March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 9:15.32 12:01.28 10:38.30 7:33.20 10
2 Cooper Krug SR South Lake 11:38.01 9:29.93 10:40.37 8:19.49 8
3 Calvin Jagen FR Circle Christian 12:03.47 8:04.47 10:45.95 11:37.63 6
4 Ethan Urichko JR Master's Academy (Oviedo) 9:35.55 9:29.01 10:54.03 10:14.79 5
5 Isaiah Parker SO Circle Christian 12:21.65 10:01.34 11:08.15 8:34.48 4
6 Maximus Stansfield SR South Lake 14:58.46 10:10.67 11:41.92 9:21.54 3
7 Preston Smith JR South Lake 11:51.01 8:19.82 11:43.97 14:32.93 2
8 Dain Braun JR Villages 11:52.35 11:45.29 11:45.29 10:06.55 1
9 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 9:31.40 9:45.68 11:54.24 8:41.40 -
10 Nickolas hyatt SO Matanzas 11:35.70 14:56.52 11:57.21 14:27.83 -
11 Andrew Hatten SO Matanzas 13:08.24 15:34.21 12:09.85 15:48.81 -
12 Christian Norfolk FR Matanzas 15:08.64 12:49.41 12:12.77 13:48.03 -
13 Joel Hovius SR South Lake 11:43.97 11:14.64 12:13.30 10:52.64 -
14 Michael Liguori 8 Master's Academy (Oviedo) 10:18.12 11:46.42 12:15.85 11:09.63 -
15 Bradley Davies SR Tavares 14:05.67 13:58.19 12:28.38 9:28.77 -
16 Israel Zickafoose FR Bell Creek 10:48.50 14:47.83 12:52.02 16:20.47 -
17 Caden Brock FR Circle Christian 12:42.90 11:09.49 12:58.47 13:52.97 -
18 Fionn Daly FR Matanzas 11:00.75 12:58.74 13:06.60 15:36.06 -
19 Mitchell Bell SR Villages 15:43.32 10:15.56 13:19.42 15:59.31 -
20 Esteban Suarez SR Villages 15:08.77 13:32.27 13:24.22 13:56.39 -
21 Jace Howard SR West Port 11:53.09 11:44.98 13:30.32 15:15.67 -
  Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) NT NT NT NT   
  Nile Myers JR Mount Dora NT NT NT NT   
  Robert Wassel FR Circle Christian NT NT NT NT   
  Logan Mrowczynski FR Master's Academy (Oviedo) NT NT NT NT   
  Zachary Webby SR West Port NT NT NT NT   
  Jon Rosa FR Lake Weir NT NT NT NT   
  Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir NT NT NT NT   
  Kadin Kammeron FR North Marion NT NT NT NT   
  Nathan Canterberry JR North Marion NT NT NT NT   
  Cody Canterberry JR North Marion NT NT NT NT   
  Josue Dubon SR North Marion NT NT NT NT   
  Anthony Quarnoccio SO Mount Dora NT NT NT NT   
  Caleb Bell SO Mount Dora NT NT NT NT   
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT NT NT NT   
  Madison McKee FR Mount Dora NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Nickolas hyatt SO Matanzas 11:57.21 9:05.08 -
12 Christian Norfolk FR Matanzas 12:12.77 13:48.03 -
14 Michael Liguori 8 Master's Academy (Oviedo) 12:15.85 11:24.34 -
15 Bradley Davies SR Tavares 12:28.38 15:35.48 -
16 Israel Zickafoose FR Bell Creek 12:52.02 16:35.91 -
17 Caden Brock FR Circle Christian 12:58.47 15:49.74 -
18 Fionn Daly FR Matanzas 13:06.60 15:51.79 -
20 Esteban Suarez SR Villages 13:24.22 9:55.13 -
21 Jace Howard SR West Port 13:30.32 15:23.77 -
  Madison McKee FR Mount Dora NT NT   
  Robert Wassel FR Circle Christian NT NT   
  Jon Rosa FR Lake Weir NT NT   
  Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir NT NT   
  Nile Myers JR Mount Dora NT NT   
  Caleb Bell SO Mount Dora NT NT   
  Anthony Quarnoccio SO Mount Dora NT NT   
  Josue Dubon SR North Marion NT NT   
  Logan Mrowczynski FR Master's Academy (Oviedo) NT NT   
  Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Eduardo Diaz JR West Port 8:24.26 8:05.11 8:37.03 9:28.09 10:38.30 9:34.47 8:43.41 10
2 Cooper Krug SR South Lake 7:34.67 10:08.36 13:20.47 9:36.34 10:40.37 13:52.49 8:38.70 8
3 Calvin Jagen FR Circle Christian 10:39.49 11:24.71 13:08.06 9:28.44 10:45.95 9:47.82 10:13.66 6
4 Ethan Urichko JR Master's Academy (Oviedo) 12:32.14 12:45.22 7:50.91 11:07.11 10:54.03 10:34.41 10:14.79 5
5 Isaiah Parker SO Circle Christian 12:14.97 9:21.25 14:01.87 8:34.48 11:08.15 8:27.80 12:14.97 4
6 Maximus Stansfield SR South Lake 11:34.90 13:41.25 10:03.66 9:56.64 11:41.92 11:06.83 14:30.38 3
7 Preston Smith JR South Lake 13:15.49 9:58.38 10:40.62 11:29.89 11:43.97 10:47.66 13:22.53 2
8 Dain Braun JR Villages 12:41.72 15:02.78 13:38.14 8:48.97 11:45.29 13:02.88 9:45.39 1
9 Anthony DiMuzio FR Bell Creek 13:34.24 12:51.38 15:07.09 9:09.97 11:54.24 10:49.96 11:11.39 -
11 Andrew Hatten SO Matanzas 15:12.32 8:45.50 8:52.79 11:55.26 12:09.85 12:46.35 9:14.69 -
13 Joel Hovius SR South Lake 13:04.64 13:04.64 10:37.98 9:31.98 12:13.30 12:13.30 9:02.65 -
19 Mitchell Bell SR Villages 14:47.36 13:35.41 10:39.54 16:31.28 13:19.42 16:47.27 13:43.41 -
  Bahmani Morgan JR Wildwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Cody Canterberry JR North Marion NT NT NT NT NT NT NT   
  Nathan Canterberry JR North Marion NT NT NT NT NT NT NT   
  Kadin Kammeron FR North Marion NT NT NT NT NT NT NT   
  Zachary Webby SR West Port NT NT NT NT NT NT NT