April 9, 2021
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carsyn Martz JR Berkeley Prep 1:00.11 10
2 Maddie Lopez SO Lakeland Christian 1:00.24 8
3 Tekoyia Cheedy FR Admiral Farragut 1:01.59 6
4 Denia Averette FR Admiral Farragut 1:02.17 5
5 Kelis Sims 8 Admiral Farragut 1:02.44 4
6 Claire Hunter FR Tampa Prep 1:03.60 3
7 Arianna Mosley SO Tampa Prep 1:05.91 2
8 Camille Samuel SR Tampa Prep 1:06.20 1
9 Sammie Van Nortwick JR Calvary Christian (Clr) 1:06.43 -
10 Annika Lameyer SO Northside Christian 1:06.96 -
11 Anna Richason JR Northside Christian 1:07.36 -
12 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 1:07.97 -
13 Grace Barrett JR Berkeley Prep 1:08.20 -
14 Leah Richason 7 Northside Christian 1:08.64 -
15 Chloe Williams SO Calvary Christian (Clr) 1:10.52 -
16 Elle Smith 7 Northside Christian 1:10.56 -
17 Elena Lundquist JR Cambridge Christian 1:11.99 -
18 Jayda Ballard SR Canterbury (FM) 1:13.15 -
19 Kyleigh Wilson SO Lakeland Christian 1:15.25 -
20 Daphne Acevedo SO Seffner Christian 1:15.55 -
21 Aanchal Nair JR Carrollwood 1:16.44 -
22 Mia Abatecola JR Canterbury (FM) 1:16.83 -
23 Audry Staten SO Carrollwood 1:17.28 -
24 Mia Moore FR Seffner Christian 1:17.42 -
25 Brooke Staten JR Carrollwood 1:17.63 -
26 Ashley Acevedo SO Seffner Christian 1:22.05 -
27 Melanie De La Cruz JR Carrollwood 1:25.54 -
  Tytiana Wilson SR Admiral Farragut DNS   
  Layne Goodwin FR Berkeley Prep DNS   
  Savannah McMillen 7 Indian Rocks Christian DNS   
  Clara Leist SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Halle Romerhaus JR Calvary Christian (Clr) DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carsyn Martz JR Berkeley Prep 1:00.11 10
2 Maddie Lopez SO Lakeland Christian 1:00.24 8
3 Tekoyia Cheedy FR Admiral Farragut 1:01.59 6
4 Denia Averette FR Admiral Farragut 1:02.17 5
5 Kelis Sims 8 Admiral Farragut 1:02.44 4
6 Claire Hunter FR Tampa Prep 1:03.60 3
9 Sammie Van Nortwick JR Calvary Christian (Clr) 1:06.43 -
  Tytiana Wilson SR Admiral Farragut DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Camille Samuel SR Tampa Prep 1:06.20 1
11 Anna Richason JR Northside Christian 1:07.36 -
12 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 1:07.97 -
14 Leah Richason 7 Northside Christian 1:08.64 -
15 Chloe Williams SO Calvary Christian (Clr) 1:10.52 -
16 Elle Smith 7 Northside Christian 1:10.56 -
  Clara Leist SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Halle Romerhaus JR Calvary Christian (Clr) DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Elena Lundquist JR Cambridge Christian 1:11.99 -
18 Jayda Ballard SR Canterbury (FM) 1:13.15 -
19 Kyleigh Wilson SO Lakeland Christian 1:15.25 -
20 Daphne Acevedo SO Seffner Christian 1:15.55 -
21 Aanchal Nair JR Carrollwood 1:16.44 -
24 Mia Moore FR Seffner Christian 1:17.42 -
  Savannah McMillen 7 Indian Rocks Christian DNS   
  Layne Goodwin FR Berkeley Prep DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Arianna Mosley SO Tampa Prep 1:05.91 2
10 Annika Lameyer SO Northside Christian 1:06.96 -
13 Grace Barrett JR Berkeley Prep 1:08.20 -
22 Mia Abatecola JR Canterbury (FM) 1:16.83 -
23 Audry Staten SO Carrollwood 1:17.28 -
25 Brooke Staten JR Carrollwood 1:17.63 -
26 Ashley Acevedo SO Seffner Christian 1:22.05 -
27 Melanie De La Cruz JR Carrollwood 1:25.54 -