February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dillon Helzerman SR Satellite 2:00.27 10
2 Lucas Varnedore JR Timber Creek 2:01.73 8
3 Dayton Law JR Satellite 2:03.18 6
4 Aidan Mason JR Satellite 2:03.68 5
5 Aiden Sico JR Timber Creek 2:05.22 4
6 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:06.86 3
7 Noah Mcmann FR Sebastian River 2:07.35 2
8 Kamari Garcon SR Ocoee 2:08.19 1
9 Donovan Horne JR Apopka 2:09.50 -
10 DeRel Morris JR East River 2:09.96 -
11 Kai McAlister SR Rockledge 2:10.09 -
12 Matthew Fuller JR Winter Park 2:12.01 -
13 Max Weiss SR Winter Park 2:12.07 -
14 Cristian Calderon SO Rockledge 2:12.48 -
15 Marco Richardson SR Timber Creek 2:13.01 -
16 Javan Medina SO Tohopekaliga 2:13.64 -
17 Emmanuel Carrillo SO Lake Minneola 2:13.74 -
18 Noel Andino SR Colonial 2:14.26 -
19 Eli Azize FR Gateway (Kissimmee) 2:14.34 -
20 Tyler Adams JR Windermere 2:15.42 -
21 Joel Richards JR Tohopekaliga 2:15.51 -
22 Walter Nolasco JR Apopka 2:15.85 -
23 Kent Wada JR Windermere 2:16.00 -
24 Khanyea Fulford FR Ocoee 2:16.05 -
25 Casey Johnson JR Cypress Creek 2:16.12 -
26 Miguel Torres Plaza JR Cypress Creek 2:16.21 -
27 Julio Rojas SR Lake Minneola 2:16.34 -
28 Seth Adams SR Villages 2:17.52 -
29 Kegan Blanchard JR Lake Nona 2:18.30 -
30 Michael Johnson Jr. SR Gateway (Kissimmee) 2:18.46 -
31 Maxim Leichner JR Winter Park 2:18.87 -
32 Denilson Roberlo SR West Orange 2:19.72 -
33 Carter Grace SO Lake Nona 2:19.86 -
34 Daniel Rocha SR Freedom (Orlando) 2:21.96 -
35 Alexander Aparicio SR Lake Nona 2:22.67 -
36 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:23.64 -
37 Aaron McClure SR Colonial 2:23.79 -
38 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 2:25.40 -
39 Josh Douglas SR Lake Minneola 2:26.77 -
40 Daniel Velez JR Freedom (Orlando) 2:26.97 -
41 Devin Makousky SO Rockledge 2:27.17 -
42 Jared Lopez FR Tohopekaliga 2:27.59 -
43 Xavier Rios SR New Dimensions 2:28.35 -
44 Jack Bottalico JR Windermere 2:29.11 -
45 Killian Reyes SO Colonial 2:29.76 -
46 Esteban Suarez SR Villages 2:30.00 -
47 Kenneth Valdez SR Gateway (Kissimmee) 2:31.43 -
48 Omarion Sherwood SR Ocoee 2:34.13 -
49 Kwanye Hickman JR East River 2:35.46 -
50 Omar Galarza   Frostproof 2:36.81 -
51 Juan Sanchez   Frostproof 2:39.91 -
52 Jean Betances SO East River 2:49.65 -
53 Miguel Sanchez Mendez FR New Dimensions 2:53.61 -
54 Pierce Parker SO New Smyrna Beach 3:05.13 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Emmanuel Carrillo SO Lake Minneola 2:13.74 -
19 Eli Azize FR Gateway (Kissimmee) 2:14.34 -
29 Kegan Blanchard JR Lake Nona 2:18.30 -
32 Denilson Roberlo SR West Orange 2:19.72 -
33 Carter Grace SO Lake Nona 2:19.86 -
39 Josh Douglas SR Lake Minneola 2:26.77 -
43 Xavier Rios SR New Dimensions 2:28.35 -
46 Esteban Suarez SR Villages 2:30.00 -
47 Kenneth Valdez SR Gateway (Kissimmee) 2:31.43 -
50 Omar Galarza   Frostproof 2:36.81 -
52 Jean Betances SO East River 2:49.65 -
53 Miguel Sanchez Mendez FR New Dimensions 2:53.61 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Noah Mcmann FR Sebastian River 2:07.35 2
25 Casey Johnson JR Cypress Creek 2:16.12 -
30 Michael Johnson Jr. SR Gateway (Kissimmee) 2:18.46 -
34 Daniel Rocha SR Freedom (Orlando) 2:21.96 -
36 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:23.64 -
38 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 2:25.40 -
40 Daniel Velez JR Freedom (Orlando) 2:26.97 -
42 Jared Lopez FR Tohopekaliga 2:27.59 -
44 Jack Bottalico JR Windermere 2:29.11 -
45 Killian Reyes SO Colonial 2:29.76 -
49 Kwanye Hickman JR East River 2:35.46 -
51 Juan Sanchez   Frostproof 2:39.91 -
54 Pierce Parker SO New Smyrna Beach 3:05.13 -
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Aidan Mason JR Satellite 2:03.68 5
9 Donovan Horne JR Apopka 2:09.50 -
11 Kai McAlister SR Rockledge 2:10.09 -
13 Max Weiss SR Winter Park 2:12.07 -
14 Cristian Calderon SO Rockledge 2:12.48 -
15 Marco Richardson SR Timber Creek 2:13.01 -
16 Javan Medina SO Tohopekaliga 2:13.64 -
21 Joel Richards JR Tohopekaliga 2:15.51 -
22 Walter Nolasco JR Apopka 2:15.85 -
26 Miguel Torres Plaza JR Cypress Creek 2:16.21 -
27 Julio Rojas SR Lake Minneola 2:16.34 -
35 Alexander Aparicio SR Lake Nona 2:22.67 -
41 Devin Makousky SO Rockledge 2:27.17 -
Boys 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dillon Helzerman SR Satellite 2:00.27 10
2 Lucas Varnedore JR Timber Creek 2:01.73 8
3 Dayton Law JR Satellite 2:03.18 6
5 Aiden Sico JR Timber Creek 2:05.22 4
6 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:06.86 3
8 Kamari Garcon SR Ocoee 2:08.19 1
10 DeRel Morris JR East River 2:09.96 -
12 Matthew Fuller JR Winter Park 2:12.01 -
18 Noel Andino SR Colonial 2:14.26 -
20 Tyler Adams JR Windermere 2:15.42 -
23 Kent Wada JR Windermere 2:16.00 -
24 Khanyea Fulford FR Ocoee 2:16.05 -
28 Seth Adams SR Villages 2:17.52 -
31 Maxim Leichner JR Winter Park 2:18.87 -
37 Aaron McClure SR Colonial 2:23.79 -
48 Omarion Sherwood SR Ocoee 2:34.13 -