March 13, 2021
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Silkert JR Oakleaf 1:00.30 10
2 Adriel Strickland SR Paxon 1:01.14 8
3 Danielle Gill SR Paxon 1:02.21 6
4 Caroline Rice JR Creekside 1:02.83 5
5 Bianca Fasenelli SR Ponte Vedra 1:02.96 4
6 Sierra Barrera SO Oakleaf 1:03.28 3
7 Natalie Geter SO St. Augustine 1:03.87 2
8 Hailey Matthews SR Creekside 1:03.98 1
9 Mia Chiqounis SO Ponte Vedra 1:04.31 -
10 Maddison Green SO Paxon 1:05.02 -
11 Lauren Barthel JR Creekside 1:05.71 -
12 Illiana Matos SO Creekside 1:07.03 -
13 Blythe Duchene JR Ridgeview (OP) 1:09.89 -
  Minyara Jones JR St. Augustine DNS   
Girls' 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Silkert JR Oakleaf 1:00.30 10
2 Adriel Strickland SR Paxon 1:01.14 8
5 Bianca Fasenelli SR Ponte Vedra 1:02.96 4
6 Sierra Barrera SO Oakleaf 1:03.28 3
9 Mia Chiqounis SO Ponte Vedra 1:04.31 -
10 Maddison Green SO Paxon 1:05.02 -
11 Lauren Barthel JR Creekside 1:05.71 -
Girls' 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Danielle Gill SR Paxon 1:02.21 6
4 Caroline Rice JR Creekside 1:02.83 5
7 Natalie Geter SO St. Augustine 1:03.87 2
8 Hailey Matthews SR Creekside 1:03.98 1
12 Illiana Matos SO Creekside 1:07.03 -
13 Blythe Duchene JR Ridgeview (OP) 1:09.89 -
  Minyara Jones JR St. Augustine DNS   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adriel Strickland SR Paxon 1:01.56
2 Danielle Gill SR Paxon 1:01.65
3 Caroline Rice JR Creekside 1:02.07
4 Bianca Fasenelli SR Ponte Vedra 1:02.20
5 Mia Chiqounis SO Ponte Vedra 1:02.33
6 Natalie Geter SO St. Augustine 1:02.71
7 Hailey Matthews SR Creekside 1:02.79
8 Taylor Silkert JR Oakleaf 1:03.45
9 Sierra Barrera SO Oakleaf 1:03.59
10 Illiana Matos SO Creekside 1:03.82
11 Minyara Jones JR St. Augustine 1:04.48
12 Maddison Green SO Paxon 1:04.49
13 Lauren Barthel JR Creekside 1:04.67
14 Blythe Duchene JR Ridgeview (OP) 1:05.56
15 Abigail Candler FR Columbia 1:06.19
16 Sarah Simpson SO Columbia 1:07.59
17 Neena Schramm FR Creekside 1:08.13
18 Angelina Jean-Baptiste FR Ridgeview (OP) 1:08.64
19 Kemora Russell FR Oakleaf 1:09.03
20 Aset Reid el JR Raines 1:11.06
21 Zhian Legare FR Paxon 1:11.13
22 Mia-Bella Gutierrez SO Ridgeview (OP) 1:12.09
23 Adyson Berry 7 University Christian 1:13.69
24 Keyani Jones 8 University Christian 1:14.01
25 Tara Crews FR Orange Park 1:15.53
26 Rikki Blaylock FR Ridgeview (OP) 1:20.07
27 Abigail Cooper 7 University Christian 1:22.64
28 Jolie Stanton-Cox JR Orange Park 1:34.68
  Nyeemah Dixon FR Raines DNS
  Juliana Lightfoot FR Orange Park DNS
  Alyssa Willams SR Oakleaf DNS
  Illianna Woodruff SR St. Augustine DNS
  Suzanne Raines SR Columbia DNS
  Macy DuBois 8 Duval Charter DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Danielle Gill SR Paxon 1:01.65
7 Hailey Matthews SR Creekside 1:02.79
9 Sierra Barrera SO Oakleaf 1:03.59
15 Abigail Candler FR Columbia 1:06.19
19 Kemora Russell FR Oakleaf 1:09.03
  Macy DuBois 8 Duval Charter DNS
  Juliana Lightfoot FR Orange Park DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Caroline Rice JR Creekside 1:02.07
8 Taylor Silkert JR Oakleaf 1:03.45
16 Sarah Simpson SO Columbia 1:07.59
17 Neena Schramm FR Creekside 1:08.13
20 Aset Reid el JR Raines 1:11.06
22 Mia-Bella Gutierrez SO Ridgeview (OP) 1:12.09
  Alyssa Willams SR Oakleaf DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adriel Strickland SR Paxon 1:01.56
6 Natalie Geter SO St. Augustine 1:02.71
12 Maddison Green SO Paxon 1:04.49
18 Angelina Jean-Baptiste FR Ridgeview (OP) 1:08.64
25 Tara Crews FR Orange Park 1:15.53
28 Jolie Stanton-Cox JR Orange Park 1:34.68
  Suzanne Raines SR Columbia DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Bianca Fasenelli SR Ponte Vedra 1:02.20
10 Illiana Matos SO Creekside 1:03.82
11 Minyara Jones JR St. Augustine 1:04.48
21 Zhian Legare FR Paxon 1:11.13
26 Rikki Blaylock FR Ridgeview (OP) 1:20.07
27 Abigail Cooper 7 University Christian 1:22.64
  Illianna Woodruff SR St. Augustine DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Mia Chiqounis SO Ponte Vedra 1:02.33
13 Lauren Barthel JR Creekside 1:04.67
14 Blythe Duchene JR Ridgeview (OP) 1:05.56
23 Adyson Berry 7 University Christian 1:13.69
24 Keyani Jones 8 University Christian 1:14.01
  Nyeemah Dixon FR Raines DNS