March 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Wells JR Newsome 5:35.99 10
2 Anika Shah JR Newsome 5:42.43 8
3 Payton Rusk SO George Jenkins 5:45.08 6
4 Ashton Rainey SO Robinson 5:47.87 5
5 Abigail Ryals FR McKeel 5:49.73 4
6 Brooke Mason SR Lakeland 5:59.47 3
7 Gretchen Caswell SO Lakeland Christian 6:00.39 2
8 Anika Donohue FR Lake Region 6:01.25 1
9 Sage Koury SR George Jenkins 6:03.13 -
10 Bella Blind JR Winter Haven 6:13.83 -
11 Alyssa Comisky FR George Jenkins 6:15.96 -
12 Celeste Ramirez SO Haines City 6:23.10 -
13 Daria Joshway SO Auburndale 6:26.26 -
14 Audri Anderson JR Lakeland Christian 6:26.82 -
15 Jasmine Harvell SO Auburndale 6:32.71 -
16 Meaghan Knowles SO Auburndale 6:36.53 -
17 Belle Medina 8 Lakeland Christian 6:40.76 -
18 Dreana Simpson FR Winter Haven 6:50.69 -
19 Sydney Craft 8 McKeel 6:52.05 -
20 Evelyn Quiroz SO Lake Region 7:19.36 -
21 Azylyah Awer JR Winter Haven 7:24.25 -
22 Charlotte Eller FR Haines City 7:27.49 -
  Kerionna Wiley SO Lake Wales DNS   
  Autumn Kloth JR Lake Wales DNS   
  Kacey Reinhold SO Lakeland DNS   
  Ashlynn Jacobson FR Newsome DNS   
  Megan Miller JR McKeel DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Alyssa Comisky FR George Jenkins 6:15.96 -
12 Celeste Ramirez SO Haines City 6:23.10 -
13 Daria Joshway SO Auburndale 6:26.26 -
14 Audri Anderson JR Lakeland Christian 6:26.82 -
15 Jasmine Harvell SO Auburndale 6:32.71 -
16 Meaghan Knowles SO Auburndale 6:36.53 -
17 Belle Medina 8 Lakeland Christian 6:40.76 -
18 Dreana Simpson FR Winter Haven 6:50.69 -
19 Sydney Craft 8 McKeel 6:52.05 -
20 Evelyn Quiroz SO Lake Region 7:19.36 -
21 Azylyah Awer JR Winter Haven 7:24.25 -
22 Charlotte Eller FR Haines City 7:27.49 -
  Kacey Reinhold SO Lakeland DNS   
  Kerionna Wiley SO Lake Wales DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Wells JR Newsome 5:35.99 10
2 Anika Shah JR Newsome 5:42.43 8
3 Payton Rusk SO George Jenkins 5:45.08 6
4 Ashton Rainey SO Robinson 5:47.87 5
5 Abigail Ryals FR McKeel 5:49.73 4
6 Brooke Mason SR Lakeland 5:59.47 3
7 Gretchen Caswell SO Lakeland Christian 6:00.39 2
8 Anika Donohue FR Lake Region 6:01.25 1
9 Sage Koury SR George Jenkins 6:03.13 -
10 Bella Blind JR Winter Haven 6:13.83 -
  Ashlynn Jacobson FR Newsome DNS   
  Megan Miller JR McKeel DNS   
  Autumn Kloth JR Lake Wales DNS