March 27, 2021
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:15.34 10
2 Kamari Dawn SR Rockledge 2:18.75 8
3 Jazlyn Dailey JR Winter Park 2:19.25 6
4 Gabrielle Johnson SR Winter Park 2:21.89 5
5 Carly Holadia JR Timber Creek 2:24.33 4
6 Catalina Edwards SO Celebration 2:24.91 3
7 Alisha Boyer SO Evans 2:25.38 2
8 Olivia Eugene FR Apopka 2:25.75 1
9 Megan Wells JR Newsome 2:25.97 -
10 Katie Ranck SR Windermere 2:30.41 -
11 Izabell Reichard FR Harmony 2:30.61 -
12 Amenda Saint-Louis SR Evans 2:30.68 -
13 Brianna Hiers SR Montverde Academy 2:32.21 -
14 Ayla Fisher FR West Orange 2:32.77 -
15 Queen Boyer SO Evans 2:33.19 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 2:34.92 -
17 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:35.91 -
18 Julia Svartstrom SR Viera 2:36.42 -
19 Sarah Gross SO Winter Park 2:37.08 -
20 Maddie Heald FR Olympia 2:37.19 -
21 Ella Klyce FR West Orange 2:40.11 -
22 Mackenzie Miller JR Heritage 2:40.54 -
23 Ava Aseere SO Lake Minneola 2:41.49 -
24 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 2:42.65 -
25 Emma Morris FR Lake Nona 2:42.96 -
26 Kaitlyn Ritter SR Harmony 2:44.09 -
27 Shanai Banks JR Rockledge 2:44.62 -
28 Hannah Arago FR Osceola (Kissimmee) 2:44.68 -
29 Trinity Trett SO Viera 2:44.89 -
30 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 2:45.17 -
31 Valerie Hoyos JR Lake Nona 2:45.24 -
32 Natalie Nesmith SO Montverde Academy 2:45.40 -
33 Avery Rouhoff SR Viera 2:45.77 -
34 Hannah Head FR Dr. Phillips 2:46.82 -
35 Faith Palmer FR Strawberry Crest 2:46.96 -
36 Peyton Prior JR Timber Creek 2:47.46 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 2:47.76 -
38 nicole shorter JR Jones 2:47.90 -
39 Daria Joshway SO Auburndale 2:48.18 -
40 Thamia Romani FR Lake Minneola 2:48.71 -
41 Jasmine Harvell SO Auburndale 2:50.12 -
42 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:51.05 -
43 Lina Maldonado FR East Ridge 2:55.78 -
44 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 2:57.24 -
45 Kenzie Duron JR Melbourne 3:01.89 -
46 Jareliz Medina SO Tohopekaliga 3:03.13 -
47 Valerie Sical 7 City of Life Christian 3:04.55 -
48 Ana Caldwell SO Lake Minneola 3:06.12 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 3:07.97 -
50 Bailey Palmer JR Strawberry Crest 3:12.02 -
51 Brittni Faber FR East Ridge 3:13.91 -
52 payton Beaver JR Heritage 3:13.97 -
53 Gabby Luna 7 City of Life Christian 3:17.93 -
54 Amber Luther JR Lake Nona 3:24.20 -
55 Adriana Duarte SO New Dimensions 3:32.25 -
56 Karlie Saint-Lot FR East Ridge 3:34.35 -
57 Elvanie Civil SO New Dimensions 4:17.13 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ayla Fisher FR West Orange 2:32.77 -
18 Julia Svartstrom SR Viera 2:36.42 -
24 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 2:42.65 -
36 Peyton Prior JR Timber Creek 2:47.46 -
38 nicole shorter JR Jones 2:47.90 -
43 Lina Maldonado FR East Ridge 2:55.78 -
46 Jareliz Medina SO Tohopekaliga 3:03.13 -
50 Bailey Palmer JR Strawberry Crest 3:12.02 -
54 Amber Luther JR Lake Nona 3:24.20 -
56 Karlie Saint-Lot FR East Ridge 3:34.35 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Amenda Saint-Louis SR Evans 2:30.68 -
19 Sarah Gross SO Winter Park 2:37.08 -
21 Ella Klyce FR West Orange 2:40.11 -
31 Valerie Hoyos JR Lake Nona 2:45.24 -
35 Faith Palmer FR Strawberry Crest 2:46.96 -
45 Kenzie Duron JR Melbourne 3:01.89 -
48 Ana Caldwell SO Lake Minneola 3:06.12 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 3:07.97 -
51 Brittni Faber FR East Ridge 3:13.91 -
55 Adriana Duarte SO New Dimensions 3:32.25 -
57 Elvanie Civil SO New Dimensions 4:17.13 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Trinity Trett SO Viera 2:44.89 -
33 Avery Rouhoff SR Viera 2:45.77 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 2:47.76 -
39 Daria Joshway SO Auburndale 2:48.18 -
40 Thamia Romani FR Lake Minneola 2:48.71 -
41 Jasmine Harvell SO Auburndale 2:50.12 -
42 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:51.05 -
44 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 2:57.24 -
47 Valerie Sical 7 City of Life Christian 3:04.55 -
52 payton Beaver JR Heritage 3:13.97 -
53 Gabby Luna 7 City of Life Christian 3:17.93 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Brianna Hiers SR Montverde Academy 2:32.21 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 2:34.92 -
17 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:35.91 -
20 Maddie Heald FR Olympia 2:37.19 -
22 Mackenzie Miller JR Heritage 2:40.54 -
23 Ava Aseere SO Lake Minneola 2:41.49 -
25 Emma Morris FR Lake Nona 2:42.96 -
26 Kaitlyn Ritter SR Harmony 2:44.09 -
27 Shanai Banks JR Rockledge 2:44.62 -
28 Hannah Arago FR Osceola (Kissimmee) 2:44.68 -
32 Natalie Nesmith SO Montverde Academy 2:45.40 -
34 Hannah Head FR Dr. Phillips 2:46.82 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:15.34 10
2 Kamari Dawn SR Rockledge 2:18.75 8
3 Jazlyn Dailey JR Winter Park 2:19.25 6
4 Gabrielle Johnson SR Winter Park 2:21.89 5
5 Carly Holadia JR Timber Creek 2:24.33 4
6 Catalina Edwards SO Celebration 2:24.91 3
7 Alisha Boyer SO Evans 2:25.38 2
8 Olivia Eugene FR Apopka 2:25.75 1
9 Megan Wells JR Newsome 2:25.97 -
10 Katie Ranck SR Windermere 2:30.41 -
11 Izabell Reichard FR Harmony 2:30.61 -
15 Queen Boyer SO Evans 2:33.19 -
30 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 2:45.17 -