March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 5:09.81 5:51.67 4:39.10 10
2 Brant Josephs SO Windermere Prep 4:19.61 5:54.52 4:39.15 8
3 Jackson Dejesus SO Circle Christian 3:59.67 3:20.20 4:41.96 6
4 Thomas Neeld SO Circle Christian 5:59.28 6:13.65 4:47.42 5
5 Will Neeld 8 Circle Christian 4:04.34 3:47.10 4:47.46 4
6 Cooper Krug SR South Lake 3:22.79 4:55.49 4:49.69 3
7 Josue Dubon SR North Marion 5:12.24 4:04.49 4:54.56 2
8 Lazarus Seabury SR Tavares 4:18.76 5:53.13 5:04.42 1
9 Dain Braun JR Villages 4:06.84 3:45.51 5:04.74 -
10 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 4:14.90 5:00.96 5:07.10 -
11 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 6:38.18 6:19.66 5:08.66 -
12 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 6:33.02 5:05.69 5:11.92 -
13 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 3:44.77 5:27.78 5:12.17 -
14 Benjamin Wooten SR Tavares 3:55.86 4:46.17 5:14.47 -
15 Maximus Stansfield SR South Lake 6:45.56 5:26.35 5:16.84 -
16 Kadin Kammeron FR North Marion 5:33.99 5:05.36 5:18.08 -
17 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:21.51 6:28.35 5:18.32 -
18 Zachary Webby SR West Port 5:16.14 4:09.08 5:19.33 -
19 Clayton Carter SR Tavares 6:04.35 5:35.58 5:19.60 -
20 Cody Canterberry JR North Marion 6:25.23 4:28.69 5:23.72 -
21 Luis Castaneda JR West Port 4:25.48 4:12.20 5:31.84 -
22 Jeremiah Donoso FR Matanzas 6:46.63 5:46.64 5:33.30 -
23 Ethan Drost JR Matanzas 4:10.27 6:07.06 5:33.69 -
24 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 7:11.81 5:11.30 5:34.73 -
25 Bradley Davies SR Tavares 4:12.07 6:46.67 5:36.09 -
26 Tristan Cook SO Villages 4:56.00 5:39.73 5:36.36 -
27 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 7:08.38 4:16.35 5:37.30 -
28 Christian Norfolk FR Matanzas 5:46.13 6:10.12 5:42.70 -
29 Zade Anderson 8 Bell Creek 6:15.28 6:42.82 5:44.29 -
30 Jon Rosa FR Lake Weir 5:40.35 5:12.57 5:47.29 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:43.21 6:39.82 5:53.82 -
32 Brock Stephens JR Mount Dora 7:37.95 6:29.97 5:57.77 -
33 Israel Zickafoose FR Bell Creek 7:01.79 6:47.25 6:03.61 -
34 Luke Belton JR Mount Dora 4:22.43 7:29.87 6:14.89 -
35 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 4:52.63 6:33.92 6:15.16 -
36 Jose Ascencio SO Villages 7:09.52 5:01.83 6:26.95 -
37 Thomas Beier FR South Lake 7:33.76 5:34.35 6:38.03 -
38 Logan Loria SO West Port 5:59.43 7:26.18 6:53.13 -
39 Jacob Krug FR South Lake 7:56.83 5:35.55 7:21.51 -
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT NT NT   
  Landon Pierce SO Circle Christian NT NT NT   
  Nickolas hyatt SO Matanzas NT NT NT   
  Hunter Smith JR Matanzas NT NT NT   
  Francisco Vargas 8 Wildwood NT NT NT   
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT NT NT   
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT NT NT   
  Emory Strickland 8 Wildwood NT NT NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT NT NT   
  Kelly Nelson SO Villages NT NT NT   
  Santiago Sanchez FR Faith Christian NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Luis Castaneda JR West Port 5:15.25 5:31.84 4:05.57 4:32.11 -
23 Ethan Drost JR Matanzas 6:33.76 5:33.69 6:47.11 5:17.01 -
26 Tristan Cook SO Villages 5:39.73 5:36.36 4:08.91 6:20.09 -
29 Zade Anderson 8 Bell Creek 4:21.66 5:44.29 5:27.08 7:27.58 -
30 Jon Rosa FR Lake Weir 6:39.39 5:47.29 6:32.44 7:28.01 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:39.67 5:53.82 7:32.89 6:00.90 -
32 Brock Stephens JR Mount Dora 7:30.79 5:57.77 6:19.24 4:56.95 -
33 Israel Zickafoose FR Bell Creek 4:29.08 6:03.61 7:01.79 7:49.06 -
34 Luke Belton JR Mount Dora 6:52.38 6:14.89 7:33.62 7:18.63 -
35 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 6:00.16 6:15.16 5:37.65 4:26.37 -
37 Thomas Beier FR South Lake 5:38.33 6:38.03 7:25.80 5:22.41 -
38 Logan Loria SO West Port 7:42.71 6:53.13 7:46.84 5:13.98 -
39 Jacob Krug FR South Lake 5:13.48 7:21.51 7:52.42 6:28.53 -
  Santiago Sanchez FR Faith Christian NT NT NT NT   
  Kelly Nelson SO Villages NT NT NT NT   
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT NT NT NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Lazarus Seabury SR Tavares 3:51.36 4:03.54 5:07.47 5:04.42 6:20.53 6:35.75 6:26.62 1
10 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 4:24.11 5:34.74 5:25.53 5:07.10 4:24.11 4:05.68 5:25.53 -
13 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:21.54 5:27.78 3:41.64 5:12.17 4:12.86 4:56.57 4:19.11 -
16 Kadin Kammeron FR North Marion 6:34.42 6:12.16 4:01.74 5:18.08 5:02.18 4:33.55 6:02.62 -
18 Zachary Webby SR West Port 6:13.62 4:47.40 6:04.04 5:19.33 6:20.01 4:41.01 6:42.36 -
19 Clayton Carter SR Tavares 6:52.29 6:55.48 5:51.56 5:19.60 4:15.68 5:26.00 5:38.78 -
22 Jeremiah Donoso FR Matanzas 7:09.96 4:56.64 5:49.97 5:33.30 6:29.97 4:29.98 4:46.64 -
24 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 6:34.99 6:08.21 5:21.34 5:34.73 7:08.46 6:24.94 5:48.12 -
25 Bradley Davies SR Tavares 7:10.20 4:38.96 6:02.98 5:36.09 6:13.06 5:42.82 4:45.68 -
27 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 5:50.80 5:33.93 4:19.73 5:37.30 5:23.81 5:00.20 5:27.19 -
28 Christian Norfolk FR Matanzas 5:59.84 5:39.28 4:10.18 5:42.70 4:23.88 5:56.41 7:08.38 -
36 Jose Ascencio SO Villages 7:05.65 5:56.00 5:13.43 6:26.95 5:48.26 6:46.30 7:48.21 -
  Nickolas hyatt SO Matanzas NT NT NT NT NT NT NT   
  Francisco Vargas 8 Wildwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT NT NT NT NT NT NT   
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Landon Pierce SO Circle Christian NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 4:39.10 4:41.90 10
2 Brant Josephs SO Windermere Prep 4:39.15 5:54.52 8
3 Jackson Dejesus SO Circle Christian 4:41.96 6:06.55 6
4 Thomas Neeld SO Circle Christian 4:47.42 4:47.42 5
5 Will Neeld 8 Circle Christian 4:47.46 4:12.97 4
6 Cooper Krug SR South Lake 4:49.69 5:47.63 3
7 Josue Dubon SR North Marion 4:54.56 5:59.37 2
9 Dain Braun JR Villages 5:04.74 5:38.27 -
11 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 5:08.66 5:14.84 -
12 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 5:11.92 3:41.47 -
14 Benjamin Wooten SR Tavares 5:14.47 3:59.00 -
15 Maximus Stansfield SR South Lake 5:16.84 6:20.21 -
17 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:18.32 4:14.66 -
20 Cody Canterberry JR North Marion 5:23.72 4:22.22 -
  Emory Strickland 8 Wildwood NT NT   
  Hunter Smith JR Matanzas NT NT