March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alanie Rivera JR Harmony 2:22.74 10
2 Grace Mason FR Winter Springs 2:26.60 8
3 Ella Giambalvo FR Winter Springs 2:27.90 6
4 Naomi Flowers JR Winter Springs 2:28.00 5
5 Alexis Ross SR Lake Mary 2:29.17 4
6 Sydney Neira SO DeLand 2:29.96 3
7 Mia White SO West Port 2:34.78 2
8 Adriana Singh JR Hagerty 2:44.09 1
9 Ariana Ramos Mercado SR Harmony 2:45.30 -
10 Autumn Kloth JR Lake Wales 2:45.94 -
11 Kayla Hall JR Seminole (Sanford) 2:46.19 -
12 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:47.28 -
13 Erin Rodd JR Hagerty 2:48.65 -
14 Chloe Caven FR DeLand 2:52.18 -
15 Katheryn Roche FR University (OC) 2:54.38 -
16 Fredericka Wright SR Colonial 2:56.12 -
17 Charissa Thompson JR Hagerty 2:58.33 -
18 Maddy Rhodes FR Lyman 2:59.46 -
19 Kerionna Wiley SO Lake Wales 3:02.71 -
20 Grace Miller FR Geneva School 3:06.91 -
21 Kendra Muhammad FR Lake Mary 3:12.43 -
22 Christie Jackett SO Lake Wales 3:22.84 -
23 Pippa Maughan FR Geneva School 3:24.40 -
24 Jacqueline Maze SR Lyman 3:24.92 -
  Briana Carey JR West Port DNS   
  Sydney Beu SO Timber Creek DNS   
  Jenna Baumann SR DeLand DNS   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley DNS   
  Abby Clark JR Lake Brantley DNS   
  Emily Branham SO Lake Mary DNS   
  Allison Stromberg JR Seminole (Sanford) DNS   
  Carly Holadia JR Timber Creek DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Cupo Abbigail FR Lyman DNS   
  Jayline De Jesus JR Colonial DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alanie Rivera JR Harmony 2:22.74 10
2 Grace Mason FR Winter Springs 2:26.60 8
3 Ella Giambalvo FR Winter Springs 2:27.90 6
4 Naomi Flowers JR Winter Springs 2:28.00 5
5 Alexis Ross SR Lake Mary 2:29.17 4
6 Sydney Neira SO DeLand 2:29.96 3
7 Mia White SO West Port 2:34.78 2
10 Autumn Kloth JR Lake Wales 2:45.94 -
  Carly Holadia JR Timber Creek DNS   
  Briana Carey JR West Port DNS   
  Emily Branham SO Lake Mary DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Adriana Singh JR Hagerty 2:44.09 1
9 Ariana Ramos Mercado SR Harmony 2:45.30 -
11 Kayla Hall JR Seminole (Sanford) 2:46.19 -
12 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:47.28 -
13 Erin Rodd JR Hagerty 2:48.65 -
14 Chloe Caven FR DeLand 2:52.18 -
16 Fredericka Wright SR Colonial 2:56.12 -
17 Charissa Thompson JR Hagerty 2:58.33 -
  Jenna Baumann SR DeLand DNS   
  Allison Stromberg JR Seminole (Sanford) DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Sydney Beu SO Timber Creek DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Katheryn Roche FR University (OC) 2:54.38 -
18 Maddy Rhodes FR Lyman 2:59.46 -
19 Kerionna Wiley SO Lake Wales 3:02.71 -
20 Grace Miller FR Geneva School 3:06.91 -
21 Kendra Muhammad FR Lake Mary 3:12.43 -
22 Christie Jackett SO Lake Wales 3:22.84 -
23 Pippa Maughan FR Geneva School 3:24.40 -
24 Jacqueline Maze SR Lyman 3:24.92 -
  Jayline De Jesus JR Colonial DNS   
  Cupo Abbigail FR Lyman DNS   
  Abby Clark JR Lake Brantley DNS   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley DNS