March 27, 2021
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 2:02.74 10
2 David Jensen JR Osceola (Seminole) 2:06.25 8
3 Randall Carter SR Palmetto 2:06.57 6
4 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:08.47 5
5 Javarious Gordon SR Largo 2:09.33 4
6 Logan Chase FR Seminole 2:12.27 3
7 Jonathan Yacobi SR Largo 2:12.39 2
8 Jay Irby JR St. Petersburg 2:12.72 1
9 Malachi McCloud SO Boca Ciega 2:14.53 -
10 Cole Summers SO Lakewood 2:14.85 -
11 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 2:15.37 -
12 Alexander Staveley SR Largo 2:16.48 -
13 Hunter Olsen SR Seminole 2:17.22 -
14 Luis Carlos SR Palmetto 2:17.77 -
15 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 2:19.42 -
16 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 2:21.69 -
17 Brendan Mahoney JR Clearwater 2:21.83 -
18 Jackson Bradley SO Seminole 2:24.37 -
19 Shane Cataldo JR Seminole 2:24.97 -
20 Brayden Andringa FR St. Petersburg 2:26.87 -
21 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:27.17 -
22 Alexander Mishchenko SO Clearwater 2:27.70 -
23 Jayson Farrell SR Clearwater 2:29.39 -
24 Joshua Pu FR Largo 2:31.45 -
25 Al'zaveon Harris SO Gibbs 2:33.98 -
26 Jamal Mcnealy SO Lakewood 2:39.87 -
27 Sincere McGee FR Lakewood 2:41.14 -
28 Jaiden Roman JR Pinellas Park 2:42.20 -
29 John Le FR Dixie Hollins 2:45.48 -
30 Isreal Harris SO Gibbs 2:53.38 -
31 d Wethington SR Boca Ciega 2:58.12 -
  Timothy Keleske JR Clearwater DNS   
  Remorreyan Lynn JR Gibbs DNS   
  Jayln Bethune FR Gibbs DNS   
  Kaleb Figard SO Pinellas Park DNS   
  Stevmoney Medaries SR Lakewood DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Brendan Mahoney JR Clearwater 2:21.83 -
18 Jackson Bradley SO Seminole 2:24.37 -
20 Brayden Andringa FR St. Petersburg 2:26.87 -
21 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:27.17 -
22 Alexander Mishchenko SO Clearwater 2:27.70 -
23 Jayson Farrell SR Clearwater 2:29.39 -
24 Joshua Pu FR Largo 2:31.45 -
25 Al'zaveon Harris SO Gibbs 2:33.98 -
26 Jamal Mcnealy SO Lakewood 2:39.87 -
27 Sincere McGee FR Lakewood 2:41.14 -
28 Jaiden Roman JR Pinellas Park 2:42.20 -
29 John Le FR Dixie Hollins 2:45.48 -
30 Isreal Harris SO Gibbs 2:53.38 -
31 d Wethington SR Boca Ciega 2:58.12 -
  Kaleb Figard SO Pinellas Park DNS   
  Timothy Keleske JR Clearwater DNS   
  Jayln Bethune FR Gibbs DNS   
  Remorreyan Lynn JR Gibbs DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 2:02.74 10
2 David Jensen JR Osceola (Seminole) 2:06.25 8
3 Randall Carter SR Palmetto 2:06.57 6
4 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:08.47 5
5 Javarious Gordon SR Largo 2:09.33 4
6 Logan Chase FR Seminole 2:12.27 3
7 Jonathan Yacobi SR Largo 2:12.39 2
8 Jay Irby JR St. Petersburg 2:12.72 1
9 Malachi McCloud SO Boca Ciega 2:14.53 -
10 Cole Summers SO Lakewood 2:14.85 -
11 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 2:15.37 -
12 Alexander Staveley SR Largo 2:16.48 -
13 Hunter Olsen SR Seminole 2:17.22 -
14 Luis Carlos SR Palmetto 2:17.77 -
15 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 2:19.42 -
16 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 2:21.69 -
19 Shane Cataldo JR Seminole 2:24.97 -
  Stevmoney Medaries SR Lakewood DNS