February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:08.85 10
2 Joe Wester SR Satellite 9:16.39 8
3 Josh Stern SR Satellite 9:19.84 6
4 Justin Wilson JR Satellite 9:29.19 -
5 Julian Pomales JR Tohopekaliga 10:16.45 5
6 Caleb Brady JR Timber Creek 10:23.53 4
7 Haile Buck JR Windermere 10:33.35 3
8 Shu Komatsu SR Olympia 10:46.06 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:47.87 1
10 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 10:49.43 -
11 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 10:50.70 -
12 Andrew Miller SR Olympia 10:51.71 -
13 Ethan Campbell SR Lake Minneola 10:56.03 -
14 Christian Koppe SO West Orange 11:02.72 -
15 Aaron McClure SR Colonial 11:09.43 -
16 Milan Davich SR Winter Park 11:10.14 -
17 Nicolas Alvarado JR West Orange 11:11.04 -
18 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 11:11.72 -
19 Nathan Shafer JR West Orange 11:20.31 -
20 Julian Seda SR Lake Minneola 11:22.28 -
21 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 11:24.74 -
22 Jacob Isham SR Timber Creek 11:24.96 -
23 Eduardo Rojas JR Colonial 11:29.51 -
24 Bobby Munro SR Winter Park 11:38.21 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 11:48.87 -
26 Dylan Royal SO Windermere 11:49.41 -
27 Joshua Pack SR Lake Nona 11:54.22 -
28 Gabriel Fenton JR Winter Park 11:59.93 -
29 Elias Pack JR Lake Nona 12:14.43 -
30 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 12:31.12 -
31 Daniel Gonzalez FR Ocoee 12:38.01 -
32 Joshua Arroyo SR Villages 12:39.36 -
33 Justin Roman SR New Dimensions 12:39.89 -
34 Omar Galarza   Frostproof 12:41.70 -
35 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:50.10 -
36 Ethan Valerdi SR New Dimensions 12:50.17 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 12:55.64 -
38 Ryan Bullock SO Tohopekaliga 13:05.00 -
39 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 13:08.90 -
40 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 13:15.29 -
41 Akram Khan SR Lake Minneola 13:18.74 -
42 Mitchell Bell SR Villages 13:19.75 -
43 Marcus Brunner FR New Dimensions 13:42.73 -
44 Samual Kindred JR Ocoee 13:45.31 -
45 Juan Sanchez   Frostproof 13:58.57 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 14:01.60 -
47 Diego Ramos SO East River 15:18.37 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Julian Seda SR Lake Minneola 11:22.28 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 11:48.87 -
30 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 12:31.12 -
31 Daniel Gonzalez FR Ocoee 12:38.01 -
33 Justin Roman SR New Dimensions 12:39.89 -
34 Omar Galarza   Frostproof 12:41.70 -
35 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:50.10 -
36 Ethan Valerdi SR New Dimensions 12:50.17 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 12:55.64 -
39 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 13:08.90 -
40 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 13:15.29 -
41 Akram Khan SR Lake Minneola 13:18.74 -
43 Marcus Brunner FR New Dimensions 13:42.73 -
45 Juan Sanchez   Frostproof 13:58.57 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 14:01.60 -
47 Diego Ramos SO East River 15:18.37 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 10:50.70 -
12 Andrew Miller SR Olympia 10:51.71 -
18 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 11:11.72 -
19 Nathan Shafer JR West Orange 11:20.31 -
21 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 11:24.74 -
23 Eduardo Rojas JR Colonial 11:29.51 -
24 Bobby Munro SR Winter Park 11:38.21 -
26 Dylan Royal SO Windermere 11:49.41 -
27 Joshua Pack SR Lake Nona 11:54.22 -
28 Gabriel Fenton JR Winter Park 11:59.93 -
29 Elias Pack JR Lake Nona 12:14.43 -
32 Joshua Arroyo SR Villages 12:39.36 -
38 Ryan Bullock SO Tohopekaliga 13:05.00 -
42 Mitchell Bell SR Villages 13:19.75 -
44 Samual Kindred JR Ocoee 13:45.31 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:08.85 10
2 Joe Wester SR Satellite 9:16.39 8
3 Josh Stern SR Satellite 9:19.84 6
4 Justin Wilson JR Satellite 9:29.19 -
5 Julian Pomales JR Tohopekaliga 10:16.45 5
6 Caleb Brady JR Timber Creek 10:23.53 4
7 Haile Buck JR Windermere 10:33.35 3
8 Shu Komatsu SR Olympia 10:46.06 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:47.87 1
10 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 10:49.43 -
13 Ethan Campbell SR Lake Minneola 10:56.03 -
14 Christian Koppe SO West Orange 11:02.72 -
15 Aaron McClure SR Colonial 11:09.43 -
16 Milan Davich SR Winter Park 11:10.14 -
17 Nicolas Alvarado JR West Orange 11:11.04 -
22 Jacob Isham SR Timber Creek 11:24.96 -