February 20, 2021
|
Pensacola Washington - Pensacola, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jasmine Mayes JR Washington (Pensacola) 14.36 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Sierra Brooks FR Washington (Pensacola) 13.91 3
7 Kiarra Pugh FR West Florida 14.04 2
15 Takia Bynum FR Washington (Pensacola) 15.10 -
17 Nakia White-Brison SR Escambia 15.32 -
22 Erica McCray FR Pensacola 15.73 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Teri Travis JR Pine Forest 14.32 -
11 Joy Dumelle FR Escambia 14.53 -
12 Taliyah Baldwin SO Pensacola 14.65 -
13 Joselyn Goetz FR Gulf Breeze 14.73 -
16 Orielle Brown SR Pine Forest 15.12 -
18 Ruth Oaks 7 Pensacola Christian 15.37 -
19 Bryn Miner FR Pensacola Christian 15.47 -
20 Isabel Miner SO Pensacola Christian 15.52 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Autaliah Williams-Gould SR Pine Forest 12.55 10
2 Deaundra Johnson SR Pine Forest 12.93 8
3 Sanora Campbell JR Escambia 13.32 6
4 Ayomide Ajibola SO Tate 13.72 5
5 Calandria Long SO Tate 13.84 4
8 Anuyasha Bonner SR Pensacola 14.20 1
14 Alyssa Parungao SR Pensacola Catholic 14.87 -
21 Tricia Warner SO Pensacola Christian 15.65 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jennifer Mims FR West Florida 28.28 3
16 Natiya Williams JR Tate 31.70 -
26 Erica McCray FR Pensacola 34.50 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kiarra Pugh FR West Florida 29.92 -
14 Spirit Meeks FR West Florida 31.08 -
18 Jade Garrison FR Tate 32.11 -
23 Takia Bynum FR Washington (Pensacola) 33.02 -
25 Jordan Cochran JR Tate 33.80 -
27 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 35.35 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Sierra Brooks FR Washington (Pensacola) 29.86 1
12 Anuyasha Bonner SR Pensacola 30.79 -
19 Ruth Oaks 7 Pensacola Christian 32.14 -
20 Alyssa Parungao SR Pensacola Catholic 32.15 -
22 Isabel Miner SO Pensacola Christian 32.82 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Aniya Knight JR Pensacola 30.37 -
13 Alexa Quenneville JR Gulf Breeze 30.83 -
15 Laticia Blanton SR Tate 31.26 -
17 Hannah Waltman SR Gulf Breeze 31.77 -
21 Tricia Warner SO Pensacola Christian 32.22 -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Autaliah Williams-Gould SR Pine Forest 25.41 10
2 Deaundra Johnson SR Pine Forest 26.22 8
3 Dezire Gee SO West Florida 26.76 6
4 Mariah Harris SR Washington (Pensacola) 26.83 5
5 Sanora Campbell JR Escambia 27.71 4
7 Annie Driskell SO Gulf Breeze 28.58 2
10 Leila Ammon FR Gulf Breeze 30.32 -
24 Jamaia Bryant   West Florida 33.39 -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariyana Williams SO Washington (Pensacola) 58.89 10
2 Dezire Gee SO West Florida 1:02.90 8
3 Jennifer Mims FR West Florida 1:05.12 6
4 Olivia Fulford SR Pine Forest 1:06.53 5
5 Aniya Knight JR Pensacola 1:08.15 4
6 Ellie Pavey SO Gulf Breeze 1:08.58 3
7 Aasha Reed FR Pine Forest 1:09.66 2
8 Spirit Meeks FR West Florida 1:10.00 1
9 Aniyah Harmon SR Escambia 1:11.86 -
10 Amaya Mickle JR Escambia 1:12.14 -
11 Tricia Warner SO Pensacola Christian 1:12.74 -
12 Bryanna Bevil JR Gulf Breeze 1:12.76 -
13 Bryn Miner FR Pensacola Christian 1:13.17 -
14 Brooklyn Brown FR Pine Forest 1:13.46 -
15 Desirae McCants JR Pine Forest 1:13.51 -
16 Nakia White-Brison SR Escambia 1:17.68 -
17 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 1:19.55 -
18 Ruth Oaks 7 Pensacola Christian 1:21.12 -
19 Mercedes Lopez FR Pensacola Catholic 1:21.57 -
20 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 1:28.76 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jennifer Mims FR West Florida 1:05.12 6
8 Spirit Meeks FR West Florida 1:10.00 1
10 Amaya Mickle JR Escambia 1:12.14 -
16 Nakia White-Brison SR Escambia 1:17.68 -
19 Mercedes Lopez FR Pensacola Catholic 1:21.57 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Aasha Reed FR Pine Forest 1:09.66 2
9 Aniyah Harmon SR Escambia 1:11.86 -
11 Tricia Warner SO Pensacola Christian 1:12.74 -
13 Bryn Miner FR Pensacola Christian 1:13.17 -
14 Brooklyn Brown FR Pine Forest 1:13.46 -
17 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 1:19.55 -
18 Ruth Oaks 7 Pensacola Christian 1:21.12 -
20 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 1:28.76 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariyana Williams SO Washington (Pensacola) 58.89 10
2 Dezire Gee SO West Florida 1:02.90 8
4 Olivia Fulford SR Pine Forest 1:06.53 5
5 Aniya Knight JR Pensacola 1:08.15 4
6 Ellie Pavey SO Gulf Breeze 1:08.58 3
12 Bryanna Bevil JR Gulf Breeze 1:12.76 -
15 Desirae McCants JR Pine Forest 1:13.51 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elisa Williamson JR Gulf Breeze 2:32.62 10
2 Jaimee Tutton 7 Pensacola Christian 2:35.74 8
3 Ann Hitpas JR Gulf Breeze 2:40.76 6
4 Macy Cronin SR Gulf Breeze 2:42.03 5
5 Alexis Dillard JR Pensacola Catholic 2:44.17 4
6 Dylainie Charlery JR Tate 2:46.11 3
7 Jayla Rudolph SO Pine Forest 2:50.08 2
8 Rosiline Knoblock JR Pine Forest 2:55.43 1
9 Aniya Knight JR Pensacola 2:55.66 -
10 Emmalei Miller SO Tate 3:01.84 -
11 Kaylee Loper FR West Florida 3:03.88 -
12 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 3:05.34 -
13 Amaya Mickle JR Escambia 3:08.34 -
14 Veronica Verango SR Escambia 3:13.88 -
15 Olivia Kontek FR Tate 3:15.87 -
16 Aniyah Craig FR Pine Forest 3:16.76 -
17 Madison Vronka SR Escambia 3:18.09 -
18 Elektra Lee SR Pine Forest 3:20.92 -
19 Emily Dyson FR Escambia 3:23.05 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jaimee Tutton 7 Pensacola Christian 2:35.74 8
6 Dylainie Charlery JR Tate 2:46.11 3
11 Kaylee Loper FR West Florida 3:03.88 -
12 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 3:05.34 -
13 Amaya Mickle JR Escambia 3:08.34 -
14 Veronica Verango SR Escambia 3:13.88 -
15 Olivia Kontek FR Tate 3:15.87 -
16 Aniyah Craig FR Pine Forest 3:16.76 -
17 Madison Vronka SR Escambia 3:18.09 -
19 Emily Dyson FR Escambia 3:23.05 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elisa Williamson JR Gulf Breeze 2:32.62 10
3 Ann Hitpas JR Gulf Breeze 2:40.76 6
4 Macy Cronin SR Gulf Breeze 2:42.03 5
5 Alexis Dillard JR Pensacola Catholic 2:44.17 4
7 Jayla Rudolph SO Pine Forest 2:50.08 2
8 Rosiline Knoblock JR Pine Forest 2:55.43 1
9 Aniya Knight JR Pensacola 2:55.66 -
10 Emmalei Miller SO Tate 3:01.84 -
18 Elektra Lee SR Pine Forest 3:20.92 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 5:51.30 10
2 Mira Helms SR Gulf Breeze 6:09.97 8
3 Dylainie Charlery JR Tate 6:25.32 6
4 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 6:28.13 5
5 Kendall Helms SR Gulf Breeze 6:33.41 4
6 Kacie May JR Gulf Breeze 6:33.59 3
7 Chloe Knight FR West Florida 6:37.95 2
8 Alyssa Nunez FR Tate 6:39.48 1
9 Savannah Braswell JR Pensacola 6:40.88 -
10 Alexis Dillard JR Pensacola Catholic 6:43.64 -
11 Emmalei Miller SO Tate 7:13.26 -

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 12:27.28 10
2 Jaimee Tutton 7 Pensacola Christian 12:27.59 8
3 Mira Helms SR Gulf Breeze 13:04.68 6
4 Dylainie Charlery JR Tate 13:39.17 5
5 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 13:51.11 4
6 Chloe Knight FR West Florida 13:59.91 3
7 Evelyn Armstrong SO West Florida 14:35.35 2
8 Emmalei Miller SO Tate 14:56.11 1
9 Savannah Braswell JR Pensacola 15:04.90 -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caliya Gee JR Pine Forest 17.89 10
2 Saniya Snowden JR Pine Forest 18.21 8
3 Shardonay Rogers SR Pensacola 20.73 6

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Koepke SR Gulf Breeze 50.42 10
2 Kayden Engel SO Washington (Pensacola) 52.10 8
3 Caliya Gee JR Pine Forest 52.80 6
4 Saniya Snowden JR Pine Forest 54.84 5
5 Shardonay Rogers SR Pensacola 58.58 4
6 Destiny Stallworth JR Washington (Pensacola) 1:04.49 3
7 Kimberly Ring SR Tate 1:07.17 2
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Kayden Engel SO Washington (Pensacola) 52.10 8
7 Kimberly Ring SR Tate 1:07.17 2
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Koepke SR Gulf Breeze 50.42 10
3 Caliya Gee JR Pine Forest 52.80 6
4 Saniya Snowden JR Pine Forest 54.84 5
5 Shardonay Rogers SR Pensacola 58.58 4
6 Destiny Stallworth JR Washington (Pensacola) 1:04.49 3

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Ellie Pavey SO Gulf Breeze 4' 10" 1.47m 10
2 Kayden Engel SO Washington (Pensacola) 4' 8" 1.42m 8
3 Josephine Moore JR Pensacola 4' 8" 1.42m 6
4 Trinity Lewis SO Washington (Pensacola) 4' 4" 1.32m 5
5 Heila Teymorzadeh SO Pensacola Christian 4' 4" 1.32m 4
  Jayne Cayton SR West Florida NH NH -
  Laticia Blanton SR Tate NH NH -

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Caroline Rimmer JR Pensacola Christian 3.20m 10' 6" 10
2 Grace Keigley SR Gulf Breeze 2.59m 8' 6" 8
3 Jayne Cayton SR West Florida 2.29m 7' 6" 6
4 Spencer Creighton JR Gulf Breeze 2.14m 7' 0.25" 5
5 Catherine Isakson JR Gulf Breeze 1.84m 6' 0.5" 4
6 Sasha Lumzy SO Washington (Pensacola) 1.54m 5' 0.5" 3
  Ruth Oaks 7 Pensacola Christian NH NH -
  Pamela Rhodes SR Pine Forest NH NH -
  Destiny Stallworth JR Washington (Pensacola) NH NH -

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Maliyah Williams JR Pine Forest 4.63m 15' 2.25" 10
2 Autaliah Williams-Gould SR Pine Forest 4.59m 15' 0.75" 8
3 Desirae McCants JR Pine Forest 4.34m 14' 3" 6
4 Kathryn Tracy SR Gulf Breeze 4.19m 13' 9" 5
5 Katelyn Kidd FR Pine Forest 4.18m 13' 8.75" 4
6 Arianna Lovendale SO Gulf Breeze 4.18m 13' 8.75" 3
7 Taliyah Baldwin SO Pensacola 4.12m 13' 6.25" 2
8 Sophie Roy SR Gulf Breeze 4.11m 13' 6" 1
9 Isabel Miner SO Pensacola Christian 4.02m 13' 2.25" -
10 Ananiah McBride SR Pensacola Christian 3.93m 12' 10.75" -
11 Anuyasha Bonner SR Pensacola 3.89m 12' 9.25" -
11 Alithiah Sturdivant SO Escambia 3.89m 12' 9.25" -
13 Davia Jones SR Tate 3.80m 12' 5.75" -
14 La'Daijah Williams JR Tate 3.68m 12' 1" -
15 Aniyah Harmon SR Escambia 3.67m 12' 0.5" -
16 Xiomara Wright 7 Pensacola Christian 3.65m 11' 11.75" -
17 Jaliah Lang FR Washington (Pensacola) 3.51m 11' 6.25" -
18 Alanah Fryson JR Pensacola 3.44m 11' 3.5" -
19 Shaniya Harrison FR Washington (Pensacola) 2.73m 8' 11.5" -
  Aniya Jackson FR Escambia NM NM -
  Erica McCray FR Pensacola NM NM -
  Jakayla Dixon SO Escambia NM NM -
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Maliyah Williams JR Pine Forest 4.63m 15' 2.25" 10
2 Autaliah Williams-Gould SR Pine Forest 4.59m 15' 0.75" 8
3 Desirae McCants JR Pine Forest 4.34m 14' 3" 6
4 Kathryn Tracy SR Gulf Breeze 4.19m 13' 9" 5
5 Katelyn Kidd FR Pine Forest 4.18m 13' 8.75" 4
6 Arianna Lovendale SO Gulf Breeze 4.18m 13' 8.75" 3
7 Taliyah Baldwin SO Pensacola 4.12m 13' 6.25" 2
8 Sophie Roy SR Gulf Breeze 4.11m 13' 6" 1
11 Anuyasha Bonner SR Pensacola 3.89m 12' 9.25" -
13 Davia Jones SR Tate 3.80m 12' 5.75" -
14 La'Daijah Williams JR Tate 3.68m 12' 1" -
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
9 Isabel Miner SO Pensacola Christian 4.02m 13' 2.25" -
10 Ananiah McBride SR Pensacola Christian 3.93m 12' 10.75" -
11 Alithiah Sturdivant SO Escambia 3.89m 12' 9.25" -
15 Aniyah Harmon SR Escambia 3.67m 12' 0.5" -
16 Xiomara Wright 7 Pensacola Christian 3.65m 11' 11.75" -
17 Jaliah Lang FR Washington (Pensacola) 3.51m 11' 6.25" -
18 Alanah Fryson JR Pensacola 3.44m 11' 3.5" -
19 Shaniya Harrison FR Washington (Pensacola) 2.73m 8' 11.5" -
  Jakayla Dixon SO Escambia NM NM -
  Aniya Jackson FR Escambia NM NM -
  Erica McCray FR Pensacola NM NM -

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Maliyah Williams JR Pine Forest 9.93m 32' 7" 10
2 Kathryn Tracy SR Gulf Breeze 9.51m 31' 2.5" 8
3 Katelyn Kidd FR Pine Forest 9.38m 30' 9.25" 6
4 Olivia Fulford SR Pine Forest 9.29m 30' 5.75" 5
5 Victoria Wells FR Gulf Breeze 8.89m 29' 2" 4
6 Cydney McKinney SO Pine Forest 8.80m 28' 10.5" 3
7 Sophie Roy SR Gulf Breeze 8.54m 28' 0.25" 2
8 Heila Teymorzadeh SO Pensacola Christian 8.12m 26' 7.75" 1
9 Tricia Warner SO Pensacola Christian 7.43m 24' 4.5" -
  Josephine Moore JR Pensacola NM NM -

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Sophia Litchfield JR Pensacola 9.50m 31' 2" 10
2 Cassandra Jones SO Pine Forest 9.25m 30' 4.25" 8
3 Moriah Zanders FR Pine Forest 9.00m 29' 6.5" 6
4 Montana Johnson SR Pine Forest 8.90m 29' 2.5" 5
5 Swan Fails SR Pensacola 8.75m 28' 8.5" 4
6 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 8.20m 26' 11" 3
7 Lucianna Vatsolakis FR Gulf Breeze 8.19m 26' 10.5" 2
8 Indiya Williams SO Pine Forest 8.15m 26' 9" 1
9 Mallory Parker JR Pensacola Catholic 8.05m 26' 5" -
10 Kiara Vadnais JR West Florida 7.66m 25' 1.75" -
11 Paige Knight SO Pensacola 7.10m 23' 3.5" -
12 Ed'Dasia Collins FR Washington (Pensacola) 6.90m 22' 7.75" -
13 Jessica Smith SO Pensacola Christian 6.86m 22' 6.25" -
14 Shaelon Hutchinson FR West Florida 6.85m 22' 5.75" -
15 Cherokee Cone JR Pensacola Christian 6.68m 21' 11" -
16 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 6.34m 20' 9.75" -
17 Sophia Sarikaya SR Tate 6.08m 19' 11.5" -
18 Arizona Figueroa FR Pensacola 5.96m 19' 6.75" -
19 Gabrielle Gryskiewicz JR Tate 5.20m 17' 0.75" -
20 Morgan Lassiter SR Tate 4.17m 13' 8.25" -
  Angel Johnson JR Escambia NM NM -
  Jasmine Nix SO Escambia NM NM -
  Adrionna Chapman FR Washington (Pensacola) NM NM -
  Alanna Wiggs JR Escambia NM NM -
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Sophia Litchfield JR Pensacola 9.50m 31' 2" 10
3 Moriah Zanders FR Pine Forest 9.00m 29' 6.5" 6
4 Montana Johnson SR Pine Forest 8.90m 29' 2.5" 5
5 Swan Fails SR Pensacola 8.75m 28' 8.5" 4
6 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 8.20m 26' 11" 3
8 Indiya Williams SO Pine Forest 8.15m 26' 9" 1
9 Mallory Parker JR Pensacola Catholic 8.05m 26' 5" -
10 Kiara Vadnais JR West Florida 7.66m 25' 1.75" -
11 Paige Knight SO Pensacola 7.10m 23' 3.5" -
13 Jessica Smith SO Pensacola Christian 6.86m 22' 6.25" -
18 Arizona Figueroa FR Pensacola 5.96m 19' 6.75" -
19 Gabrielle Gryskiewicz JR Tate 5.20m 17' 0.75" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Cassandra Jones SO Pine Forest 9.25m 30' 4.25" 8
7 Lucianna Vatsolakis FR Gulf Breeze 8.19m 26' 10.5" 2
12 Ed'Dasia Collins FR Washington (Pensacola) 6.90m 22' 7.75" -
14 Shaelon Hutchinson FR West Florida 6.85m 22' 5.75" -
15 Cherokee Cone JR Pensacola Christian 6.68m 21' 11" -
16 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 6.34m 20' 9.75" -
17 Sophia Sarikaya SR Tate 6.08m 19' 11.5" -
20 Morgan Lassiter SR Tate 4.17m 13' 8.25" -
  Angel Johnson JR Escambia NM NM -
  Jasmine Nix SO Escambia NM NM -
  Adrionna Chapman FR Washington (Pensacola) NM NM -
  Alanna Wiggs JR Escambia NM NM -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Sophia Litchfield JR Pensacola 30.42m 99' 10" 10
2 Montana Johnson SR Pine Forest 24.30m 79' 9" 8
3 Moriah Zanders FR Pine Forest 24.02m 78' 10" 6
4 Cassandra Jones SO Pine Forest 23.61m 77' 5" 5
5 Mallory Parker JR Pensacola Catholic 22.06m 72' 4" 4
6 Indiya Williams SO Pine Forest 21.06m 69' 1" 3
7 Kiara Vadnais JR West Florida 20.52m 67' 4" 2
8 Shardonay Rogers SR Pensacola 20.29m 66' 7" 1
9 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 20.23m 66' 4" -
10 Sanai Branch SR Gulf Breeze 19.22m 63' 1" -
11 Jessica Smith SO Pensacola Christian 18.55m 60' 10" -
12 Cherokee Cone JR Pensacola Christian 18.46m 60' 7" -
13 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 17.86m 58' 7" -
14 Sophia Sarikaya SR Tate 17.52m 57' 6" -
15 Arizona Figueroa FR Pensacola 17.09m 56' 1" -
16 Paige Knight SO Pensacola 16.86m 55' 4" -
17 Kennady Head JR Pensacola Catholic 13.76m 45' 2" -
18 Shaelon Hutchinson FR West Florida 13.72m 45' 0" -
19 Ed'Dasia Collins FR Washington (Pensacola) 13.47m 44' 2" -
20 Morgan Lassiter SR Tate 12.90m 42' 4" -
21 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 12.66m 41' 6" -
22 Sophia DeMatteo FR Pensacola Catholic 11.30m 37' 1" -
  Gabrielle Gryskiewicz JR Tate NM NM -
  Angel Johnson JR Escambia NM NM -
  Grace Clay JR Gulf Breeze NM NM -
  Adrionna Chapman FR Washington (Pensacola) NM NM -
  Jasmine Nix SO Escambia NM NM -
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Sophia Litchfield JR Pensacola 30.42m 99' 10" 10
2 Montana Johnson SR Pine Forest 24.30m 79' 9" 8
3 Moriah Zanders FR Pine Forest 24.02m 78' 10" 6
5 Mallory Parker JR Pensacola Catholic 22.06m 72' 4" 4
6 Indiya Williams SO Pine Forest 21.06m 69' 1" 3
7 Kiara Vadnais JR West Florida 20.52m 67' 4" 2
9 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 20.23m 66' 4" -
10 Sanai Branch SR Gulf Breeze 19.22m 63' 1" -
11 Jessica Smith SO Pensacola Christian 18.55m 60' 10" -
14 Sophia Sarikaya SR Tate 17.52m 57' 6" -
15 Arizona Figueroa FR Pensacola 17.09m 56' 1" -
16 Paige Knight SO Pensacola 16.86m 55' 4" -
  Gabrielle Gryskiewicz JR Tate NM NM -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
4 Cassandra Jones SO Pine Forest 23.61m 77' 5" 5
8 Shardonay Rogers SR Pensacola 20.29m 66' 7" 1
12 Cherokee Cone JR Pensacola Christian 18.46m 60' 7" -
13 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 17.86m 58' 7" -
17 Kennady Head JR Pensacola Catholic 13.76m 45' 2" -
18 Shaelon Hutchinson FR West Florida 13.72m 45' 0" -
19 Ed'Dasia Collins FR Washington (Pensacola) 13.47m 44' 2" -
20 Morgan Lassiter SR Tate 12.90m 42' 4" -
21 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 12.66m 41' 6" -
22 Sophia DeMatteo FR Pensacola Catholic 11.30m 37' 1" -
  Angel Johnson JR Escambia NM NM -
  Grace Clay JR Gulf Breeze NM NM -
  Adrionna Chapman FR Washington (Pensacola) NM NM -
  Jasmine Nix SO Escambia NM NM -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Swan Fails SR Pensacola 25.62m 84' 1" 10
2 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 23.66m 77' 7" 8
3 Sophia Litchfield JR Pensacola 22.41m 73' 6" 6
4 Kiara Vadnais JR West Florida 22.20m 72' 10" 5
5 Sophia Sarikaya SR Tate 20.30m 66' 7" 4
6 Olivia Fulford SR Pine Forest 18.89m 62' 0" 3
7 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 18.26m 59' 11" 2
8 Cassandra Jones SO Pine Forest 18.01m 59' 1" 1
9 Elektra Lee SR Pine Forest 17.94m 58' 10" -
10 Raniya Glover SO Pine Forest 17.67m 58' 0" -
11 Shaelon Hutchinson FR West Florida 17.51m 57' 5" -
12 Kennady Head JR Pensacola Catholic 15.51m 50' 11" -
13 Paige Knight SO Pensacola 13.91m 45' 8" -
14 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 13.20m 43' 4" -
15 Valeria Hanson SO Gulf Breeze 12.42m 40' 9" -
16 Arizona Figueroa FR Pensacola 10.78m 35' 4" -
17 Kourtney Smith SR Tate 10.61m 34' 10" -
18 Gabrielle Gryskiewicz JR Tate 10.47m 34' 4" -
  Michelle Williams JR Pensacola NM NM -
  Morgan Lassiter SR Tate NM NM -
Girls' Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Swan Fails SR Pensacola 25.62m 84' 1" 10
2 Haleigh Wheeler SR Gulf Breeze 23.66m 77' 7" 8
3 Sophia Litchfield JR Pensacola 22.41m 73' 6" 6
4 Kiara Vadnais JR West Florida 22.20m 72' 10" 5
6 Olivia Fulford SR Pine Forest 18.89m 62' 0" 3
7 Juliana McCarthy JR Gulf Breeze 18.26m 59' 11" 2
9 Elektra Lee SR Pine Forest 17.94m 58' 10" -
12 Kennady Head JR Pensacola Catholic 15.51m 50' 11" -
  Michelle Williams JR Pensacola NM NM -
Girls' Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Sophia Sarikaya SR Tate 20.30m 66' 7" 4
8 Cassandra Jones SO Pine Forest 18.01m 59' 1" 1
10 Raniya Glover SO Pine Forest 17.67m 58' 0" -
11 Shaelon Hutchinson FR West Florida 17.51m 57' 5" -
13 Paige Knight SO Pensacola 13.91m 45' 8" -
14 Scout Tillman JR Pensacola Catholic 13.20m 43' 4" -
15 Valeria Hanson SO Gulf Breeze 12.42m 40' 9" -
16 Arizona Figueroa FR Pensacola 10.78m 35' 4" -
17 Kourtney Smith SR Tate 10.61m 34' 10" -
18 Gabrielle Gryskiewicz JR Tate 10.47m 34' 4" -
  Morgan Lassiter SR Tate NM NM -