February 26, 2021
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells JR Winter Springs 2:13.55 10
2 Ella Chandler JR Seabreeze 2:16.16 8
3 Carly Holadia JR Timber Creek 2:27.53 6
4 Naomi Flowers JR Winter Springs 2:33.60 5
5 Isabela Zapata SR Lake Howell 2:41.19 4
6 Chelsea Van Horn SO University (Orlando) 2:44.48 3
7 Amanda Medina-Torres SR Hagerty 2:44.70 2
8 Hannah Atwell FR Oviedo 2:47.22 1
9 Alena Pezzoli FR Hagerty 2:48.17 -
10 Adriana Singh JR Hagerty 2:49.19 -
11 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:51.15 -
12 Sydney Beu SO Timber Creek 2:53.13 -
13 Kyla Anderson JR Seabreeze 2:54.50 -
14 Anabelle Ortiz Rivera FR University (Orlando) 2:54.58 -
15 Cupo Abbigail FR Lyman 3:00.90 -
16 Yelena Tighiovart SR Lake Brantley 3:12.24 -
17 Kayla Solz FR Oviedo 3:12.95 -
18 Angelina Joseph SO Lake Brantley 3:14.25 -
19 Abby Clark JR Lake Brantley 3:22.46 -
20 Alyssa Figueroa JR East River 3:29.54 -
21 Maryha Andino SR East River 3:31.62 -
22 Alyssa Grissom JR East River 3:50.69 -
  Jenny Torres SO Seabreeze DNS   
  Madison Gordon SR Lyman DNS   
  Kayla Hall JR Seminole (Sanford) DNS   
  Keira Roudabush SO University (Orlando) DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Grace Mason FR Winter Springs DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells JR Winter Springs 2:13.55 10
2 Ella Chandler JR Seabreeze 2:16.16 8
3 Carly Holadia JR Timber Creek 2:27.53 6
4 Naomi Flowers JR Winter Springs 2:33.60 5
5 Isabela Zapata SR Lake Howell 2:41.19 4
6 Chelsea Van Horn SO University (Orlando) 2:44.48 3
7 Amanda Medina-Torres SR Hagerty 2:44.70 2
10 Adriana Singh JR Hagerty 2:49.19 -
14 Anabelle Ortiz Rivera FR University (Orlando) 2:54.58 -
  Grace Mason FR Winter Springs DNS   
  Kayla Hall JR Seminole (Sanford) DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Keira Roudabush SO University (Orlando) DNS   
  Madison Gordon SR Lyman DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Hannah Atwell FR Oviedo 2:47.22 1
9 Alena Pezzoli FR Hagerty 2:48.17 -
11 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:51.15 -
12 Sydney Beu SO Timber Creek 2:53.13 -
13 Kyla Anderson JR Seabreeze 2:54.50 -
15 Cupo Abbigail FR Lyman 3:00.90 -
16 Yelena Tighiovart SR Lake Brantley 3:12.24 -
17 Kayla Solz FR Oviedo 3:12.95 -
18 Angelina Joseph SO Lake Brantley 3:14.25 -
19 Abby Clark JR Lake Brantley 3:22.46 -
20 Alyssa Figueroa JR East River 3:29.54 -
21 Maryha Andino SR East River 3:31.62 -
22 Alyssa Grissom JR East River 3:50.69 -
  Jenny Torres SO Seabreeze DNS