February 16, 2021
|
Edward H. White - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 13.22 10
2 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 13.41 8
3 Tremesha Harris SO Ed White 13.54 6
4 Tiani Smith SO Robert E. Lee 13.67 5
5 Brianna Henderson SO Ed White 13.77 4
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 13.79 3
7 Bagheera Jones SO Baker County 14.06 2
8 Markita West FR Ed White 14.14 1
9 Aniyah Gibson-Johnson SO Terry Parker 14.35 -
10 Ailed Ramos-Mered JR Baldwin 14.53 -
11 Asia Portis SR Terry Parker 14.60 -
12 Tenia Thomas JR Baldwin 14.68 -
13 Josie Ratliff SR West Nassau 14.73 -
14 Mijore Anna Culler FR Baldwin 14.73 -
15 Sheneariah Abbott FR Terry Parker 14.76 -
16 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 14.93 -
17 Victoria Rackley JR Baker County 15.12 -
18 Ivyuna Tisdale FR Baker County 15.19 -
19 macy bagocious JR West Nassau 15.35 -
20 Ieisha Henderson SO Baker County 15.41 -
21 Terri Sessions JR Terry Parker 15.61 -
22 Beautiful Willis SO Ed White 15.77 -
23 Hannah Poole JR University Christian 16.04 -
24 Aniyah Taylor SO Baker County 17.07 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 13.41 8
13 Josie Ratliff SR West Nassau 14.73 -
18 Ivyuna Tisdale FR Baker County 15.19 -
20 Ieisha Henderson SO Baker County 15.41 -
24 Aniyah Taylor SO Baker County 17.07 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ailed Ramos-Mered JR Baldwin 14.53 -
12 Tenia Thomas JR Baldwin 14.68 -
15 Sheneariah Abbott FR Terry Parker 14.76 -
16 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 14.93 -
22 Beautiful Willis SO Ed White 15.77 -
23 Hannah Poole JR University Christian 16.04 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Tiani Smith SO Robert E. Lee 13.67 5
9 Aniyah Gibson-Johnson SO Terry Parker 14.35 -
14 Mijore Anna Culler FR Baldwin 14.73 -
17 Victoria Rackley JR Baker County 15.12 -
19 macy bagocious JR West Nassau 15.35 -
21 Terri Sessions JR Terry Parker 15.61 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 13.22 10
3 Tremesha Harris SO Ed White 13.54 6
5 Brianna Henderson SO Ed White 13.77 4
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 13.79 3
7 Bagheera Jones SO Baker County 14.06 2
8 Markita West FR Ed White 14.14 1
11 Asia Portis SR Terry Parker 14.60 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 27.64 10
2 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 27.69 8
3 Tremesha Harris SO Ed White 29.34 6
4 Tiani Smith SO Robert E. Lee 29.40 5
5 Markita West FR Ed White 29.78 4
6 Brianna Henderson SO Ed White 29.82 3
7 Bagheera Jones SO Baker County 30.11 2
8 Josie Ratliff SR West Nassau 30.42 1
9 Sarah Lucovsky SO West Nassau 30.73 -
10 Aniyah Gibson-Johnson SO Terry Parker 30.78 -
11 Sheneariah Abbott FR Terry Parker 31.03 -
12 Ailed Ramos-Mered JR Baldwin 31.48 -
13 Asia Portis SR Terry Parker 31.50 -
14 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 31.67 -
15 Keyani Jones 8 University Christian 31.68 -
16 Macy Ardary JR West Nassau 31.87 -
17 Mijore Anna Culler FR Baldwin 32.45 -
18 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 32.56 -
19 Ieisha Henderson SO Baker County 33.07 -
20 Beautiful Willis SO Ed White 34.03 -
21 Hannah Poole JR University Christian 35.06 -
22 Savanna Powell JR Baker County 35.30 -
23 Terri Sessions JR Terry Parker 35.45 -
24 Brianna Gibbs JR West Nassau 36.20 -
25 Trinty Cobham FR Terry Parker 37.34 -
26 Becca Tyer JR West Nassau 39.64 -
  Anyae Barr SO Robert E. Lee DNF -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Tiani Smith SO Robert E. Lee 29.40 5
11 Sheneariah Abbott FR Terry Parker 31.03 -
16 Macy Ardary JR West Nassau 31.87 -
17 Mijore Anna Culler FR Baldwin 32.45 -
21 Hannah Poole JR University Christian 35.06 -
26 Becca Tyer JR West Nassau 39.64 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 27.69 8
8 Josie Ratliff SR West Nassau 30.42 1
9 Sarah Lucovsky SO West Nassau 30.73 -
12 Ailed Ramos-Mered JR Baldwin 31.48 -
14 Ferrara Nero FR Robert E. Lee 31.67 -
24 Brianna Gibbs JR West Nassau 36.20 -
25 Trinty Cobham FR Terry Parker 37.34 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Aniyah Gibson-Johnson SO Terry Parker 30.78 -
15 Keyani Jones 8 University Christian 31.68 -
18 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 32.56 -
19 Ieisha Henderson SO Baker County 33.07 -
20 Beautiful Willis SO Ed White 34.03 -
22 Savanna Powell JR Baker County 35.30 -
23 Terri Sessions JR Terry Parker 35.45 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 27.64 10
3 Tremesha Harris SO Ed White 29.34 6
5 Markita West FR Ed White 29.78 4
6 Brianna Henderson SO Ed White 29.82 3
7 Bagheera Jones SO Baker County 30.11 2
13 Asia Portis SR Terry Parker 31.50 -
  Anyae Barr SO Robert E. Lee DNF -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Laci Watford JR University Christian 1:03.89 10
2 Kayla Cleveland FR Terry Parker 1:04.33 8
3 Sarah Lucovsky SO West Nassau 1:11.27 6
4 Tremesha Harris SO Ed White 1:12.38 5
5 Brianna Henderson SO Ed White 1:13.07 4
6 Cyanne Carey SO Baker County 1:15.32 3
7 Keyani Jones 8 University Christian 1:15.42 2
8 Brianna Gibbs JR West Nassau 1:16.45 1
9 Adyson Berry 8 University Christian 1:16.99 -
10 Anna Lehmann 7 University Christian 1:18.25 -
11 Trinty Cobham FR Terry Parker 1:18.92 -
12 Ivyuna Tisdale FR Baker County 1:18.96 -
13 Beautiful Willis SO Ed White 1:24.81 -
14 Lily Elledge FR Baker County 1:27.52 -
15 Timi Sadiq SO Terry Parker 1:27.55 -
16 Kailee Hatcher FR West Nassau 1:27.59 -
17 Janiya Gaston FR Terry Parker 1:27.61 -
18 Savanna Powell JR Baker County 1:27.75 -
19 Lily Barlow FR Baker County 1:36.72 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Brianna Gibbs JR West Nassau 1:16.45 1
11 Trinty Cobham FR Terry Parker 1:18.92 -
12 Ivyuna Tisdale FR Baker County 1:18.96 -
14 Lily Elledge FR Baker County 1:27.52 -
17 Janiya Gaston FR Terry Parker 1:27.61 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Kayla Cleveland FR Terry Parker 1:04.33 8
3 Sarah Lucovsky SO West Nassau 1:11.27 6
7 Keyani Jones 8 University Christian 1:15.42 2
15 Timi Sadiq SO Terry Parker 1:27.55 -
16 Kailee Hatcher FR West Nassau 1:27.59 -
18 Savanna Powell JR Baker County 1:27.75 -
19 Lily Barlow FR Baker County 1:36.72 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Laci Watford JR University Christian 1:03.89 10
4 Tremesha Harris SO Ed White 1:12.38 5
5 Brianna Henderson SO Ed White 1:13.07 4
6 Cyanne Carey SO Baker County 1:15.32 3
9 Adyson Berry 8 University Christian 1:16.99 -
10 Anna Lehmann 7 University Christian 1:18.25 -
13 Beautiful Willis SO Ed White 1:24.81 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Laci Watford JR University Christian 2:28.16 10
2 Keena Small SR Robert E. Lee 2:45.76 8
3 Tori Grinner SR West Nassau 2:49.18 6
4 Sarah Lucovsky SO West Nassau 2:53.79 5
5 Malayna Loadholtz SO Baker County 2:55.87 4
6 Savannah Pelfrey JR Baker County 3:02.44 3
7 Cyanne Carey SO Baker County 3:02.47 2
8 Anaya Strider FR Baldwin 3:03.80 1
9 Anna Lehmann 7 University Christian 3:08.24 -
10 Adyson Berry 8 University Christian 3:11.41 -
11 Katelynn Case FR Baldwin 3:27.50 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shannon Durden SR West Nassau 6:06.38 10
2 Jordyn Thomas SR West Nassau 6:24.48 8
3 Keena Small SR Robert E. Lee 6:31.86 6
4 Anaya Strider FR Baldwin 6:43.89 5
5 Savannah Pelfrey JR Baker County 6:51.41 4
6 Malayna Loadholtz SO Baker County 6:54.81 3
7 Sadia Banaga SR Robert E. Lee 7:19.14 2
8 Katelynn Case FR Baldwin 7:40.39 1
9 Madison Sapp SR West Nassau 7:41.11 -
10 Savannah Carter JR West Nassau 8:32.68 -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamorri Hill SR Terry Parker 21.02 10
2 Calista Hubbard SO Terry Parker 21.16 8
3 Chloe Dorman SO Baker County 21.87 6
4 Victoria Rackley JR Baker County 22.84 5
5 Aniyah Taylor SO Baker County 38.50 4
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamorri Hill SR Terry Parker 21.02 10
4 Victoria Rackley JR Baker County 22.84 5
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Calista Hubbard SO Terry Parker 21.16 8
3 Chloe Dorman SO Baker County 21.87 6
5 Aniyah Taylor SO Baker County 38.50 4

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamorri Hill SR Terry Parker 1:05.20 10
2 Asia Portis SR Terry Parker 1:10.92 8

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Kayla Cleveland FR Terry Parker 1.43m 4' 8.25" 10
  • 1.43
    XO
2 Jena Kish JR West Nassau 1.38m 4' 6.25" 8
  • 1.33
    XO
  • 1.38
    O
3 Kamorri Hill SR Terry Parker 1.33m 4' 4.25" 6
  • 1.33
    O
  • 1.38
    XXX
  Calista Hubbard SO Terry Parker NH NH -
  • 1.33
    XXX

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 4.50m 14' 9.25" 10
  • 4.50 (+0.0)
  • 4.41 (+0.0)
  • 4.41 (+0.0)
2 Jena Kish JR West Nassau 4.11m 13' 6" 7
  • 3.91 (+0.0)
  • 4.11 (+0.0)
  • 3.96 (+0.0)
2 Markita West FR Ed White 4.11m 13' 6" 7
  • 4.07 (+0.0)
  • 4.11 (+0.0)
  • 3.96 (+0.0)
4 Chloe Dorman SO Baker County 4.00m 13' 1.5" 5
  • 3.81 (+0.0)
  • 3.79 (+0.0)
  • 4.00 (+0.0)
5 Bagheera Jones SO Baker County 3.96m 13' 0" 4
  • 2.80 (+0.0)
  • 3.11 (+0.0)
  • 3.96 (+0.0)
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 3.77m 12' 4.5" 3
  • 3.52 (+0.0)
  • 3.77 (+0.0)
  • FOUL  
7 Kamorri Hill SR Terry Parker 3.76m 12' 4" 2
  • 3.75 (+0.0)
  • 3.76 (+0.0)
  • 3.60 (+0.0)
8 Calista Hubbard SO Terry Parker 3.67m 12' 0.5" 1
  • 3.67 (+0.0)
  • 3.41 (+0.0)
  • 3.32 (+0.0)
9 Josie Ratliff SR West Nassau 3.60m 11' 9.75" -
  • 3.60 (+0.0)
  • 3.27 (+0.0)
  • 2.99 (+0.0)
10 Terri Sessions JR Terry Parker 3.10m 10' 2" -
  • 2.98 (+0.0)
  • 2.82 (+0.0)
  • 3.10 (+0.0)
11 R'niyah Mormon SO Terry Parker 3.09m 10' 1.75" -
  • 3.09 (+0.0)
  • 2.96 (+0.0)
  • 2.96 (+0.0)
12 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 3.06m 10' 0.5" -
  • 2.99 (+0.0)
  • 3.06 (+0.0)
  • FOUL  
  Akira Roberson SO Robert E. Lee FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Janiya Gaston FR Terry Parker FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Bagheera Jones SO Baker County 3.96m 13' 0" 4
6 Anyae Barr SO Robert E. Lee 3.77m 12' 4.5" 3
9 Josie Ratliff SR West Nassau 3.60m 11' 9.75" -
10 Terri Sessions JR Terry Parker 3.10m 10' 2" -
12 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 3.06m 10' 0.5" -
  Janiya Gaston FR Terry Parker FOUL NM -
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Fiona Whitfield SO Ed White 4.50m 14' 9.25" 10
2 Jena Kish JR West Nassau 4.11m 13' 6" 7
2 Markita West FR Ed White 4.11m 13' 6" 7
4 Chloe Dorman SO Baker County 4.00m 13' 1.5" 5
7 Kamorri Hill SR Terry Parker 3.76m 12' 4" 2
8 Calista Hubbard SO Terry Parker 3.67m 12' 0.5" 1
11 R'niyah Mormon SO Terry Parker 3.09m 10' 1.75" -
  Akira Roberson SO Robert E. Lee FOUL NM -

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Skyla Soto JR Terry Parker 7.86m 25' 9.5" 10
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 7.86 (+0.0)

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 9.44m 30' 11.75" 10
  • 8.68  
  • 9.02  
  • 9.44  
2 Jai'la Reed SO Baker County 8.35m 27' 4.75" 8
  • 8.35  
  • 8.26  
  • 7.86  
3 Kalena Hall SR Robert E. Lee 8.32m 27' 3.75" 6
  • 8.32  
  • 8.26  
  • 7.60  
4 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 8.26m 27' 1.25" 5
  • FOUL  
  • 8.04  
  • 8.26  
5 Skyla Soto JR Terry Parker 8.15m 26' 9" 4
  • 7.78  
  • 8.15  
  • 7.66  
6 Margaret Bah SO Robert E. Lee 8.02m 26' 3.75" 3
  • 8.02  
  • 7.84  
  • 7.88  
7 Akira Roberson SO Robert E. Lee 7.79m 25' 6.75" 2
  • 2.78  
  • 7.62  
  • 7.79  
8 Wakeria Reed SO Ed White 7.62m 25' 0" 1
  • 7.62  
  • 6.84  
  • 6.64  
9 Mayesha Ramirez FR Terry Parker 6.81m 22' 4.25" -
  • 6.81  
  • FOUL  
  • 5.92  
10 Alex Griner SO West Nassau 6.63m 21' 9" -
  • 6.63  
  • 6.51  
  • 6.46  
11 Haylee Graham   Baldwin 6.54m 21' 5.5" -
  • 6.46  
  • 6.54  
  • 6.11  
12 Lily Elledge FR Baker County 6.37m 20' 10.75" -
  • 6.37  
  • 5.98  
  • 5.96  
13 Taylor Wilford FR Baker County 6.23m 20' 5.25" -
  • FOUL  
  • 5.97  
  • 6.23  
14 Jasmyn Fudge SO University Christian 6.21m 20' 4.5" -
  • 6.21  
  • 6.01  
  • 5.57  
15 Kamila Burks FR Baker County 5.67m 18' 7.25" -
  • 5.14  
  • 5.15  
  • 5.67  
16 Terri Sessions JR Terry Parker 5.40m 17' 8.75" -
  • 5.40  
  • FOUL  
  • 4.63  
17 Natalee Jenkins SO Ed White 4.35m 14' 3.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.35  
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 9.44m 30' 11.75" 10
3 Kalena Hall SR Robert E. Lee 8.32m 27' 3.75" 6
5 Skyla Soto JR Terry Parker 8.15m 26' 9" 4
6 Margaret Bah SO Robert E. Lee 8.02m 26' 3.75" 3
8 Wakeria Reed SO Ed White 7.62m 25' 0" 1
10 Alex Griner SO West Nassau 6.63m 21' 9" -
11 Haylee Graham   Baldwin 6.54m 21' 5.5" -
12 Lily Elledge FR Baker County 6.37m 20' 10.75" -
14 Jasmyn Fudge SO University Christian 6.21m 20' 4.5" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
2 Jai'la Reed SO Baker County 8.35m 27' 4.75" 8
4 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 8.26m 27' 1.25" 5
7 Akira Roberson SO Robert E. Lee 7.79m 25' 6.75" 2
9 Mayesha Ramirez FR Terry Parker 6.81m 22' 4.25" -
13 Taylor Wilford FR Baker County 6.23m 20' 5.25" -
15 Kamila Burks FR Baker County 5.67m 18' 7.25" -
16 Terri Sessions JR Terry Parker 5.40m 17' 8.75" -
17 Natalee Jenkins SO Ed White 4.35m 14' 3.25" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 26.21m 86' 0" 10
  • 22.51  
  • 25.89  
  • 26.21  
2 Kalena Hall SR Robert E. Lee 24.18m 79' 4" 8
  • FOUL  
  • 24.18  
  • FOUL  
3 Anaya Strider FR Baldwin 23.89m 78' 4" 6
  • 19.88  
  • 23.60  
  • 23.89  
4 Margaret Bah SO Robert E. Lee 23.65m 77' 7" 5
  • 23.65  
  • 22.43  
  • 22.83  
5 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 22.33m 73' 3" 4
  • 21.49  
  • FOUL  
  • 22.33  
6 Skyla Soto JR Terry Parker 20.90m 68' 7" 3
  • 17.32  
  • 20.90  
  • 18.74  
7 Kennedi Tinsley SR Robert E. Lee 19.60m 64' 4" 2
  • 19.60  
  • FOUL  
  • 19.23  
8 Haylee Graham   Baldwin 18.05m 59' 3" 1
  • 18.05  
  • 17.18  
  • 14.19  
9 Wakeria Reed SO Ed White 17.03m 55' 10" -
  • 17.03  
  • 14.39  
  • FOUL  
10 Natalee Jenkins SO Ed White 16.55m 54' 3" -
  • 14.05  
  • 16.55  
  • 15.97  
11 Laurel-Ellyn York SO Baker County 14.94m 49' 0" -
  • 14.94  
  • 14.41  
  • 14.52  
12 Jai'la Reed SO Baker County 14.86m 48' 9" -
  • 13.60  
  • 14.86  
  • 11.87  
13 Terri Sessions JR Terry Parker 13.98m 45' 10" -
  • 10.95  
  • 13.98  
  • 11.69  
14 Alex Griner SO West Nassau 13.00m 42' 8" -
  • 13.00  
  • 12.95  
  • 11.34  
15 Kamila Burks FR Baker County 12.79m 41' 11" -
  • FOUL  
  • 11.00  
  • 12.79  
16 Mayesha Ramirez FR Terry Parker 12.78m 41' 11" -
  • 12.78  
  • 12.24  
  • FOUL  
17 Tenia Thomas JR Baldwin 12.75m 41' 10" -
  • 12.75  
  • 12.74  
  • 12.34  
18 Kaitlyn Dinkins SO Baker County 12.34m 40' 6" -
  • 11.24  
  • 11.84  
  • 12.34  
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Anastasia Anderson JR Robert E. Lee 26.21m 86' 0" 10
2 Kalena Hall SR Robert E. Lee 24.18m 79' 4" 8
4 Margaret Bah SO Robert E. Lee 23.65m 77' 7" 5
5 Joy Akingbola JR Robert E. Lee 22.33m 73' 3" 4
6 Skyla Soto JR Terry Parker 20.90m 68' 7" 3
7 Kennedi Tinsley SR Robert E. Lee 19.60m 64' 4" 2
8 Haylee Graham   Baldwin 18.05m 59' 3" 1
10 Natalee Jenkins SO Ed White 16.55m 54' 3" -
14 Alex Griner SO West Nassau 13.00m 42' 8" -
17 Tenia Thomas JR Baldwin 12.75m 41' 10" -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Anaya Strider FR Baldwin 23.89m 78' 4" 6
9 Wakeria Reed SO Ed White 17.03m 55' 10" -
11 Laurel-Ellyn York SO Baker County 14.94m 49' 0" -
12 Jai'la Reed SO Baker County 14.86m 48' 9" -
13 Terri Sessions JR Terry Parker 13.98m 45' 10" -
15 Kamila Burks FR Baker County 12.79m 41' 11" -
16 Mayesha Ramirez FR Terry Parker 12.78m 41' 11" -
18 Kaitlyn Dinkins SO Baker County 12.34m 40' 6" -