April 9, 2021
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Mitchell Curtis SR Mount Dora Christian 1:56.43 2:13.90 2:15.06 10
2 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 1:56.50 1:21.55 2:20.97 8
3 Noah Musselwhite SO Mount Dora Christian 1:57.76 2:10.72 2:31.91 6
4 Mehari van der Riet JR Foundation Academy 1:59.45 2:12.59 2:09.01 5
5 Matthew Raucci SO Tavares 1:59.86 2:11.85 2:27.43 4
6 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:01.90 2:16.53 1:30.21 3
7 Emmanuel Carrillo SO Lake Minneola 2:05.48 2:25.56 2:02.97 2
8 Thomas Neeld SO Circle Christian 2:05.63 1:53.07 1:38.00 1
9 Lash Bradshaw JR Lake Minneola 2:06.20 2:33.97 2:36.49 -
10 Joshua Mckay JR Geneva School 2:06.46 2:11.52 2:07.73 -
11 Nathan Yates Junior Geneva Classical Academy 2:06.95 1:33.95 2:05.68 -
12 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:07.31 1:54.58 2:03.49 -
13 Connor Wallace SR Circle Christian 2:08.65 2:29.24 1:42.92 -
14 Samuel Parker SO Circle Christian 2:09.53 1:37.15 2:13.42 -
15 Jessie Strickland JR Wildwood 2:10.72 2:43.40 2:29.02 -
16 Alstair Clarke SO Lake Minneola 2:10.95 2:01.79 2:42.38 -
17 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:11.41 2:39.01 2:19.30 -
18 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:12.43 2:19.06 2:46.87 -
19 Rylan Susla SO Orangewood Christian 2:12.72 2:23.34 1:50.16 -
20 Cameron Kistner SR Circle Christian 2:13.42 2:18.76 2:05.42 -
21 John Bazel JR New Smyrna Beach 2:15.84 1:40.53 1:39.17 -
22 Miles Kennedy   Geneva Classical Academy 2:17.12 2:08.90 1:48.33 -
23 Andrew Nyland FR Foundation Academy 2:17.80 2:45.36 2:42.61 -
24 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 2:18.29 1:58.93 2:30.74 -
25 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 2:20.10 2:50.93 2:57.93 -
26 Gabriel Ferraz JR Foundation Academy 2:22.59 2:04.06 2:15.46 -
27 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 2:24.64 2:01.50 2:18.86 -
28 Marcus Williams 8 Central Florida Christian 2:25.17 1:59.04 1:48.88 -
29 Francisco Vargas 8 Wildwood 2:25.41 2:50.13 2:18.14 -
30 Madison McKee FR Mount Dora 2:26.44 3:01.59 2:19.12 -
31 Afrifa Amoah-Mensah FR Mount Dora 2:28.64 2:33.10 2:34.59 -
32 Zach Long SR Foundation Academy 2:30.52 1:46.87 2:00.42 -
33 Saveon Smith JR Wildwood 2:31.81 2:54.59 2:21.19 -
34 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 2:33.07 2:57.57 2:05.52 -
35 Dominic Harris SR Mount Dora 2:33.37 2:39.51 2:42.58 -
36 Dennis Bergstrom FR Seven Rivers Christian 2:38.91 2:18.26 2:08.72 -
37 Austin Serafine FR Orangewood Christian 2:40.02 2:00.02 2:56.03 -
38 Jed Flood FR Geneva School 2:40.16 2:28.95 2:44.97 -
39 Hunter Anderson FR Seven Rivers Christian 2:42.69 2:16.66 3:07.10 -
40 Colin Kearse FR Seven Rivers Christian 2:43.06 2:20.24 2:43.06 -
41 Jackson Shipes 8 Seven Rivers Christian 2:43.46 2:36.93 2:23.85 -
42 Sammy Keene FR Umatilla 2:47.96 2:32.85 3:06.44 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Gabriel Ferraz JR Foundation Academy 2:22.59 -
28 Marcus Williams 8 Central Florida Christian 2:25.17 -
29 Francisco Vargas 8 Wildwood 2:25.41 -
32 Zach Long SR Foundation Academy 2:30.52 -
33 Saveon Smith JR Wildwood 2:31.81 -
35 Dominic Harris SR Mount Dora 2:33.37 -
36 Dennis Bergstrom FR Seven Rivers Christian 2:38.91 -
37 Austin Serafine FR Orangewood Christian 2:40.02 -
38 Jed Flood FR Geneva School 2:40.16 -
39 Hunter Anderson FR Seven Rivers Christian 2:42.69 -
40 Colin Kearse FR Seven Rivers Christian 2:43.06 -
41 Jackson Shipes 8 Seven Rivers Christian 2:43.46 -
42 Sammy Keene FR Umatilla 2:47.96 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Jessie Strickland JR Wildwood 2:23.80 2:30.33 1:49.81 2:38.18 2:10.72 1:34.12 2:31.64 -
19 Rylan Susla SO Orangewood Christian 1:56.80 2:00.78 2:14.05 2:18.03 2:12.72 2:15.38 2:45.90 -
20 Cameron Kistner SR Circle Christian 1:54.75 2:29.43 2:14.76 2:50.78 2:13.42 2:28.10 2:02.75 -
21 John Bazel JR New Smyrna Beach 2:36.22 2:19.92 1:41.88 1:51.39 2:15.84 2:32.14 2:17.20 -
22 Miles Kennedy   Geneva Classical Academy 2:28.09 2:52.78 2:30.84 2:37.69 2:17.12 2:51.40 2:34.95 -
23 Andrew Nyland FR Foundation Academy 1:57.13 2:46.74 2:24.69 2:28.83 2:17.80 1:37.84 2:46.74 -
24 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 2:12.76 2:36.27 1:45.10 2:37.65 2:18.29 2:19.68 2:43.19 -
25 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 1:40.88 2:53.73 2:11.70 2:57.93 2:20.10 2:04.69 2:14.50 -
27 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 2:10.18 2:04.39 2:01.50 1:52.82 2:24.64 3:03.70 2:27.54 -
30 Madison McKee FR Mount Dora 2:32.30 2:36.69 1:48.37 2:07.41 2:26.44 1:52.76 1:43.98 -
31 Afrifa Amoah-Mensah FR Mount Dora 2:58.37 2:56.89 1:47.02 1:44.05 2:28.64 2:40.54 2:46.48 -
34 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 2:59.10 1:53.28 2:49.91 3:05.22 2:33.07 2:08.58 2:43.79 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mitchell Curtis SR Mount Dora Christian 1:56.43 1:36.64 10
2 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 1:56.50 1:30.87 8
3 Noah Musselwhite SO Mount Dora Christian 1:57.76 2:20.14 6
4 Mehari van der Riet JR Foundation Academy 1:59.45 1:29.59 5
5 Matthew Raucci SO Tavares 1:59.86 1:49.08 4
6 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:01.90 2:00.69 3
7 Emmanuel Carrillo SO Lake Minneola 2:05.48 2:21.80 2
8 Thomas Neeld SO Circle Christian 2:05.63 2:28.25 1
9 Lash Bradshaw JR Lake Minneola 2:06.20 1:30.87 -
10 Joshua Mckay JR Geneva School 2:06.46 1:39.91 -
11 Nathan Yates Junior Geneva Classical Academy 2:06.95 1:39.03 -
12 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:07.31 2:20.05 -
13 Connor Wallace SR Circle Christian 2:08.65 2:06.08 -
14 Samuel Parker SO Circle Christian 2:09.53 2:14.72 -
16 Alstair Clarke SO Lake Minneola 2:10.95 2:37.14 -
17 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:11.41 2:24.56 -
18 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:12.43 2:33.62 -