March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 12.37 10
2 Princess Vigilance SR Evans 12.45 8
3 Rayanna Mathis JR Dr. Phillips 12.45 6
4 Tykira Glasco JR Rockledge 12.47 5
5 Morgan LaBord SO Olympia 12.53 4
6 Keturah Bulford-Trott SR Montverde Academy 12.56 3
7 Saniyah Tillman SR Auburndale 12.66 2
8 Nyla McFayden SO Apopka 12.84 1
9 Alivia Williams FR East Ridge 12.85 -
10 Ezzaria Hill SR Olympia 12.93 -
11 Delicia Lawrence JR Evans 12.96 -
12 Aellella Newkirk SO East Ridge 12.99 -
12 Emma Morris FR Lake Nona 12.99 -
14 Mariama Kamara SO Evans 13.03 -
15 Ashanti King JR Auburndale 13.06 -
16 Mariana Morillo FR Windermere 13.09 -
17 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 13.10 -
18 Asharia McPherson SR Heritage 13.24 -
19 Helena Huyke JR Celebration 13.27 -
20 Kaycee Martin SR Newsome 13.31 -
21 Ja'Mese Heard FR Jones 13.34 -
22 Abigail Baxter SR Heritage 13.34 -
23 Adriana Rosa JR Harmony 13.36 -
24 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.40 -
25 Tamara Buckmaster SR Rockledge 13.42 -
26 Zahmya Brown FR East Ridge 13.42 -
27 Tiana Roberts JR Apopka 13.44 -
28 Casandra Ramirez SR Viera 13.44 -
29 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 13.45 -
30 Madison McMullen SR Montverde Academy 13.45 -
31 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.46 -
32 Patley Bernard SO Winter Park 13.47 -
33 Victoria Brown FR Lake Minneola 13.48 -
34 Jaden Byrd SR Winter Park 13.49 -
35 Nasjai White SO Windermere 13.49 -
36 Jaedyn Smith SR Auburndale 13.49 -
37 Lauren Perkins JR Windermere 13.53 -
38 Rylee Shannon SO Rockledge 13.55 -
39 Arianna Lewin JR Kathleen 13.62 -
40 Carolyn Bradford SR Newsome 13.70 -
41 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 13.75 -
42 Meridith Richemond SR Celebration 13.75 -
43 Paris Jernigan SO Viera 13.82 -
44 Reigan Pellegrino SR Harmony 13.84 -
45 Adriana Scheuer SO Harmony 13.94 -
46 Aniya Gantz SO Apopka 13.95 -
47 jayla howard FR Jones 13.97 -
48 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 13.98 -
49 Persia Walton SO Heritage 14.06 -
50 Sydnee Massey FR Olympia 14.07 -
51 Kynedi Williams SO Gateway (Kissimmee) 14.22 -
52 Charleea Santiago SO Melbourne 14.24 -
53 Francesca Zamarripa SR Newsome 14.27 -
54 Kadence Stevens FR Melbourne 14.32 -
55 Taniyah Darisaw SR West Orange 14.54 -
56 Rhianna Clarke JR Lake Minneola 14.56 -
57 Alison Ortiz SR Timber Creek 14.66 -
58 Tamara Rodriguez FR Colonial 14.77 -
59 Danica Monopoli FR Viera 14.78 -
60 Venus Robinson FR Montverde Academy 14.81 -
61 Emma Davis SO Melbourne 14.88 -
62 Emily Vargas SO Tohopekaliga 14.92 -
63 Jenelle Courtney JR West Orange 14.93 -
64 Taleia Tyrell SO Tohopekaliga 15.40 -
65 Alexa Hershberger FR Lake Minneola 15.74 -
66 Nephtalie Rene SO West Orange 15.77 -
67 Madelyn Souza JR Timber Creek 15.96 -
68 Ariana Frounder SO City of Life Christian 16.21 -
69 Kacie Michaud SR Timber Creek 16.65 -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
26 Zahmya Brown FR East Ridge 14.36 13.42 -
46 Aniya Gantz SO Apopka 15.35 13.95 -
64 Taleia Tyrell SO Tohopekaliga 16.79 15.40 -
65 Alexa Hershberger FR Lake Minneola 19.05 15.74 -
66 Nephtalie Rene SO West Orange 16.72 15.77 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Saniyah Tillman SR Auburndale 12.66 14.56 15.83 14.56 10.01 2
11 Delicia Lawrence JR Evans 12.96 12.19 11.93 16.59 14.13 -
12 Aellella Newkirk SO East Ridge 12.99 9.75 16.76 11.05 11.05 -
14 Mariama Kamara SO Evans 13.03 14.47 16.42 16.03 14.86 -
39 Arianna Lewin JR Kathleen 13.62 13.90 10.49 17.17 13.22 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
56 Rhianna Clarke JR Lake Minneola 17.48 14.56 12.09 18.50 11.51 -
59 Danica Monopoli FR Viera 14.78 14.78 13.75 11.98 15.38 -
62 Emily Vargas SO Tohopekaliga 10.90 14.92 18.21 17.91 15.67 -
63 Jenelle Courtney JR West Orange 18.52 14.93 18.37 18.07 11.20 -
67 Madelyn Souza JR Timber Creek 16.28 15.96 12.13 16.28 18.84 -
68 Ariana Frounder SO City of Life Christian 12.32 16.21 16.21 17.67 19.94 -
69 Kacie Michaud SR Timber Creek 11.83 16.65 21.15 14.66 13.99 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
48 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 13.98 12.17 10.21 14.68 14.54 -
52 Charleea Santiago SO Melbourne 14.24 12.82 14.96 16.81 16.10 -
54 Kadence Stevens FR Melbourne 14.32 18.62 10.31 14.75 10.03 -
55 Taniyah Darisaw SR West Orange 14.54 14.98 18.62 12.07 12.51 -
57 Alison Ortiz SR Timber Creek 14.66 17.30 17.30 13.34 18.18 -
58 Tamara Rodriguez FR Colonial 14.77 14.92 16.99 18.02 14.77 -
61 Emma Davis SO Melbourne 14.88 11.31 15.48 11.16 18.31 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Tamara Buckmaster SR Rockledge 16.51 13.42 -
41 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 12.10 13.75 -
45 Adriana Scheuer SO Harmony 13.53 13.94 -
47 jayla howard FR Jones 10.48 13.97 -
49 Persia Walton SO Heritage 14.91 14.06 -
50 Sydnee Massey FR Olympia 15.34 14.07 -
51 Kynedi Williams SO Gateway (Kissimmee) 16.07 14.22 -
53 Francesca Zamarripa SR Newsome 18.13 14.27 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Emma Morris FR Lake Nona 14.55 12.99 14.55 12.99 14.81 -
21 Ja'Mese Heard FR Jones 13.61 13.34 10.68 14.28 12.54 -
35 Nasjai White SO Windermere 17.27 13.49 13.90 16.33 15.65 -
37 Lauren Perkins JR Windermere 13.94 13.53 13.67 12.32 10.56 -
38 Rylee Shannon SO Rockledge 15.86 13.55 15.99 16.40 12.06 -
42 Meridith Richemond SR Celebration 13.34 13.75 11.28 10.04 17.74 -
43 Paris Jernigan SO Viera 10.37 13.82 13.82 13.69 10.92 -
60 Venus Robinson FR Montverde Academy 15.85 14.81 15.26 15.70 14.81 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Asharia McPherson SR Heritage 11.26 13.24 12.98 14.70 11.79 -
19 Helena Huyke JR Celebration 14.87 13.27 12.21 10.89 9.82 -
28 Casandra Ramirez SR Viera 17.21 13.44 15.06 15.59 12.37 -
33 Victoria Brown FR Lake Minneola 9.44 13.48 10.79 14.97 17.26 -
34 Jaden Byrd SR Winter Park 11.20 13.49 14.03 15.92 17.00 -
36 Jaedyn Smith SR Auburndale 9.99 13.49 15.38 14.30 15.79 -
40 Carolyn Bradford SR Newsome 10.42 13.70 11.65 16.31 15.76 -
44 Reigan Pellegrino SR Harmony 14.12 13.84 13.98 11.63 12.88 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Kaycee Martin SR Newsome 13.31 9.59 15.31 -
23 Adriana Rosa JR Harmony 13.36 12.56 16.70 -
24 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.40 15.01 11.93 -
27 Tiana Roberts JR Apopka 13.44 9.55 12.91 -
29 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 13.45 16.41 17.35 -
30 Madison McMullen SR Montverde Academy 13.45 9.69 11.97 -
31 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.46 10.10 12.12 -
32 Patley Bernard SO Winter Park 13.47 9.43 15.09 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Princess Vigilance SR Evans 10.46 9.96 12.45 8
5 Morgan LaBord SO Olympia 12.28 13.29 12.53 4
6 Keturah Bulford-Trott SR Montverde Academy 12.94 15.70 12.56 3
10 Ezzaria Hill SR Olympia 9.18 9.18 12.93 -
15 Ashanti King JR Auburndale 15.28 9.80 13.06 -
16 Mariana Morillo FR Windermere 13.49 12.70 13.09 -
17 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 9.57 9.83 13.10 -
Girls' 100 Meters Section 10
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 15.22 15.84 12.37 12.25 12.62 12.50 9.28 10
3 Rayanna Mathis JR Dr. Phillips 11.83 10.59 12.45 11.96 10.59 12.58 9.59 6
4 Tykira Glasco JR Rockledge 11.10 11.60 12.47 12.47 9.36 9.98 16.22 5
8 Nyla McFayden SO Apopka 10.40 11.82 12.84 15.16 10.79 13.36 9.51 1
9 Alivia Williams FR East Ridge 11.57 13.63 12.85 9.64 10.80 9.38 9.38 -
22 Abigail Baxter SR Heritage 10.14 13.34 13.34 10.81 12.41 13.21 10.14 -