February 20, 2021
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:04.43 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 2:11.81 8
3 Austin Weaver JR Gibbs 2:13.57 6
4 Cole Summers SO Lakewood 2:15.30 5
5 Avery Reynolds FR St. Petersburg 2:18.31 4
6 Carson Crowley JR Northside Christian 2:18.95 3
7 Braedon Miner FR Admiral Farragut 2:19.00 2
8 Jay Irby JR St. Petersburg 2:19.01 1
9 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 2:19.11 -
10 Frederick Elia SR Northeast (SP) 2:19.90 -
11 Blaise Reynolds FR Northside Christian 2:20.55 -
12 Tyler Jackiewicz SR Northeast (SP) 2:22.11 -
13 Sam Wilson SO Admiral Farragut 2:25.32 -
14 Remorreyan Lynn JR Gibbs 2:28.79 -
15 Malachi Bay SR Northside Christian 2:28.88 -
16 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 2:31.39 -
17 Davian Richards SO Lakewood 2:34.25 -
18 Chase Workman JR Northside Christian 2:37.23 -
19 Tomas Puodziunas FR St. Petersburg Catholic 2:38.89 -
20 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:39.98 -
21 Al Fahad SR Boca Ciega 2:49.31 -
22 Jesus Rosales FR Boca Ciega 2:54.22 -
  Al'zaveon Harris SO Gibbs DNS   
  Conry Cabantac JR Admiral Farragut DNS   
  d Wethington SR Boca Ciega DNS   
  Aidan Lam SR St. Petersburg Catholic DNS   
  Marckenly Chery FR Lakewood DNS   
  Noble O'connor SO Lakewood DNS   
  Nicholas Berry FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Peter Fiorillo SO St. Petersburg Catholic DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:04.43 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 2:11.81 8
3 Austin Weaver JR Gibbs 2:13.57 6
4 Cole Summers SO Lakewood 2:15.30 5
7 Braedon Miner FR Admiral Farragut 2:19.00 2
12 Tyler Jackiewicz SR Northeast (SP) 2:22.11 -
13 Sam Wilson SO Admiral Farragut 2:25.32 -
16 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 2:31.39 -
  Noble O'connor SO Lakewood DNS   
  Conry Cabantac JR Admiral Farragut DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Avery Reynolds FR St. Petersburg 2:18.31 4
8 Jay Irby JR St. Petersburg 2:19.01 1
9 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 2:19.11 -
10 Frederick Elia SR Northeast (SP) 2:19.90 -
14 Remorreyan Lynn JR Gibbs 2:28.79 -
17 Davian Richards SO Lakewood 2:34.25 -
18 Chase Workman JR Northside Christian 2:37.23 -
  Peter Fiorillo SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Marckenly Chery FR Lakewood DNS   
  Al'zaveon Harris SO Gibbs DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Carson Crowley JR Northside Christian 2:18.95 3
11 Blaise Reynolds FR Northside Christian 2:20.55 -
15 Malachi Bay SR Northside Christian 2:28.88 -
19 Tomas Puodziunas FR St. Petersburg Catholic 2:38.89 -
20 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:39.98 -
21 Al Fahad SR Boca Ciega 2:49.31 -
22 Jesus Rosales FR Boca Ciega 2:54.22 -
  Aidan Lam SR St. Petersburg Catholic DNS   
  Nicholas Berry FR St. Petersburg Catholic DNS   
  d Wethington SR Boca Ciega DNS