March 27, 2021
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu FR Mount Dora 5:25.52 10
2 Sarah Rudolph JR Circle Christian 5:27.84 8
3 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 5:29.60 6
4 Grace Dejesus FR Circle Christian 5:30.75 5
5 Alexia Tine 8 Bell Creek 5:32.24 4
6 Archike Parker SR Circle Christian 5:37.14 3
7 Caitlin Foley JR Mount Dora 5:44.54 2
8 Mia Carlson SO Circle Christian 5:45.19 1
9 Olivia Orobello SO Bell Creek 6:02.19 -
10 Reagan Chambless 8 Bell Creek 6:20.17 -
11 Dylan Smith SR Tavares 6:30.45 -
12 Jessica Aguilar FR Villages 6:30.59 -
13 Carina Tavares SO Matanzas 6:38.31 -
14 Evah Waterson FR Villages 6:48.74 -
15 Cecilia Zagorini FR Mount Dora 6:51.19 -
16 Nina Rodriquez FR Matanzas 6:53.82 -
17 Atalya Ross SO Villages 6:59.10 -
18 Lydia Chandler SR Tavares 6:59.69 -
19 Carley Carroll JR South Lake 7:05.39 -
20 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 7:13.43 -
21 Ivana Brown SO Mount Dora 7:31.26 -
22 Madison Withers SO Villages 7:36.72 -
23 Alli Paddock SO Master's Academy (Oviedo) 8:51.36 -
24 Manuela Mazo-Echeverri SO Lake Weir 10:14.35 -
  Audrey Overton FR Matanzas NT   
  Paige Flannery FR Matanzas NT   
  Quiriat Dubon JR North Marion NT   
  Sarah Batarseh JR Master's Academy (Oviedo) NT   
  Kinley Manning JR North Marion NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Dylan Smith SR Tavares 6:30.45 -
12 Jessica Aguilar FR Villages 6:30.59 -
14 Evah Waterson FR Villages 6:48.74 -
15 Cecilia Zagorini FR Mount Dora 6:51.19 -
17 Atalya Ross SO Villages 6:59.10 -
18 Lydia Chandler SR Tavares 6:59.69 -
19 Carley Carroll JR South Lake 7:05.39 -
21 Ivana Brown SO Mount Dora 7:31.26 -
22 Madison Withers SO Villages 7:36.72 -
23 Alli Paddock SO Master's Academy (Oviedo) 8:51.36 -
24 Manuela Mazo-Echeverri SO Lake Weir 10:14.35 -
  Kinley Manning JR North Marion NT   
  Sarah Batarseh JR Master's Academy (Oviedo) NT   
  Paige Flannery FR Matanzas NT   
  Audrey Overton FR Matanzas NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noelle Vu FR Mount Dora 5:25.52 10
2 Sarah Rudolph JR Circle Christian 5:27.84 8
3 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 5:29.60 6
4 Grace Dejesus FR Circle Christian 5:30.75 5
5 Alexia Tine 8 Bell Creek 5:32.24 4
6 Archike Parker SR Circle Christian 5:37.14 3
7 Caitlin Foley JR Mount Dora 5:44.54 2
8 Mia Carlson SO Circle Christian 5:45.19 1
9 Olivia Orobello SO Bell Creek 6:02.19 -
10 Reagan Chambless 8 Bell Creek 6:20.17 -
13 Carina Tavares SO Matanzas 6:38.31 -
16 Nina Rodriquez FR Matanzas 6:53.82 -
20 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 7:13.43 -
  Quiriat Dubon JR North Marion NT