February 20, 2021
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Koon FR Leon 4:30.14
2 Jake Rogers SO Leon 4:31.28
3 Ben Kirbo JR Chiles 4:47.14
4 Jackson Yarbrough JR Maclay 4:47.26
5 Will Springer FR Leon 4:59.03
6 Owen Franklin SO Chiles 5:01.02
7 Maxwell Lamar SR Leon 5:01.07
8 Will Winsor FR Leon 5:01.77
9 Calvin Wheatley SO Chiles 5:05.73
10 Lucas Mauch   Maclay 5:06.55
11 Quinn Carrasquilla FR Leon 5:07.84
12 Tyler Canavan JR Chiles 5:09.01
13 Rollins Miller 8 Maclay 5:10.84
14 Enijah Thomas FR Rickards 5:11.42
15 Grayton Smith FR Lincoln 5:12.02
16 Ben Middleton SO Chiles 5:14.65
17 Yi'en Mliu FR Lincoln 5:15.50
18 Taylor Callen FR Chiles 5:17.32
19 Joseph Garner SO Chiles 5:18.72
20 Jackson DelMarco-Poore SO Leon 5:25.31
21 Luke Aagaard SR Community Christian (Tal) 5:25.34
22 Tony Guillen JR Chiles 5:26.13
23 Tommy Baughman JR Chiles 5:30.74
24 Nathan Morris SO Chiles 5:30.75
25 Zakeric Whitehead SR Leon 5:34.18
26 Davontae Dickey SO Rickards 5:35.95
27 Elijah Nicholson SO Lincoln 5:36.91
28 Jonathan Faircloth FR St. John Paul Catholic 5:41.60
29 Malcolm McGinnis JR Lincoln 5:46.50
30 Charlie Rust Freshman Maclay 5:47.29
31 Joshua McClendon FR Rickards 5:47.91
32 Jack Schwenkler FR Leon 5:49.20
33 Christian Nixon FR St. John Paul Catholic 5:53.70
34 Donovan McNeal SR Lincoln 5:56.14
35 Christopher Tychsen FR Community Christian (Tal) 5:59.77
36 Tristan Cottrell FR Lincoln 6:15.70
37 Nicholas Petrandis SO Community Christian (Tal) 6:18.79
38 Elijah Blay SR Chiles 6:21.21
39 Olatunde Wright FR Lincoln 6:24.51
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jackson Yarbrough JR Maclay 4:47.26
13 Rollins Miller 8 Maclay 5:10.84
14 Enijah Thomas FR Rickards 5:11.42
15 Grayton Smith FR Lincoln 5:12.02
17 Yi'en Mliu FR Lincoln 5:15.50
18 Taylor Callen FR Chiles 5:17.32
27 Elijah Nicholson SO Lincoln 5:36.91
29 Malcolm McGinnis JR Lincoln 5:46.50
30 Charlie Rust Freshman Maclay 5:47.29
31 Joshua McClendon FR Rickards 5:47.91
36 Tristan Cottrell FR Lincoln 6:15.70
37 Nicholas Petrandis SO Community Christian (Tal) 6:18.79
39 Olatunde Wright FR Lincoln 6:24.51
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Joseph Garner SO Chiles 5:18.72
20 Jackson DelMarco-Poore SO Leon 5:25.31
21 Luke Aagaard SR Community Christian (Tal) 5:25.34
22 Tony Guillen JR Chiles 5:26.13
23 Tommy Baughman JR Chiles 5:30.74
24 Nathan Morris SO Chiles 5:30.75
26 Davontae Dickey SO Rickards 5:35.95
28 Jonathan Faircloth FR St. John Paul Catholic 5:41.60
33 Christian Nixon FR St. John Paul Catholic 5:53.70
34 Donovan McNeal SR Lincoln 5:56.14
35 Christopher Tychsen FR Community Christian (Tal) 5:59.77
38 Elijah Blay SR Chiles 6:21.21
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Koon FR Leon 4:30.14
2 Jake Rogers SO Leon 4:31.28
3 Ben Kirbo JR Chiles 4:47.14
5 Will Springer FR Leon 4:59.03
6 Owen Franklin SO Chiles 5:01.02
7 Maxwell Lamar SR Leon 5:01.07
8 Will Winsor FR Leon 5:01.77
9 Calvin Wheatley SO Chiles 5:05.73
10 Lucas Mauch   Maclay 5:06.55
11 Quinn Carrasquilla FR Leon 5:07.84
12 Tyler Canavan JR Chiles 5:09.01
16 Ben Middleton SO Chiles 5:14.65
25 Zakeric Whitehead SR Leon 5:34.18
32 Jack Schwenkler FR Leon 5:49.20