February 20, 2021
|
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Victor Jones JR Olympia 10.94 10 2.5
2 Ryan Campbell JR Timber Creek 11.03 8 2.5
3 Daniel Edwards SR Winter Park 11.15 6 2.5
4 Tramari Smith SR Ocoee 11.17 5 2.5
5 John Cooper lll JR Ocoee 11.23 4 1.7
6 Stone Rivers SR Windermere 11.26 3 2.5
7 Rosario Noto JR Windermere 11.28 2 2.5
8 Neil Vertilus JR Cypress Creek 11.46 1 1.7
9 Nasir White SR Windermere 11.46 - 2.5
10 Eddie Combs SO Satellite 11.50 - 1.8
11 Jordan Pierson SR Lake Nona 11.52 - 1.7
12 Jeremiah Cadet JR Ocoee 11.53 - 1.7
13 John Butler SR Sebastian River 11.55 - 1.7
14 Braylon Knauth FR Winter Park 11.63 - 1.7
15 Michael Brown JR East River 11.64 - 1.7
16 Ehlias Patterson JR Tohopekaliga 11.68 - 2.8
17 Zachary Phillipps JR Lake Minneola 11.71 - 1.8
18 Shane Exilhomme SO Timber Creek 11.74 - 2.8
19 Amari Denis-McCormick JR Lake Nona 11.75 - 2.8
20 Ralph Ortiz JR Lake Minneola 11.81 - 1.7
21 Kevon Miller SR Olympia 11.85 - 1.8
22 Ivaniel Maldonado SR Cypress Creek 11.86 - 1.8
23 Kenneth Carter FR Rockledge 11.88 - 2.8
24 Maurice Wilson SR Sebastian River 11.90 - 2.8
25 Alvin Adderly SR Rockledge 11.93 - 1.7
26 Shakur Alexander SR Tohopekaliga 11.96 - 2.8
27 Zaire Jones JR Cypress Creek 11.97 - 1.7
28 Keon Satchell SR Olympia 12.01 - 2.8
29 Henrique Caine SR Lake Nona 12.02 - 1.8
30 Keyon Carter FR Rockledge 12.03 - 1.8
31 Anthony Mercado SR Tohopekaliga 12.06 - 1.8
32 Dayshawn Elliott JR Colonial 12.16 - 1.7
33 Nathan Logon SO New Dimensions 12.17 - 1.7
34 Alexander Natel-Carmona JR Timber Creek 12.30 - 1.0
35 Gardimy Fleuris FR Freedom (Orlando) 12.36 - 1.2
36 Xzavion Caldwell SO Freedom (Orlando) 12.40 - 1.7
37 Samuel Etheridge JR Sebastian River 12.47 - 1.7
38 Jacob Sukut SO Colonial 12.56 - 1.7
39 Miles Johnson SO Gateway (Kissimmee) 12.56 - 1.0
40 Hunter Crook SO Satellite 12.70 - 1.7
41 Darius Jones SO Gateway (Kissimmee) 12.82 - 1.0
42 Angel Aviles SR New Dimensions 12.85 - 1.0
43 Alvin Colbert FR Lake Minneola 13.04 - 1.7
44 Kemani Marrow SO Freedom (Orlando) 13.15 - 1.0
45 Raul Perez FR Gateway (Kissimmee) 13.20 - 1.2
46 Kristian Sarakinis FR Villages 13.33 - 1.2
47 Angel Dumas SO East River 13.34 - 1.7
48 Jordan Brandon SR New Smyrna Beach 13.37 - 1.0
49 Dominic Freeman JR New Smyrna Beach 14.10 - 1.2
50 Darsh Shah SO East River 14.47 - 1.2
51 Gabriel Boykin FR Colonial 15.23 - 1.2
  Edward Williams JR Villages DQ - -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Zaire Jones JR Cypress Creek 11.97 -
32 Dayshawn Elliott JR Colonial 12.16 -
33 Nathan Logon SO New Dimensions 12.17 -
37 Samuel Etheridge JR Sebastian River 12.47 -
40 Hunter Crook SO Satellite 12.70 -
47 Angel Dumas SO East River 13.34 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Ralph Ortiz JR Lake Minneola 11.81 -
36 Xzavion Caldwell SO Freedom (Orlando) 12.40 -
38 Jacob Sukut SO Colonial 12.56 -
43 Alvin Colbert FR Lake Minneola 13.04 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Gardimy Fleuris FR Freedom (Orlando) 12.36 -
45 Raul Perez FR Gateway (Kissimmee) 13.20 -
46 Kristian Sarakinis FR Villages 13.33 -
49 Dominic Freeman JR New Smyrna Beach 14.10 -
50 Darsh Shah SO East River 14.47 -
51 Gabriel Boykin FR Colonial 15.23 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Alexander Natel-Carmona JR Timber Creek 12.30 -
39 Miles Johnson SO Gateway (Kissimmee) 12.56 -
41 Darius Jones SO Gateway (Kissimmee) 12.82 -
42 Angel Aviles SR New Dimensions 12.85 -
44 Kemani Marrow SO Freedom (Orlando) 13.15 -
48 Jordan Brandon SR New Smyrna Beach 13.37 -
  Edward Williams JR Villages DQ -
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Eddie Combs SO Satellite 11.50 -
17 Zachary Phillipps JR Lake Minneola 11.71 -
21 Kevon Miller SR Olympia 11.85 -
22 Ivaniel Maldonado SR Cypress Creek 11.86 -
29 Henrique Caine SR Lake Nona 12.02 -
30 Keyon Carter FR Rockledge 12.03 -
31 Anthony Mercado SR Tohopekaliga 12.06 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Ehlias Patterson JR Tohopekaliga 11.68 -
18 Shane Exilhomme SO Timber Creek 11.74 -
19 Amari Denis-McCormick JR Lake Nona 11.75 -
23 Kenneth Carter FR Rockledge 11.88 -
24 Maurice Wilson SR Sebastian River 11.90 -
26 Shakur Alexander SR Tohopekaliga 11.96 -
28 Keon Satchell SR Olympia 12.01 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 John Cooper lll JR Ocoee 11.23 4
8 Neil Vertilus JR Cypress Creek 11.46 1
11 Jordan Pierson SR Lake Nona 11.52 -
12 Jeremiah Cadet JR Ocoee 11.53 -
13 John Butler SR Sebastian River 11.55 -
14 Braylon Knauth FR Winter Park 11.63 -
15 Michael Brown JR East River 11.64 -
25 Alvin Adderly SR Rockledge 11.93 -
Boys' 100 Meters Section 8
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Victor Jones JR Olympia 10.94 10
2 Ryan Campbell JR Timber Creek 11.03 8
3 Daniel Edwards SR Winter Park 11.15 6
4 Tramari Smith SR Ocoee 11.17 5
6 Stone Rivers SR Windermere 11.26 3
7 Rosario Noto JR Windermere 11.28 2
9 Nasir White SR Windermere 11.46 -