February 26, 2021
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells JR Winter Springs 4:49.51 10
2 Evie McIver SR Winter Springs 5:19.62 8
3 Caroline Hickey SR Oviedo 5:39.13 6
4 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:41.59 5
5 Chelsea Van Horn SO University (Orlando) 5:52.13 4
6 Keelyn Barrier SO Timber Creek 5:53.59 3
7 Ellen Cocurull SO Oviedo 6:02.33 2
8 Bella Szynaka SR Lake Howell 6:03.42 1
9 Amanda Medina-Torres SR Hagerty 6:06.08 -
10 Kayla McCarthy FR Lake Brantley 6:12.43 -
11 Kailyn David FR Hagerty 6:14.87 -
12 Charissa Thompson JR Hagerty 6:23.71 -
13 Maddy Rhodes FR Lyman 6:36.66 -
14 Bailey Shams SR Oviedo 6:37.79 -
15 Ava Kortman JR Seminole (Sanford) 6:52.77 -
16 Charlotte Harris JR Seabreeze 7:06.73 -
17 Angelina Joseph SO Lake Brantley 7:07.26 -
18 Deepika Kannan JR Seminole (Sanford) 7:08.23 -
19 Cupo Abbigail FR Lyman 7:26.13 -
20 Abby Clark JR Lake Brantley 7:27.91 -
21 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:11.40 -
22 Alyssa Figueroa JR East River 8:15.58 -
23 Alyssa Ramdeen SR East River 8:25.22 -
  Ilari Droker SO Seabreeze DNS   
  Grace Mason FR Winter Springs DNS   
  Vivian Byrnes JR Timber Creek DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Kayla Hall JR Seminole (Sanford) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caroline Wells JR Winter Springs 4:49.51 10
2 Evie McIver SR Winter Springs 5:19.62 8
3 Caroline Hickey SR Oviedo 5:39.13 6
4 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:41.59 5
5 Chelsea Van Horn SO University (Orlando) 5:52.13 4
6 Keelyn Barrier SO Timber Creek 5:53.59 3
8 Bella Szynaka SR Lake Howell 6:03.42 1
9 Amanda Medina-Torres SR Hagerty 6:06.08 -
10 Kayla McCarthy FR Lake Brantley 6:12.43 -
11 Kailyn David FR Hagerty 6:14.87 -
  Kayla Hall JR Seminole (Sanford) DNS   
  Grace Mason FR Winter Springs DNS   
  Vivian Byrnes JR Timber Creek DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Ellen Cocurull SO Oviedo 6:02.33 2
12 Charissa Thompson JR Hagerty 6:23.71 -
13 Maddy Rhodes FR Lyman 6:36.66 -
14 Bailey Shams SR Oviedo 6:37.79 -
15 Ava Kortman JR Seminole (Sanford) 6:52.77 -
16 Charlotte Harris JR Seabreeze 7:06.73 -
17 Angelina Joseph SO Lake Brantley 7:07.26 -
18 Deepika Kannan JR Seminole (Sanford) 7:08.23 -
19 Cupo Abbigail FR Lyman 7:26.13 -
20 Abby Clark JR Lake Brantley 7:27.91 -
21 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:11.40 -
22 Alyssa Figueroa JR East River 8:15.58 -
23 Alyssa Ramdeen SR East River 8:25.22 -
  Ilari Droker SO Seabreeze DNS