March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 4:39.10 10
2 Brant Josephs SO Windermere Prep 4:39.15 8
3 Jackson Dejesus SO Circle Christian 4:41.96 6
4 Thomas Neeld SO Circle Christian 4:47.42 5
5 Will Neeld 8 Circle Christian 4:47.46 4
6 Cooper Krug SR South Lake 4:49.69 3
7 Josue Dubon SR North Marion 4:54.56 2
8 Lazarus Seabury SR Tavares 5:04.42 1
9 Dain Braun JR Villages 5:04.74 -
10 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 5:07.10 -
11 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 5:08.66 -
12 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 5:11.92 -
13 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:12.17 -
14 Benjamin Wooten SR Tavares 5:14.47 -
15 Maximus Stansfield SR South Lake 5:16.84 -
16 Kadin Kammeron FR North Marion 5:18.08 -
17 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:18.32 -
18 Zachary Webby SR West Port 5:19.33 -
19 Clayton Carter SR Tavares 5:19.60 -
20 Cody Canterberry JR North Marion 5:23.72 -
21 Luis Castaneda JR West Port 5:31.84 -
22 Jeremiah Donoso FR Matanzas 5:33.30 -
23 Ethan Drost JR Matanzas 5:33.69 -
24 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 5:34.73 -
25 Bradley Davies SR Tavares 5:36.09 -
26 Tristan Cook SO Villages 5:36.36 -
27 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 5:37.30 -
28 Christian Norfolk FR Matanzas 5:42.70 -
29 Zade Anderson 8 Bell Creek 5:44.29 -
30 Jon Rosa FR Lake Weir 5:47.29 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:53.82 -
32 Brock Stephens JR Mount Dora 5:57.77 -
33 Israel Zickafoose FR Bell Creek 6:03.61 -
34 Luke Belton JR Mount Dora 6:14.89 -
35 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 6:15.16 -
36 Jose Ascencio SO Villages 6:26.95 -
37 Thomas Beier FR South Lake 6:38.03 -
38 Logan Loria SO West Port 6:53.13 -
39 Jacob Krug FR South Lake 7:21.51 -
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT   
  Santiago Sanchez FR Faith Christian NT   
  Emory Strickland 8 Wildwood NT   
  Nickolas hyatt SO Matanzas NT   
  Kelly Nelson SO Villages NT   
  Hunter Smith JR Matanzas NT   
  Francisco Vargas 8 Wildwood NT   
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT   
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT   
  Landon Pierce SO Circle Christian NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Luis Castaneda JR West Port 5:31.84 -
23 Ethan Drost JR Matanzas 5:33.69 -
26 Tristan Cook SO Villages 5:36.36 -
29 Zade Anderson 8 Bell Creek 5:44.29 -
30 Jon Rosa FR Lake Weir 5:47.29 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:53.82 -
32 Brock Stephens JR Mount Dora 5:57.77 -
33 Israel Zickafoose FR Bell Creek 6:03.61 -
34 Luke Belton JR Mount Dora 6:14.89 -
35 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 6:15.16 -
37 Thomas Beier FR South Lake 6:38.03 -
38 Logan Loria SO West Port 6:53.13 -
39 Jacob Krug FR South Lake 7:21.51 -
  Jose Carvajal 8 Wildwood NT   
  Kelly Nelson SO Villages NT   
  Santiago Sanchez FR Faith Christian NT   
  Paul Wroblewski FR Bell Creek NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Lazarus Seabury SR Tavares 5:04.42 1
10 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 5:07.10 -
13 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 5:12.17 -
16 Kadin Kammeron FR North Marion 5:18.08 -
18 Zachary Webby SR West Port 5:19.33 -
19 Clayton Carter SR Tavares 5:19.60 -
22 Jeremiah Donoso FR Matanzas 5:33.30 -
24 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 5:34.73 -
25 Bradley Davies SR Tavares 5:36.09 -
27 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 5:37.30 -
28 Christian Norfolk FR Matanzas 5:42.70 -
36 Jose Ascencio SO Villages 6:26.95 -
  Francisco Vargas 8 Wildwood NT   
  Nickolas hyatt SO Matanzas NT   
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT   
  Jamal Taylor JR Lake Weir NT   
  Landon Pierce SO Circle Christian NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 4:39.10 10
2 Brant Josephs SO Windermere Prep 4:39.15 8
3 Jackson Dejesus SO Circle Christian 4:41.96 6
4 Thomas Neeld SO Circle Christian 4:47.42 5
5 Will Neeld 8 Circle Christian 4:47.46 4
6 Cooper Krug SR South Lake 4:49.69 3
7 Josue Dubon SR North Marion 4:54.56 2
9 Dain Braun JR Villages 5:04.74 -
11 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 5:08.66 -
12 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 5:11.92 -
14 Benjamin Wooten SR Tavares 5:14.47 -
15 Maximus Stansfield SR South Lake 5:16.84 -
17 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:18.32 -
20 Cody Canterberry JR North Marion 5:23.72 -
  Emory Strickland 8 Wildwood NT   
  Hunter Smith JR Matanzas NT