March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaren Hamilton SO P. K. Yonge 11.11 10
2 Jordan Campbell SR Master's Academy (Oviedo) 11.16 8
3 Alvon Isaac FR Villages 11.23 6
4 Wade Martin SR Windermere Prep 11.24 5
5 Zadeen Henry JR Lake Weir 11.34 4
6 Brenden Shipp SR Villages 11.56 3
7 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 11.64 2
8 David Harris SR Mount Dora 11.71 1
9 Andrew Scott JR Mount Dora 11.81 -
10 Jayce Friendly SR Matanzas 11.82 -
11 Phillip Miller SR P. K. Yonge 11.94 -
12 Edward Williams JR Villages 12.02 -
13 Jayden Woodson JR Circle Christian 12.09 -
14 Jack Morgan JR Mount Dora 12.14 -
15 TySheem Denton SR North Marion 12.15 -
16 Russell Ficket FR Mount Dora 12.21 -
17 Deshaundre Hutto-Mannings SR Faith Christian 12.27 -
18 Tyson Mills JR Matanzas 12.30 -
19 Terrel Alexander FR South Lake 12.47 -
20 Joshua Cargill JR South Lake 12.50 -
21 Jerard Baptista SR Matanzas 12.51 -
22 Adrian Benoit JR Tavares 12.53 -
23 Garrett Lumpkin SO South Lake 12.61 -
24 Luke Boivin SO Master's Academy (Oviedo) 12.68 -
25 Hamilton Williams SR Windermere Prep 12.72 -
26 Steven Sanchez SO North Marion 12.86 -
27 Nicholas Kotulak SO South Lake 12.92 -
28 Devin Ackerman SR Tavares 13.00 -
29 Kristian Sarakinis FR Villages 13.04 -
30 Javaris Etiene SR Lake Weir 13.28 -
31 Javarius Morant Jr 6 P. K. Yonge 13.59 -
32 Tanner Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 13.62 -
33 Derrick Hansen FR Cornerstone 13.83 -
  Carson McManus FR Circle Christian NT   
  Amil Raymond FR Lake Weir NT   
  JaQuan Donaly JR Lake Weir NT   
  Ja'heem Shannon SO Belleview NT   
  Johnny Goins SR Wildwood NT   
  Oscene Mikell SR Wildwood NT   
  Elijah Hopkins JR West Port NT   
  Israel Chisolm SR West Port NT   
  Jy Barnes JR West Port NT   
  Chris Foster SO North Marion NT   
  Sullivan Switzer FR North Marion NT   
  Christiaan Fashaw SR Dunnellon NT   
  Jason DeJesus SO Faith Christian NT   
  Fenton Jones FR Faith Christian NT   
  Esaias Caves 8 Faith Christian NT   
  Jacob Indarawis FR Faith Christian NT   
  Devin Williams SO Tavares NT   
  Haiden Dawkins FR Tavares NT   
  Ordonte Miller SR West Port NT   
  Omari Smith JR Wildwood NT   
  Mason Bawtinhimer FR Master's Academy (Oviedo) NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Steven Sanchez SO North Marion 12.86 -
27 Nicholas Kotulak SO South Lake 12.92 -
33 Derrick Hansen FR Cornerstone 13.83 -
  Mason Bawtinhimer FR Master's Academy (Oviedo) NT   
  Sullivan Switzer FR North Marion NT   
  Fenton Jones FR Faith Christian NT   
  Haiden Dawkins FR Tavares NT   
  Carson McManus FR Circle Christian NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Jayden Woodson JR Circle Christian 12.09 -
19 Terrel Alexander FR South Lake 12.47 -
20 Joshua Cargill JR South Lake 12.50 -
25 Hamilton Williams SR Windermere Prep 12.72 -
28 Devin Ackerman SR Tavares 13.00 -
29 Kristian Sarakinis FR Villages 13.04 -
31 Javarius Morant Jr 6 P. K. Yonge 13.59 -
32 Tanner Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 13.62 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Brenden Shipp SR Villages 11.56 3
16 Russell Ficket FR Mount Dora 12.21 -
21 Jerard Baptista SR Matanzas 12.51 -
22 Adrian Benoit JR Tavares 12.53 -
23 Garrett Lumpkin SO South Lake 12.61 -
24 Luke Boivin SO Master's Academy (Oviedo) 12.68 -
  Jason DeJesus SO Faith Christian NT   
  Jacob Indarawis FR Faith Christian NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Andrew Scott JR Mount Dora 11.81 -
12 Edward Williams JR Villages 12.02 -
17 Deshaundre Hutto-Mannings SR Faith Christian 12.27 -
18 Tyson Mills JR Matanzas 12.30 -
30 Javaris Etiene SR Lake Weir 13.28 -
  Israel Chisolm SR West Port NT   
  Esaias Caves 8 Faith Christian NT   
  Devin Williams SO Tavares NT   
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 11.64 2
10 Jayce Friendly SR Matanzas 11.82 -
11 Phillip Miller SR P. K. Yonge 11.94 -
14 Jack Morgan JR Mount Dora 12.14 -
  Elijah Hopkins JR West Port NT   
  Jy Barnes JR West Port NT   
  Johnny Goins SR Wildwood NT   
  JaQuan Donaly JR Lake Weir NT   
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jordan Campbell SR Master's Academy (Oviedo) 11.16 8
5 Zadeen Henry JR Lake Weir 11.34 4
15 TySheem Denton SR North Marion 12.15 -
  Chris Foster SO North Marion NT   
  Omari Smith JR Wildwood NT   
  Oscene Mikell SR Wildwood NT   
  Ja'heem Shannon SO Belleview NT   
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaren Hamilton SO P. K. Yonge 11.11 10
3 Alvon Isaac FR Villages 11.23 6
4 Wade Martin SR Windermere Prep 11.24 5
8 David Harris SR Mount Dora 11.71 1
  Ordonte Miller SR West Port NT   
  Christiaan Fashaw SR Dunnellon NT   
  Amil Raymond FR Lake Weir NT