March 6, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deborah Marlow SR George Steinbrenner 26.02 10
2 Maddie Lopez SO Lakeland Christian 26.38 8
3 Kayla Love SR George Steinbrenner 26.97 6
4 Paris Hart SO Kathleen 27.31 5
5 Jalayla Wright SR George Jenkins 27.47 4
6 Kiera Taylor JR Haines City 27.64 3
7 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 27.79 2
8 Ashanti King JR Auburndale 28.03 1
9 Madison Spaulding JR George Jenkins 28.17 -
10 Claire Hunter FR Tampa Prep 28.38 -
11 Makenzie Thornton FR McKeel 28.43 -
12 Jayda Parrish FR Auburndale 28.46 -
13 Kyra Patterson FR George Steinbrenner 28.57 -
14 Saramide Deyant JR Haines City 28.60 -
15 Timiah Gallishaw FR George Jenkins 28.68 -
16 Lliah Brown JR Lake Region 28.91 -
17 Jalayah Shaw SO Plant City 28.97 -
18 Makayla Holmes FR Plant City 29.24 -
19 Juliette Crispin SR Plant City 29.31 -
20 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 29.36 -
21 Kenya Jamerson SR Winter Haven 29.38 -
22 Kinsley Wooten 8 McKeel 29.55 -
23 Madeline Peck JR Celebration 29.61 -
24 Jackie Pierre SR Mount Dora 29.61 -
25 Anyhia Taylor SO Mount Dora 29.84 -
26 Jessica Brown SO Tampa Bay HEAT 30.16 -
27 Trinity Garvin SO Haines City 30.85 -
28 Jordan Jackson SO Dr. Phillips 30.87 -
29 Fredrisha Nielsen SR McKeel 31.11 -
30 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 31.86 -
31 Kayla McLachlan JR Mulberry 31.92 -
32 Karen Romero SO Lakeland 32.73 -
33 Mariah Tucker FR Winter Haven 33.24 -
34 Don'Nayjah Holmes SR Mulberry 33.40 -
35 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 38.95 -
36 Mickayla Brooks FR Lakeland 39.49 -
  Rayanna Mathis JR Dr. Phillips DNS   
  Traci Wasp SO Mulberry DNS   
  Arianna Mosley SO Tampa Prep DNS   
  Janiah Dunlap JR Lake Region DNS   
  Kiavian Decosey JR Lakeland DNS   
  Emma Kelly FR Mount Dora DNS   
  Arianna Lewin JR Kathleen DNS   
  JoaQuilya Jackson JR Winter Haven DNS   
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Makenzie Thornton FR McKeel 28.43 -
26 Jessica Brown SO Tampa Bay HEAT 30.16 -
31 Kayla McLachlan JR Mulberry 31.92 -
36 Mickayla Brooks FR Lakeland 39.49 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kiera Taylor JR Haines City 27.64 3
22 Kinsley Wooten 8 McKeel 29.55 -
27 Trinity Garvin SO Haines City 30.85 -
29 Fredrisha Nielsen SR McKeel 31.11 -
30 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 31.86 -
33 Mariah Tucker FR Winter Haven 33.24 -
34 Don'Nayjah Holmes SR Mulberry 33.40 -
35 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 38.95 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 29.36 -
21 Kenya Jamerson SR Winter Haven 29.38 -
23 Madeline Peck JR Celebration 29.61 -
25 Anyhia Taylor SO Mount Dora 29.84 -
28 Jordan Jackson SO Dr. Phillips 30.87 -
32 Karen Romero SO Lakeland 32.73 -
  Arianna Mosley SO Tampa Prep DNS   
  Janiah Dunlap JR Lake Region DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Claire Hunter FR Tampa Prep 28.38 -
14 Saramide Deyant JR Haines City 28.60 -
16 Lliah Brown JR Lake Region 28.91 -
17 Jalayah Shaw SO Plant City 28.97 -
18 Makayla Holmes FR Plant City 29.24 -
19 Juliette Crispin SR Plant City 29.31 -
24 Jackie Pierre SR Mount Dora 29.61 -
  Emma Kelly FR Mount Dora DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Maddie Lopez SO Lakeland Christian 26.38 8
3 Kayla Love SR George Steinbrenner 26.97 6
7 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 27.79 2
9 Madison Spaulding JR George Jenkins 28.17 -
12 Jayda Parrish FR Auburndale 28.46 -
13 Kyra Patterson FR George Steinbrenner 28.57 -
15 Timiah Gallishaw FR George Jenkins 28.68 -
  JoaQuilya Jackson JR Winter Haven DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deborah Marlow SR George Steinbrenner 26.02 10
4 Paris Hart SO Kathleen 27.31 5
5 Jalayla Wright SR George Jenkins 27.47 4
8 Ashanti King JR Auburndale 28.03 1
  Traci Wasp SO Mulberry DNS   
  Kiavian Decosey JR Lakeland DNS   
  Arianna Lewin JR Kathleen DNS   
  Rayanna Mathis JR Dr. Phillips DNS