February 18, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:36.75 10
2 Dominic Escribano JR Cambridge Christian 4:43.35 8
3 Dylan Nolan SO Clearwater Central Catholic 4:44.49 6
4 Tyler Galley SO Palm Harbor University 4:44.69 5
5 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 4:47.29 4
6 Chase Thurber SO River Ridge 4:48.10 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:48.18 2
8 Sean Koletsos JR Clearwater Central Catholic 4:52.28 1
9 Adrian Saldivar JR Gulf 4:53.84 -
10 Joshua Hindman FR Mitchell 4:54.92 -
11 David Jensen JR Osceola (Seminole) 4:57.46 -
12 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 4:58.76 -
13 Christian Escribano FR Cambridge Christian 4:58.86 -
14 Matthew Stroupe SO Gulf 5:03.05 -
15 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 5:03.11 -
16 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 5:06.19 -
17 Jason Kirchner JR River Ridge 5:08.09 -
18 Enrique Maduro JR River Ridge 5:10.41 -
19 Nick Pullos SO East Lake 5:11.03 -
20 Eion McDarby JR George Steinbrenner 5:11.04 -
21 Cade Deputy JR Clearwater Central Catholic 5:11.40 -
22 Luis Flores-Pena SO Gulf 5:13.62 -
23 David Cosgray JR Clearwater Central Catholic 5:14.18 -
24 Samuel Knight JR George Steinbrenner 5:17.56 -
25 Chase Evans SR East Lake 5:20.05 -
26 James Hayes SO George Steinbrenner 5:21.55 -
27 Anthony Young FR East Lake 5:22.33 -
28 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:23.96 -
29 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 5:25.38 -
30 Mason Haake FR East Lake 5:25.83 -
31 Julius Bloznalis SR Clearwater 5:30.23 -
32 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 5:31.02 -
33 Ethan Russ FR George Steinbrenner 5:31.74 -
34 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 5:32.06 -
35 Robert Safiulin SR East Lake 5:32.54 -
36 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:36.65 -
37 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 5:37.23 -
38 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 5:39.08 -
39 Javier Abanses JR George Steinbrenner 5:39.27 -
40 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 5:40.81 -
41 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:42.51 -
42 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:42.68 -
43 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:46.79 -
44 Brendan Mahoney JR Clearwater 5:46.99 -
45 David Neal JR Clearwater Central Catholic 5:47.88 -
46 Andrew Siegel FR Seminole 5:49.36 -
47 Aidan Crandall FR George Steinbrenner 5:50.84 -
48 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 5:51.80 -
49 David Martin-Perez SO River Ridge 5:51.97 -
50 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 5:52.43 -
51 Dylan Miley JR Clearwater Central Catholic 5:52.71 -
52 John Willetts JR Palm Harbor University 5:53.74 -
53 Gavin Grenon FR George Steinbrenner 5:53.89 -
54 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:54.98 -
55 Devan Rojas JR Clearwater Central Catholic 5:59.42 -
56 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 6:02.18 -
57 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 6:05.93 -
58 Connor Cousin FR George Steinbrenner 6:12.82 -
59 Carson Lamb FR East Lake 6:16.23 -
60 Skylar Phu FR Seminole 6:16.57 -
61 Jayden Schueler JR Clearwater 6:18.47 -
62 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 6:20.42 -
63 Steven Gowski JR Clearwater Central Catholic 6:21.95 -
64 Scott Richarz JR Clearwater Central Catholic 6:23.24 -
65 Will Marus SO Mitchell 6:23.36 -
66 Alex Prothero SO East Lake 6:24.38 -
67 Hunter Viens FR Mitchell 6:25.68 -
68 Jeffery Kessler FR Mitchell 6:26.85 -
69 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 6:29.07 -
70 Finlay Williamson JR Clearwater Central Catholic 6:29.11 -
71 Jake Rice SO Seminole 6:38.15 -
72 Jaye Rice SO Seminole 6:40.36 -
73 Brendan Black SO Seminole 6:56.87 -
74 Gustavo Torres Pereira SO George Steinbrenner 7:04.29 -
75 Wyatt Pelt SR River Ridge 7:58.76 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Nick Pullos SO East Lake 5:11.03 -
20 Eion McDarby JR George Steinbrenner 5:11.04 -
24 Samuel Knight JR George Steinbrenner 5:17.56 -
26 James Hayes SO George Steinbrenner 5:21.55 -
28 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:23.96 -
29 Walker Dauval FR Osceola (Seminole) 5:25.38 -
30 Mason Haake FR East Lake 5:25.83 -
32 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 5:31.02 -
33 Ethan Russ FR George Steinbrenner 5:31.74 -
35 Robert Safiulin SR East Lake 5:32.54 -
38 Matthew Croswell Jr. SO George Steinbrenner 5:39.08 -
39 Javier Abanses JR George Steinbrenner 5:39.27 -
40 Taylor Stanley JR George Steinbrenner 5:40.81 -
42 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:42.68 -
47 Aidan Crandall FR George Steinbrenner 5:50.84 -
48 Ryan Mitchell SO George Steinbrenner 5:51.80 -
49 David Martin-Perez SO River Ridge 5:51.97 -
50 Mason Cantrell SO George Steinbrenner 5:52.43 -
53 Gavin Grenon FR George Steinbrenner 5:53.89 -
54 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:54.98 -
57 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 6:05.93 -
58 Connor Cousin FR George Steinbrenner 6:12.82 -
59 Carson Lamb FR East Lake 6:16.23 -
61 Jayden Schueler JR Clearwater 6:18.47 -
62 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 6:20.42 -
66 Alex Prothero SO East Lake 6:24.38 -
69 Andrew Wyant FR George Steinbrenner 6:29.07 -
74 Gustavo Torres Pereira SO George Steinbrenner 7:04.29 -
75 Wyatt Pelt SR River Ridge 7:58.76 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Adrian Saldivar JR Gulf 4:53.84 -
12 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 4:58.76 -
14 Matthew Stroupe SO Gulf 5:03.05 -
16 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 5:06.19 -
22 Luis Flores-Pena SO Gulf 5:13.62 -
31 Julius Bloznalis SR Clearwater 5:30.23 -
34 Latham Graves FR Osceola (Seminole) 5:32.06 -
36 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:36.65 -
37 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 5:37.23 -
41 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:42.51 -
43 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:46.79 -
44 Brendan Mahoney JR Clearwater 5:46.99 -
45 David Neal JR Clearwater Central Catholic 5:47.88 -
46 Andrew Siegel FR Seminole 5:49.36 -
51 Dylan Miley JR Clearwater Central Catholic 5:52.71 -
52 John Willetts JR Palm Harbor University 5:53.74 -
55 Devan Rojas JR Clearwater Central Catholic 5:59.42 -
56 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 6:02.18 -
60 Skylar Phu FR Seminole 6:16.57 -
63 Steven Gowski JR Clearwater Central Catholic 6:21.95 -
64 Scott Richarz JR Clearwater Central Catholic 6:23.24 -
65 Will Marus SO Mitchell 6:23.36 -
67 Hunter Viens FR Mitchell 6:25.68 -
68 Jeffery Kessler FR Mitchell 6:26.85 -
70 Finlay Williamson JR Clearwater Central Catholic 6:29.11 -
71 Jake Rice SO Seminole 6:38.15 -
72 Jaye Rice SO Seminole 6:40.36 -
73 Brendan Black SO Seminole 6:56.87 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:36.75 10
2 Dominic Escribano JR Cambridge Christian 4:43.35 8
3 Dylan Nolan SO Clearwater Central Catholic 4:44.49 6
4 Tyler Galley SO Palm Harbor University 4:44.69 5
5 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 4:47.29 4
6 Chase Thurber SO River Ridge 4:48.10 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:48.18 2
8 Sean Koletsos JR Clearwater Central Catholic 4:52.28 1
10 Joshua Hindman FR Mitchell 4:54.92 -
11 David Jensen JR Osceola (Seminole) 4:57.46 -
13 Christian Escribano FR Cambridge Christian 4:58.86 -
15 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 5:03.11 -
17 Jason Kirchner JR River Ridge 5:08.09 -
18 Enrique Maduro JR River Ridge 5:10.41 -
21 Cade Deputy JR Clearwater Central Catholic 5:11.40 -
23 David Cosgray JR Clearwater Central Catholic 5:14.18 -
25 Chase Evans SR East Lake 5:20.05 -
27 Anthony Young FR East Lake 5:22.33 -