February 26, 2021
|
Montverde Academy - Montverde, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith JR Bishop Moore 21.88 10
2 Wade Martin SR Windermere Prep 22.98 8
3 Solomon Miller JR Lake Highland Prep 23.31 6
4 Lincoln Baptiste SO Montverde Academy 23.75 5
5 Jaylan Robinson SR First Academy (Orlando) 24.51 4
6 Marc Morrison SR Bishop Moore 24.79 3
7 Sam McMinn JR Bishop Moore 24.81 2
8 Adam Fadhli JR Windermere Prep 24.99 1
9 Andres Adam JR Lake Highland Prep 25.14 -
10 Nicholas Steenbergh SR Lake Highland Prep 25.17 -
11 Jalen Gummer JR Lake Highland Prep 25.25 -
12 Xander Cunningham SO Montverde Academy 25.36 -
13 Luca Bass SO Bishop Moore 25.77 -
14 Joseph Fadhli JR Windermere Prep 26.12 -
15 Jason Tenczar SO First Academy (Orlando) 26.12 -
16 Daniel Jean FR Foundation Academy 26.17 -
17 Richard Henry JR Montverde Academy 26.96 -
18 Christian Wagenknecht SO First Academy (Orlando) 27.35 -
19 Connor Duncan FR Master's Academy (Oviedo) 27.75 -
20 Jaden Andral-Colon SR Foundation Academy 27.89 -
21 Demari Shirley FR Montverde Academy 28.46 -
22 Blake Conkling JR Master's Academy (Oviedo) 28.66 -
23 Austin Greer FR Master's Academy (Oviedo) 28.93 -
24 Safwan Zaman SO Trinity Prep 29.05 -
25 Daniel Ferraz 8 Foundation Academy 29.20 -
26 Joel Clements FR Foundation Academy 29.31 -
27 Trey Butler SO Trinity Prep 29.84 -
28 Mason Bawtinhimer FR Master's Academy (Oviedo) 31.64 -
  Maaz Mohiuddin SO Windermere Prep DNS   
  Sebastian Yepes SO First Academy (Orlando) DNS   
  Alex Gatchev SO Trinity Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Nicholas Steenbergh SR Lake Highland Prep 25.17 -
13 Luca Bass SO Bishop Moore 25.77 -
15 Jason Tenczar SO First Academy (Orlando) 26.12 -
16 Daniel Jean FR Foundation Academy 26.17 -
19 Connor Duncan FR Master's Academy (Oviedo) 27.75 -
25 Daniel Ferraz 8 Foundation Academy 29.20 -
  Sebastian Yepes SO First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sam McMinn JR Bishop Moore 24.81 2
18 Christian Wagenknecht SO First Academy (Orlando) 27.35 -
21 Demari Shirley FR Montverde Academy 28.46 -
22 Blake Conkling JR Master's Academy (Oviedo) 28.66 -
24 Safwan Zaman SO Trinity Prep 29.05 -
26 Joel Clements FR Foundation Academy 29.31 -
28 Mason Bawtinhimer FR Master's Academy (Oviedo) 31.64 -
  Alex Gatchev SO Trinity Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Adam Fadhli JR Windermere Prep 24.99 1
12 Xander Cunningham SO Montverde Academy 25.36 -
14 Joseph Fadhli JR Windermere Prep 26.12 -
17 Richard Henry JR Montverde Academy 26.96 -
20 Jaden Andral-Colon SR Foundation Academy 27.89 -
23 Austin Greer FR Master's Academy (Oviedo) 28.93 -
27 Trey Butler SO Trinity Prep 29.84 -
  Maaz Mohiuddin SO Windermere Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith JR Bishop Moore 21.88 10
2 Wade Martin SR Windermere Prep 22.98 8
3 Solomon Miller JR Lake Highland Prep 23.31 6
4 Lincoln Baptiste SO Montverde Academy 23.75 5
5 Jaylan Robinson SR First Academy (Orlando) 24.51 4
6 Marc Morrison SR Bishop Moore 24.79 3
9 Andres Adam JR Lake Highland Prep 25.14 -
11 Jalen Gummer JR Lake Highland Prep 25.25 -