February 26, 2021
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Makayla Watson JR Lake Howell 12.68 10 0.1
2 Rylee Huet SR Winter Springs 12.69 8 0.1
3 Nicolette Rideout SO East River 12.75 6 0.1
4 Molly McGrath JR Hagerty 12.92 5 0.1
5 Oludoyin Soremi SO Seminole (Sanford) 12.98 4 0.1
6 Jaylin Washington SO Seminole (Sanford) 13.10 3 0.3
7 Sidney Allen FR Seminole (Sanford) 13.15 2 0.1
8 Yunaby Clarke SR Timber Creek 13.25 1 0.1
9 Ahnalea Rentie SO Lyman 13.29 - 0.3
10 Alexis Powell FR Timber Creek 13.54 - 0.3
11 U'nitee Brown FR Winter Springs 13.69 - 0.3
12 Karrngton Smith SR Winter Springs 13.70 - 0.3
13 La'Trice Dixon SO Lake Howell 13.94 - 0.3
14 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 14.32 - 0.3
15 Neveah Jacob FR Hagerty 14.36 - +0.0
16 Samantha Maiorino JR Oviedo 14.51 - +0.0
17 Megan Lundstrom JR Hagerty 14.53 - +0.0
18 Amarja Eccles JR Lake Brantley 14.55 - +0.0
19 Aurora Flores SO Geneva School 14.60 - +0.0
20 Lexi Rivera SR Timber Creek 14.66 - 0.3
21 Keilani Serrano FR East River 14.75 - +0.0
22 Charlize Irven SO Seabreeze 14.92 - +0.0
23 Ja nasjah Tyler JR Lake Howell 15.14 - 0.1
24 Eryn Crowell FR Oviedo 15.30 - +0.0
25 Ava Brooks SO Lake Brantley 15.47 - +0.0
26 Mia Leger FR Seabreeze 15.47 - +0.0
27 Emma Nguyen FR Oviedo 16.28 - +0.0
28 Cortes Aaliah FR Lyman 16.41 - +0.0
29 Charlotte Low FR Seabreeze 18.88 - +0.0
  Aryanna Rodriguez JR East River DNS    -
  Fyn Ellis FR Geneva School DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Makayla Watson JR Lake Howell 12.68 10
2 Rylee Huet SR Winter Springs 12.69 8
3 Nicolette Rideout SO East River 12.75 6
4 Molly McGrath JR Hagerty 12.92 5
5 Oludoyin Soremi SO Seminole (Sanford) 12.98 4
7 Sidney Allen FR Seminole (Sanford) 13.15 2
8 Yunaby Clarke SR Timber Creek 13.25 1
23 Ja nasjah Tyler JR Lake Howell 15.14 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jaylin Washington SO Seminole (Sanford) 13.10 3
9 Ahnalea Rentie SO Lyman 13.29 -
10 Alexis Powell FR Timber Creek 13.54 -
11 U'nitee Brown FR Winter Springs 13.69 -
12 Karrngton Smith SR Winter Springs 13.70 -
13 La'Trice Dixon SO Lake Howell 13.94 -
14 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 14.32 -
20 Lexi Rivera SR Timber Creek 14.66 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Megan Lundstrom JR Hagerty 14.53 -
19 Aurora Flores SO Geneva School 14.60 -
21 Keilani Serrano FR East River 14.75 -
24 Eryn Crowell FR Oviedo 15.30 -
26 Mia Leger FR Seabreeze 15.47 -
27 Emma Nguyen FR Oviedo 16.28 -
  Aryanna Rodriguez JR East River DNS   
  Fyn Ellis FR Geneva School DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Neveah Jacob FR Hagerty 14.36 -
16 Samantha Maiorino JR Oviedo 14.51 -
18 Amarja Eccles JR Lake Brantley 14.55 -
22 Charlize Irven SO Seabreeze 14.92 -
25 Ava Brooks SO Lake Brantley 15.47 -
28 Cortes Aaliah FR Lyman 16.41 -
29 Charlotte Low FR Seabreeze 18.88 -