February 20, 2021
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Javier Vento SR Belen Jesuit Prep 9:16.66
2 Kevin Updike SR Lake Wales 9:25.05
3 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:32.97
4 Orlando Cicilioni SR Sarasota 9:41.21
5 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 9:48.58
6 Christian Fernandez SR Belen Jesuit Prep 9:54.33
7 Jared Falchook JR Celebration 9:59.04
8 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 10:02.67
9 Carter Stuhlmacher SO Tampa Bay HEAT 10:10.78
10 Joshua Ruiz FR Belen Jesuit Prep 10:14.17
11 Robert Stiff SR Sarasota 10:15.99
12 Cooper James SO Celebration 10:20.98
13 Christopher Svitek SR Gulf Coast 10:24.46
14 Sebastian Edwards SR Celebration 10:30.68
15 Lucas Morales JR Belen Jesuit Prep 10:32.26
16 Evan Cardec SR Gulf Coast 10:34.05
17 Devin Williams JR Gulf Coast 10:35.73
18 Gabriel Bustamante SO Belen Jesuit Prep 10:37.67
19 Matthew Calero SO Belen Jesuit Prep 10:39.07
20 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:46.05
21 Barret Poe SO Tampa Bay HEAT 10:54.46
22 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 11:09.03
23 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 11:16.70
24 Lucas Murphy SR Celebration 11:21.20
25 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 11:29.20
26 Garner Kloth JR Lake Wales 11:42.60
27 Allan Aparicio SO Lely 11:45.20
28 Antonio Zavala JR Lely 11:50.81
29 Timothy Bellaire JR Lakewood Ranch 11:52.39
30 Jaime Gutierrez SR Lakewood Ranch 12:07.50
31 Michael Distel FR Lely 13:07.60
32 Emilio Ancaya JR Lake Wales 13:15.38
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Christopher Svitek SR Gulf Coast 10:24.46
15 Lucas Morales JR Belen Jesuit Prep 10:32.26
16 Evan Cardec SR Gulf Coast 10:34.05
17 Devin Williams JR Gulf Coast 10:35.73
18 Gabriel Bustamante SO Belen Jesuit Prep 10:37.67
19 Matthew Calero SO Belen Jesuit Prep 10:39.07
20 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:46.05
21 Barret Poe SO Tampa Bay HEAT 10:54.46
22 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 11:09.03
23 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 11:16.70
24 Lucas Murphy SR Celebration 11:21.20
25 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 11:29.20
26 Garner Kloth JR Lake Wales 11:42.60
27 Allan Aparicio SO Lely 11:45.20
28 Antonio Zavala JR Lely 11:50.81
29 Timothy Bellaire JR Lakewood Ranch 11:52.39
30 Jaime Gutierrez SR Lakewood Ranch 12:07.50
31 Michael Distel FR Lely 13:07.60
32 Emilio Ancaya JR Lake Wales 13:15.38
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Javier Vento SR Belen Jesuit Prep 9:16.66
2 Kevin Updike SR Lake Wales 9:25.05
3 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:32.97
4 Orlando Cicilioni SR Sarasota 9:41.21
5 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 9:48.58
6 Christian Fernandez SR Belen Jesuit Prep 9:54.33
7 Jared Falchook JR Celebration 9:59.04
8 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 10:02.67
9 Carter Stuhlmacher SO Tampa Bay HEAT 10:10.78
10 Joshua Ruiz FR Belen Jesuit Prep 10:14.17
11 Robert Stiff SR Sarasota 10:15.99
12 Cooper James SO Celebration 10:20.98
14 Sebastian Edwards SR Celebration 10:30.68