastside
(B>)
B Adam Thomas, Holden Johnson, Maurice Johnson, Joshua Wang 4:54.16 5:26.55 4:29.87 5:48.14 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
8 East Ridge
(B>)
Clarke, Damien, Demitri, Moses 3:41.25 4:00.48   
10 Matanzas
(B>)
Wiggins, Wilson, dunn, Headley 3:26.93 4:03.44   
11 University (OC)
(B>)
Franco, Butler, Ayende-Ortiz, Rosamilia 3:59.80 4:12.42   
12 Bell Creek MacNichol, Wheeler, Spain, Zickafoose 3:03.41 4:14.73 1
13 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
Greer, Fernandez, O'Connor, Fish 3:00.09 4:17.27   
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
4 Matanzas Souverain, Lane, Smith, Friendly 4:03.53 3:43.42 5
7 University (OC) Crichton, Bracamonte, Sweeney, Martinez 2:41.51 3:50.72 2
9 Wildwood
(B>)
Keiler, Strickland, Turner, Brown III 4:09.24 4:01.98   
14 Eastside Mavin, Williams, Walker, Grosz 4:43.05 4:17.31 -
16 Eastside
(B>)
Thomas, Johnson, Johnson, Wang 4:35.27 4:29.87 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 East Ridge Azcano, Levarity, Ramos, Laurenzano 3:32.59 3:00.71 10
2 Master's Academy (Oviedo) Leak, Sliger, Gillis, Mitchell 3:32.65 3:09.26 8
3 Seminole (Sanford) Givens, Kelly, McKenzie, Ingram 3:40.02 3:35.62 6
5 Wildwood Best, Smith, Clements, Goins 3:43.89 3:55.09 4
6 South Lake Richardson, Kotulak, Cargill, Aguilar 3:49.27 2:51.96 3
15 Lake Weir Bailey, Lynum, Etiene, Baazquez-Orengo 4:17.54 4:30.42 -