February 20, 2021
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Gregory Joseph SR Lely 11.05 4.4
2 TAHJAVIUN McKay JR Sarasota 11.23 4.4
3 Lashawn Powell JR Port Charlotte 11.26 2.4
4 Isaiah Fuller SR Belen Jesuit Prep 11.28 3.8
5 Tyler Echeverry SR Barron Collier 11.31 2.4
6 Tayshun Lesane SR Gulf Coast 11.41 3.8
7 Jeffrey Cooper SR Forest 11.52 3.8
8 Corey Harris SO Lake Wales 11.52 4.2
9 Joshua Philogene FR Lely 11.55 3.8
10 Oscar Newman SR Celebration 11.57 4.4
11 Michael Hendrickson JR Sarasota 11.60 3.8
12 Dashaun King SR Forest 11.61 2.3
13 Ariel Pierre SO Lely 11.65 2.4
14 Jason Kuehne SR IMG Academy 11.75 2.4
15 Michael Helton SR Celebration 11.85 4.2
16 Chevaris Moore JR Lake Wales 11.86 4.2
17 Luis Consuegra JR Belen Jesuit Prep 11.88 3.8
18 William Miller JR Barron Collier 11.93 2.4
19 Kemory Dewese FR Forest 11.99 4.2
20 Andrews Arias Rosales SR Celebration 12.10 3.8
21 Joy Camacho JR Lake Wales 12.19 4.2
22 Kenneth Thomas FR Barron Collier 12.20 2.3
23 William Denton JR Lake Wales 12.33 4.2
24 Joshua De Crapio SO Sarasota 12.34 2.3
25 Brandon Perry SR Port Charlotte 12.51 2.3
26 Daniel Cook SR Tampa Bay HEAT 12.71 2.3
27 Reg'mere DeBose SR Port Charlotte 12.74 2.3
Boys' 100 Meters Section 1
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Dashaun King SR Forest 11.61
22 Kenneth Thomas FR Barron Collier 12.20
24 Joshua De Crapio SO Sarasota 12.34
25 Brandon Perry SR Port Charlotte 12.51
26 Daniel Cook SR Tampa Bay HEAT 12.71
27 Reg'mere DeBose SR Port Charlotte 12.74
Boys' 100 Meters Section 2
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Corey Harris SO Lake Wales 11.52
15 Michael Helton SR Celebration 11.85
16 Chevaris Moore JR Lake Wales 11.86
19 Kemory Dewese FR Forest 11.99
21 Joy Camacho JR Lake Wales 12.19
23 William Denton JR Lake Wales 12.33
Boys' 100 Meters Section 3
W: 3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Isaiah Fuller SR Belen Jesuit Prep 11.28
6 Tayshun Lesane SR Gulf Coast 11.41
7 Jeffrey Cooper SR Forest 11.52
9 Joshua Philogene FR Lely 11.55
11 Michael Hendrickson JR Sarasota 11.60
17 Luis Consuegra JR Belen Jesuit Prep 11.88
20 Andrews Arias Rosales SR Celebration 12.10
Boys' 100 Meters Section 4
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Lashawn Powell JR Port Charlotte 11.26
5 Tyler Echeverry SR Barron Collier 11.31
13 Ariel Pierre SO Lely 11.65
14 Jason Kuehne SR IMG Academy 11.75
18 William Miller JR Barron Collier 11.93
Boys' 100 Meters Section 5
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gregory Joseph SR Lely 11.05
2 TAHJAVIUN McKay JR Sarasota 11.23
10 Oscar Newman SR Celebration 11.57