March 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Arnone SR Newsome 51.54 10
2 Caleb Joshway JR Auburndale 52.13 8
3 Gavin Bendross JR George Jenkins 52.86 6
4 Henry Tolliver SO Haines City 54.00 5
5 Jerry Pollard SO Auburndale 54.10 4
6 Alijah Nelson JR Newsome 54.11 3
7 Tydarius Cochran SR Robinson 54.51 2
8 Dwayne Harris SR Haines City 54.86 1
9 Tyrell Brooks SO Lakeland 55.10 -
10 Xavier Difo JR Robinson 55.25 -
11 Preston Lang JR Lake Gibson 55.47 -
12 Keno Foresyeth JR Winter Haven 56.04 -
13 Jorde Jones SR George Jenkins 56.18 -
14 William Denton JR Lake Wales 56.54 -
15 Robert Langs FR Lake Wales 56.92 -
16 Ahmad Tillery SO McKeel 57.08 -
17 Kamarion Cole FR Auburndale 57.79 -
18 Joseph Cheshire JR George Jenkins 58.01 -
19 Jeremiah Burton JR Victory Christian (LL) 58.21 -
20 Edino Taylor SR Winter Haven 58.25 -
21 Derrick Wilson SR Winter Haven 58.49 -
22 Jamar Thomas SO Lake Gibson 58.74 -
23 Nathan Pham JR Robinson 1:00.57 -
24 John Annett SO Newsome 1:00.62 -
25 Christopher Charlotte FR Haines City 1:02.04 -
26 Landon Florence 8 Victory Christian (LL) 1:03.57 -
27 Markell Johnson FR Lakeland 1:03.89 -
28 ReeMari Collins SO Lakeland Christian 1:03.89 -
29 Larry Jones SO Lakeland 1:05.11 -
30 Antonio Harris FR Victory Christian (LL) 1:12.04 -
  Joy Camacho JR Lake Wales DNS   
  Solomon Cleveland FR Lakeland Christian DNS   
  De'Qune Kelly JR Lakeland Christian DNS   
  Terrance Myrick SO Lake Gibson DNS   
  Joshua Veloso SR McKeel DNS   
  Sebastian Zacek SO McKeel DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Markell Johnson FR Lakeland 1:03.89 -
28 ReeMari Collins SO Lakeland Christian 1:03.89 -
29 Larry Jones SO Lakeland 1:05.11 -
30 Antonio Harris FR Victory Christian (LL) 1:12.04 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Joseph Cheshire JR George Jenkins 58.01 -
21 Derrick Wilson SR Winter Haven 58.49 -
22 Jamar Thomas SO Lake Gibson 58.74 -
23 Nathan Pham JR Robinson 1:00.57 -
25 Christopher Charlotte FR Haines City 1:02.04 -
26 Landon Florence 8 Victory Christian (LL) 1:03.57 -
  Sebastian Zacek SO McKeel DNS   
  De'Qune Kelly JR Lakeland Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Dwayne Harris SR Haines City 54.86 1
13 Jorde Jones SR George Jenkins 56.18 -
14 William Denton JR Lake Wales 56.54 -
15 Robert Langs FR Lake Wales 56.92 -
17 Kamarion Cole FR Auburndale 57.79 -
19 Jeremiah Burton JR Victory Christian (LL) 58.21 -
20 Edino Taylor SR Winter Haven 58.25 -
24 John Annett SO Newsome 1:00.62 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Henry Tolliver SO Haines City 54.00 5
5 Jerry Pollard SO Auburndale 54.10 4
9 Tyrell Brooks SO Lakeland 55.10 -
10 Xavier Difo JR Robinson 55.25 -
16 Ahmad Tillery SO McKeel 57.08 -
  Joshua Veloso SR McKeel DNS   
  Solomon Cleveland FR Lakeland Christian DNS   
  Joy Camacho JR Lake Wales DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Arnone SR Newsome 51.54 10
2 Caleb Joshway JR Auburndale 52.13 8
3 Gavin Bendross JR George Jenkins 52.86 6
6 Alijah Nelson JR Newsome 54.11 3
7 Tydarius Cochran SR Robinson 54.51 2
11 Preston Lang JR Lake Gibson 55.47 -
12 Keno Foresyeth JR Winter Haven 56.04 -
  Terrance Myrick SO Lake Gibson DNS