February 13, 2021
|
Ft. Walton Beach - Ft. Walton Beach, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 4:34.40 10
2 Brandon Knieja SR Tate 4:35.31 8
3 Luke Larkin JR Fort Walton Beach 4:44.44 6
4 Ryan Sloan SR Fort Walton Beach 4:47.80 5
5 Dawson Isbell FR Niceville 4:50.66 4
6 Chris Flores SR Fort Walton Beach 4:52.35 3
7 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 4:52.54 2
8 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 4:54.44 1
9 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 4:57.92 -
10 Jackson Tyner JR Pace 4:59.57 -
11 Anthony Wirsing JR Niceville 4:59.67 -
12 Jaiden Weede FR South Walton 5:02.79 -
13 Gehrig Gesch SO Niceville 5:03.57 -
14 Cooper Breeze SO Niceville 5:05.72 -
15 Logan Sheehan SO South Walton 5:06.94 -
16 Donovan Kane JR Pensacola 5:09.01 -
17 Tobias Siren FR Niceville 5:10.41 -
18 James Korec SO Pensacola 5:11.27 -
19 Brett Peterson JR Choctawhatchee 5:21.23 -
20 Nathan Hicks JR Pace 5:22.58 -
21 Austin Sims SO Pace 5:23.40 -
22 Jasper Darnell SR Choctawhatchee 5:30.99 -
23 Parker Woodard SO Pace 5:31.10 -
24 Curran O'Grady FR Fort Walton Beach 5:32.56 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Dawson Isbell FR Niceville 4:50.66 4
13 Gehrig Gesch SO Niceville 5:03.57 -
15 Logan Sheehan SO South Walton 5:06.94 -
16 Donovan Kane JR Pensacola 5:09.01 -
17 Tobias Siren FR Niceville 5:10.41 -
18 James Korec SO Pensacola 5:11.27 -
19 Brett Peterson JR Choctawhatchee 5:21.23 -
20 Nathan Hicks JR Pace 5:22.58 -
21 Austin Sims SO Pace 5:23.40 -
22 Jasper Darnell SR Choctawhatchee 5:30.99 -
23 Parker Woodard SO Pace 5:31.10 -
24 Curran O'Grady FR Fort Walton Beach 5:32.56 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 4:34.40 10
2 Brandon Knieja SR Tate 4:35.31 8
3 Luke Larkin JR Fort Walton Beach 4:44.44 6
4 Ryan Sloan SR Fort Walton Beach 4:47.80 5
6 Chris Flores SR Fort Walton Beach 4:52.35 3
7 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 4:52.54 2
8 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 4:54.44 1
9 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 4:57.92 -
10 Jackson Tyner JR Pace 4:59.57 -
11 Anthony Wirsing JR Niceville 4:59.67 -
12 Jaiden Weede FR South Walton 5:02.79 -
14 Cooper Breeze SO Niceville 5:05.72 -