March 13, 2021
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joseph Alford SR Creekside 2:02.20 2:37.64 10
2 Christopher Polinsky JR Oakleaf 2:02.60 1:29.50 8
3 Andrew Taylor SR Creekside 2:05.40 2:22.96 6
4 Dominik Frietze SR Ridgeview (OP) 2:06.90 2:15.79 5
5 Connor Searcy SR Creekside 2:08.20 2:30.00 4
6 Jacob Harvey SO Creekside 2:08.80 1:49.48 3
7 Cole Chancey SR Columbia 2:09.80 2:27.98 2
8 Jalen Taylor SO Paxon 2:10.50 2:31.38 0.5
8 Caden Henderson SR Oakleaf 2:10.50 2:49.65 0.5
10 James Brice JR Ponte Vedra 2:11.10 2:39.95 -
11 Alexander Kihei SR Columbia 2:11.95 2:08.00 -
12 Carlo Giuffre JR Creekside 2:12.86 2:48.74 -
13 Jack Rauch Senior Creekside 2:13.10 2:49.04 -
14 Dillon Mantei SO St. Augustine 2:13.60 2:24.29 -
15 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 2:14.90 2:21.65 -
16 Luke Fulton   Creekside 2:15.22 1:46.83 -
17 Arnav Anegondi JR Creekside 2:16.10 1:48.88 -
18 Nick Reinker SR Ponte Vedra 2:16.40 1:42.30 -
19 Terrell Kinder SR Raines 2:16.46 1:38.26 -
20 Giancarlo Passalacqua SO Creekside 2:16.96 1:53.68 -
21 Luke Noce FR Creekside 2:17.19 2:48.75 -
22 Randy Morton SO Oakleaf 2:18.77 2:59.02 -
23 Keith Davis SR Duval Charter 2:18.80 2:20.19 -
24 Julio Rodriguez SO Ridgeview (OP) 2:18.90 2:55.02 -
25 Saryn Hatcher SO Paxon 2:20.76 2:09.50 -
26 Ryan Beute JR St. Augustine 2:21.60 2:06.03 -
27 Jason Lester SO Orange Park 2:22.53 2:31.09 -
28 Christian Bartley SR Orange Park 2:25.10 2:58.48 -
29 Gavin Satterfield JR Columbia 2:25.70 2:28.62 -
30 Nicholas Wilkerson FR Columbia 2:28.40 1:46.85 -
31 Marcus Shinhoster SO Orange Park 2:28.64 2:33.10 -
32 Carson Moore SO Orange Park 2:28.72 1:53.03 -
33 Leo Vasquez JR Duval Charter 2:30.00 1:45.00 -
34 Ethan Bailey SO Paxon 2:36.75 2:55.56 -
35 Adiel Almanzaenri FR St. Augustine 2:43.96 3:33.15 -
36 Corbin Ellis 7 University Christian 2:45.39 2:23.89 -
  Darian Jones JR Raines DNS DNS   
  Jaden Griggs JR Raines DNS DNS   
  Damarise Johnson JR Columbia DNS DNS   
  Maurico Torrez JR Duval Charter DNS DNS   
  Hayes Mayhew 6 Duval Charter DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Alexander Kihei SR Columbia 2:11.95 -
12 Carlo Giuffre JR Creekside 2:12.86 -
16 Luke Fulton   Creekside 2:15.22 -
19 Terrell Kinder SR Raines 2:16.46 -
20 Giancarlo Passalacqua SO Creekside 2:16.96 -
21 Luke Noce FR Creekside 2:17.19 -
22 Randy Morton SO Oakleaf 2:18.77 -
25 Saryn Hatcher SO Paxon 2:20.76 -
27 Jason Lester SO Orange Park 2:22.53 -
30 Nicholas Wilkerson FR Columbia 2:28.40 -
31 Marcus Shinhoster SO Orange Park 2:28.64 -
32 Carson Moore SO Orange Park 2:28.72 -
33 Leo Vasquez JR Duval Charter 2:30.00 -
34 Ethan Bailey SO Paxon 2:36.75 -
35 Adiel Almanzaenri FR St. Augustine 2:43.96 -
36 Corbin Ellis 7 University Christian 2:45.39 -
  Hayes Mayhew 6 Duval Charter DNS   
  Damarise Johnson JR Columbia DNS   
  Darian Jones JR Raines DNS   
  Jaden Griggs JR Raines DNS   
  Maurico Torrez JR Duval Charter DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Alford SR Creekside 1:37.76 1:51.21 1:47.54 2:02.20 1:43.87 2:24.20 1:30.43 10
2 Christopher Polinsky JR Oakleaf 2:22.22 2:12.41 2:06.28 2:02.60 2:30.80 2:06.28 2:11.19 8
3 Andrew Taylor SR Creekside 2:27.98 2:34.25 2:21.71 2:05.40 1:41.58 2:12.93 2:00.39 6
4 Dominik Frietze SR Ridgeview (OP) 1:54.21 1:59.29 1:40.26 2:06.90 2:37.36 1:58.02 2:13.25 5
5 Connor Searcy SR Creekside 2:41.54 2:01.79 1:48.97 2:08.20 1:47.69 2:33.84 2:03.08 4
6 Jacob Harvey SO Creekside 2:42.29 1:46.91 1:44.33 2:08.80 2:06.23 2:19.11 2:26.84 3
7 Cole Chancey SR Columbia 1:49.04 1:43.84 1:50.33 2:09.80 1:39.95 1:34.76 1:41.25 2
8 Jalen Taylor SO Paxon 2:14.42 2:05.28 2:47.04 2:10.50 2:39.21 2:40.52 2:11.81 0.5
8 Caden Henderson SR Oakleaf 2:40.52 2:48.35 2:11.81 2:10.50 2:11.81 1:56.15 2:09.20 0.5
10 James Brice JR Ponte Vedra 2:13.73 2:26.84 2:29.46 2:11.10 2:22.90 2:26.84 2:49.12 -
13 Jack Rauch Senior Creekside 2:02.46 2:07.78 2:25.08 2:13.10 2:47.71 1:45.15 1:37.17 -
14 Dillon Mantei SO St. Augustine 1:45.55 2:04.25 1:53.56 2:13.60 2:04.25 2:04.25 2:01.58 -
15 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 1:38.48 2:27.05 2:02.76 2:14.90 2:13.56 1:53.32 1:41.18 -
17 Arnav Anegondi JR Creekside 1:58.41 1:50.25 2:22.91 2:16.10 1:51.61 2:35.16 2:56.93 -
18 Nick Reinker SR Ponte Vedra 1:43.67 2:32.77 2:47.78 2:16.40 1:35.48 2:40.96 2:02.76 -
23 Keith Davis SR Duval Charter 2:07.70 1:52.43 1:53.82 2:18.80 2:54.89 1:51.04 2:50.73 -
24 Julio Rodriguez SO Ridgeview (OP) 2:38.35 1:41.40 2:46.68 2:18.90 3:00.57 2:35.57 2:53.63 -
26 Ryan Beute JR St. Augustine 2:35.76 1:40.54 2:34.35 2:21.60 2:14.52 2:40.01 2:25.85 -
28 Christian Bartley SR Orange Park 2:28.01 2:46.87 1:43.02 2:25.10 2:48.32 2:16.40 1:50.28 -
29 Gavin Satterfield JR Columbia 2:19.88 1:49.28 1:55.11 2:25.70 2:11.13 2:40.27 2:06.76 -