February 20, 2021
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 9:55.65 10
2 Jackson Tyner JR Pace 10:14.95 8
3 Chris Flores SR Fort Walton Beach 10:15.61 6
4 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 10:18.29 5
5 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 10:24.90 4
6 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 10:38.78 3
7 Jaiden Weede FR South Walton 10:39.99 2
8 Jacob Talmadge SR Fort Walton Beach 10:41.71 1
9 Logan Sheehan SO South Walton 10:48.80 -
10 Nicolas Waddell FR Arnold 10:50.75 -
11 Gehrig Gesch SO Niceville 10:54.50 -
12 Cooper Breeze SO Niceville 11:03.89 -
13 Hudson Railton FR South Walton 11:08.84 -
14 Alexander Buena FR Crestview 11:10.13 -
15 Christian Sterman SR Choctawhatchee 11:10.15 -
16 Nathan Holmes SO North Bay Haven 11:10.68 -
17 Nathan Hicks JR Pace 11:13.43 -
18 Tobias Siren FR Niceville 11:16.44 -
19 Anthony Wirsing JR Niceville 11:22.74 -
20 Michael Everett FR Mosley 11:25.45 -
21 Ryan Ho SR Fort Walton Beach 11:28.60 -
22 Austin Sims SO Pace 11:37.82 -
23 Liam Crabtree FR Arnold 12:08.21 -
24 Kristof Darvai SO Mosley 12:08.23 -
25 Joseph DeLuna JR North Bay Haven 12:18.25 -
26 Ethan Priest 7 Bozeman 12:24.50 -
27 Dylan McArty FR Crestview 12:32.97 -
28 Revan Khan SO Florida High 12:57.36 -
29 Hunter Stanley FR Florida High 13:15.24 -
30 Dylan Hansen FR Crestview 13:34.97 -
31 Jeffery Wilson SO Paxton 13:50.83 -
32 Thomas Hedges FR Bozeman 13:51.10 -
33 Charlie Holmes 7 North Bay Haven 13:54.12 -
34 Jacob Sanlor JR Mosley 14:06.28 -
35 Connor Creel FR Crestview 14:55.18 -
36 Matthew Mitchell SR Paxton 17:30.00 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 9:55.65 10
2 Jackson Tyner JR Pace 10:14.95 8
3 Chris Flores SR Fort Walton Beach 10:15.61 6
4 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 10:18.29 5
5 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 10:24.90 4
6 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 10:38.78 3
8 Jacob Talmadge SR Fort Walton Beach 10:41.71 1
9 Logan Sheehan SO South Walton 10:48.80 -
10 Nicolas Waddell FR Arnold 10:50.75 -
11 Gehrig Gesch SO Niceville 10:54.50 -
13 Hudson Railton FR South Walton 11:08.84 -
15 Christian Sterman SR Choctawhatchee 11:10.15 -
17 Nathan Hicks JR Pace 11:13.43 -
19 Anthony Wirsing JR Niceville 11:22.74 -
21 Ryan Ho SR Fort Walton Beach 11:28.60 -
22 Austin Sims SO Pace 11:37.82 -
23 Liam Crabtree FR Arnold 12:08.21 -
25 Joseph DeLuna JR North Bay Haven 12:18.25 -
28 Revan Khan SO Florida High 12:57.36 -
29 Hunter Stanley FR Florida High 13:15.24 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jaiden Weede FR South Walton 10:39.99 2
12 Cooper Breeze SO Niceville 11:03.89 -
14 Alexander Buena FR Crestview 11:10.13 -
16 Nathan Holmes SO North Bay Haven 11:10.68 -
18 Tobias Siren FR Niceville 11:16.44 -
20 Michael Everett FR Mosley 11:25.45 -
24 Kristof Darvai SO Mosley 12:08.23 -
26 Ethan Priest 7 Bozeman 12:24.50 -
27 Dylan McArty FR Crestview 12:32.97 -
30 Dylan Hansen FR Crestview 13:34.97 -
31 Jeffery Wilson SO Paxton 13:50.83 -
32 Thomas Hedges FR Bozeman 13:51.10 -
33 Charlie Holmes 7 North Bay Haven 13:54.12 -
34 Jacob Sanlor JR Mosley 14:06.28 -
35 Connor Creel FR Crestview 14:55.18 -
36 Matthew Mitchell SR Paxton 17:30.00 -