February 18, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Bobby Hansen JR Palm Harbor University 23.12 10 3.5
2 Joshua Doan SO George Steinbrenner 23.33 8 1.8
3 Preston Snider SR Cambridge Christian 23.50 6 1.8
4 Matthew Anderson JR Palm Harbor University 23.64 5 3.5
5 Allen Eliacin SR Gulf 23.85 4 1.8
6 Ian Seibert JR Palm Harbor University 24.09 3 2.5
7 Yamil Cruz Perez SR Cambridge Christian 24.29 2 1.8
8 Devin Deluna SR George Steinbrenner 24.62 1 1.8
9 Shawn Richburg Jr. SR George Steinbrenner 24.70 - 1.8
10 Kaden Brown SO Cambridge Christian 24.83 - 2.5
11 Nicholas Parisse SR Palm Harbor University 24.97 - 2.3
12 KALEB HARROLD JR Osceola (Seminole) 25.03 - 2.5
13 Lucas Quintana FR George Steinbrenner 25.29 - 1.8
14 Cole Williams FR River Ridge 25.38 - 3.5
15 Donovan Walker-Collins FR Clearwater 25.42 - 3.1
16 Steven Nenno JR Gulf 25.43 - 2.3
17 Amari Ray SO East Lake 25.50 - 2.3
18 Michael Chrysakis JR East Lake 25.51 - 2.5
19 Josiah Thomas SO Cambridge Christian 25.60 - 3.1
20 Kyle Welz SO Clearwater Central Catholic 25.84 - 3.5
21 Sean Bender JR Osceola (Seminole) 26.19 - 2.3
22 Kim-Jae Manapin SR Clearwater Central Catholic 26.30 - 2.3
23 Jacob Mouradian SO Clearwater Central Catholic 26.32 - 2.5
24 Cole Hawkins FR Mitchell 26.48 - 3.1
25 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 26.52 - 3.5
26 Tucker Spires JR Gulf 26.62 - 2.3
27 Dayson Burnette SO Mitchell 27.21 - 3.1
28 Andrew Cole SO Osceola (Seminole) 27.51 - 3.5
29 Drew Walworth SO Mitchell 27.77 - 3.1
30 Justin Cargill JR Gulf 28.31 - 2.3
31 David Martin-Perez SO River Ridge 28.59 - 2.5
32 Joseph Kopech FR Clearwater Central Catholic 28.59 - 2.5
33 Jayden Schueler JR Clearwater 28.61 - 3.1
Boys' 200 Meters Section 1
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bobby Hansen JR Palm Harbor University 23.12 10
4 Matthew Anderson JR Palm Harbor University 23.64 5
14 Cole Williams FR River Ridge 25.38 -
20 Kyle Welz SO Clearwater Central Catholic 25.84 -
25 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 26.52 -
28 Andrew Cole SO Osceola (Seminole) 27.51 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ian Seibert JR Palm Harbor University 24.09 3
10 Kaden Brown SO Cambridge Christian 24.83 -
12 KALEB HARROLD JR Osceola (Seminole) 25.03 -
18 Michael Chrysakis JR East Lake 25.51 -
23 Jacob Mouradian SO Clearwater Central Catholic 26.32 -
31 David Martin-Perez SO River Ridge 28.59 -
32 Joseph Kopech FR Clearwater Central Catholic 28.59 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Donovan Walker-Collins FR Clearwater 25.42 -
19 Josiah Thomas SO Cambridge Christian 25.60 -
24 Cole Hawkins FR Mitchell 26.48 -
27 Dayson Burnette SO Mitchell 27.21 -
29 Drew Walworth SO Mitchell 27.77 -
33 Jayden Schueler JR Clearwater 28.61 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Nicholas Parisse SR Palm Harbor University 24.97 -
16 Steven Nenno JR Gulf 25.43 -
17 Amari Ray SO East Lake 25.50 -
21 Sean Bender JR Osceola (Seminole) 26.19 -
22 Kim-Jae Manapin SR Clearwater Central Catholic 26.30 -
26 Tucker Spires JR Gulf 26.62 -
30 Justin Cargill JR Gulf 28.31 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Joshua Doan SO George Steinbrenner 23.33 8
3 Preston Snider SR Cambridge Christian 23.50 6
5 Allen Eliacin SR Gulf 23.85 4
7 Yamil Cruz Perez SR Cambridge Christian 24.29 2
8 Devin Deluna SR George Steinbrenner 24.62 1
9 Shawn Richburg Jr. SR George Steinbrenner 24.70 -
13 Lucas Quintana FR George Steinbrenner 25.29 -