February 13, 2020
|
West Port - Ocala, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahhi Clarke FR Lake Weir 12.1h 6
2 Olga Gomez JR Dunnellon 12.3h 4
3 Janee Ricketts SR Lake Weir 13.0h 3
4 Zoe Blanford SO Belleview 13.0h 2
5 hope boyer SO West Port 13.1h 1
6 Lude Louis SR West Port 13.3h -
7 Kal'eah Brown SO West Port 13.7h -
8 Terryonna Killings FR Belleview 13.8h -
9 Nataya McGee SO Lake Weir 13.8h -
10 Sherell Outar SR West Port 13.9h -
11 Kiana Maxwell SO Dunnellon 14.0h -
12 Dwyacia Edwards JR Dunnellon 14.2h -
13 Hailey Grossi SO Dunnellon 14.5h -
14 Camile Lemoine SO Lake Weir 14.7h -
15 victoria Iyamu FR West Port 14.7h -
16 Kate Benzant JR Dunnellon 15.0h -
17 Kamirah Brown SO West Port 15.2h -
18 Nisayri Forbes SO West Port 15.3h -
19 Kyra Collins FR Belleview 21.0h -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Janee Ricketts SR Lake Weir 13.0h 3
16 Kate Benzant JR Dunnellon 15.0h -
19 Kyra Collins FR Belleview 21.0h -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Nataya McGee SO Lake Weir 13.8h -
12 Dwyacia Edwards JR Dunnellon 14.2h -
14 Camile Lemoine SO Lake Weir 14.7h -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kal'eah Brown SO West Port 13.7h -
8 Terryonna Killings FR Belleview 13.8h -
10 Sherell Outar SR West Port 13.9h -
13 Hailey Grossi SO Dunnellon 14.5h -
15 victoria Iyamu FR West Port 14.7h -
17 Kamirah Brown SO West Port 15.2h -
18 Nisayri Forbes SO West Port 15.3h -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahhi Clarke FR Lake Weir 12.1h 6
2 Olga Gomez JR Dunnellon 12.3h 4
4 Zoe Blanford SO Belleview 13.0h 2
5 hope boyer SO West Port 13.1h 1
6 Lude Louis SR West Port 13.3h -
11 Kiana Maxwell SO Dunnellon 14.0h -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahhi Clarke FR Lake Weir 24.5h 6
2 hope boyer SO West Port 27.9h 4
3 Lude Louis SR West Port 29.1h 3
4 Kamirah Brown SO West Port 29.7h 2
5 Janee Ricketts SR Lake Weir 29.9h 1
6 victoria Iyamu FR West Port 30.3h -
7 Taniya Lannigan FR Lake Weir 31.9h -
7 Kassandra Vega SO Lake Weir 31.9h -
9 Ja'Na'Yah Robinson SO Dunnellon 32.9h -
10 Lynae' Soto SR Belleview 33.1h -
11 jadon walker FR West Port 36.0h -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Taniya Lannigan FR Lake Weir 31.9h -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Lude Louis SR West Port 29.1h 3
11 jadon walker FR West Port 36.0h -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 victoria Iyamu FR West Port 30.3h -
7 Kassandra Vega SO Lake Weir 31.9h -
9 Ja'Na'Yah Robinson SO Dunnellon 32.9h -
10 Lynae' Soto SR Belleview 33.1h -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahhi Clarke FR Lake Weir 24.5h 6
2 hope boyer SO West Port 27.9h 4
4 Kamirah Brown SO West Port 29.7h 2
5 Janee Ricketts SR Lake Weir 29.9h 1

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Briana Carey SO West Port 1:04.0h 6
2 Teagan Youngquist JR Belleview 1:05.0h 4
3 gabrielle piccola FR West Port 1:09.0h 3
4 Indiya Albury SO West Port 1:10.0h 2
5 Lude Louis SR West Port 1:11.0h 1
6 Kal'eah Brown SO West Port 1:12.0h -
6 victoria Iyamu FR West Port 1:12.0h -
8 Nylea Ramos JR Lake Weir 1:14.0h -
8 Zoe Blanford SO Belleview 1:14.0h -
8 Camile Lemoine SO Lake Weir 1:14.0h -
8 caitlyn smith SO West Port 1:14.0h -
12 Madeline Siemer FR Belleview 1:15.0h -
12 Brittany Sands JR Lake Weir 1:15.0h -
14 Gerechelle Thomas SO West Port 1:17.0h -
14 Taniya Lannigan FR Lake Weir 1:17.0h -
16 Sherell Outar SR West Port 1:22.0h -
17 Cassidy Rosario SO Lake Weir 1:26.0h -
18 jadon walker FR West Port 1:30.0h -
  D'Janai Bostick JR Belleview DNF   
  Jah'nia Durden JR Belleview DNF   
  Hailey Doeberl SO Lake Weir DNF   
  Melanie Gray FR Belleview DNF   
  Kassandra Vega SO Lake Weir DNF   
  Nataya McGee SO Lake Weir DNF   
  Cierra Jones FR Lake Weir DNF   
  Jahhi Clarke FR Lake Weir DNF   
  Shadiamond Whyte SR Lake Weir DNF   
  Nisayri Forbes SO West Port DNF   
  Delaney Minnici FR West Port DNF   
  Anaya Ferrell SO West Port DNF   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Lude Louis SR West Port 1:11.0h 1
14 Gerechelle Thomas SO West Port 1:17.0h -
14 Taniya Lannigan FR Lake Weir 1:17.0h -
  Anaya Ferrell SO West Port DNF   
  Kassandra Vega SO Lake Weir DNF   
  Hailey Doeberl SO Lake Weir DNF   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Briana Carey SO West Port 1:04.0h 6
3 gabrielle piccola FR West Port 1:09.0h 3
4 Indiya Albury SO West Port 1:10.0h 2
6 Kal'eah Brown SO West Port 1:12.0h -
8 Camile Lemoine SO Lake Weir 1:14.0h -
8 Nylea Ramos JR Lake Weir 1:14.0h -
12 Madeline Siemer FR Belleview 1:15.0h -
  Cierra Jones FR Lake Weir DNF   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Brittany Sands JR Lake Weir 1:15.0h -
18 jadon walker FR West Port 1:30.0h -
  Delaney Minnici FR West Port DNF   
  Nisayri Forbes SO West Port DNF   
  Shadiamond Whyte SR Lake Weir DNF   
  Jahhi Clarke FR Lake Weir DNF   
  Jah'nia Durden JR Belleview DNF   
  Melanie Gray FR Belleview DNF   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Teagan Youngquist JR Belleview 1:05.0h 4
6 victoria Iyamu FR West Port 1:12.0h -
8 caitlyn smith SO West Port 1:14.0h -
8 Zoe Blanford SO Belleview 1:14.0h -
16 Sherell Outar SR West Port 1:22.0h -
17 Cassidy Rosario SO Lake Weir 1:26.0h -
  Nataya McGee SO Lake Weir DNF   
  D'Janai Bostick JR Belleview DNF   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Nunes SO Belleview 2:40.0h 6
2 Mia White FR West Port 2:41.0h 4
3 Ruth Taddeo FR Belleview 3:04.0h 3
4 Kendrie Smith SO Belleview 3:25.0h 2
5 Avery Frey SO Belleview 3:32.0h 1

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Nunes SO Belleview 6:06.0h 6
2 Mia White FR West Port 6:08.0h 4
3 Ruth Taddeo FR Belleview 6:40.0h 3
4 Brittany Sands JR Lake Weir 6:49.0h 2
5 Meagan Siegfried SR Dunnellon 6:53.0h 1
6 Kendrie Smith SO Belleview 7:46.0h -
7 Avery Frey SO Belleview 8:03.0h -
8 Cinnamon Peck SR Lake Weir 8:46.0h -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Camile Lemoine SO Lake Weir 17.7h 6
2 Kassandra Patton FR Belleview 20.1h 4
3 Abbie Evans JR Belleview 20.6h 3
4 Gerechelle Thomas SO West Port 23.0h 2
5 Sania Jones SR Belleview 24.2h 1
6 Jinez Osborne FR West Port 25.2h -
7 Jenna King JR Dunnellon 27.2h -
8 Anaya Ferrell SO West Port 32.1h -
  Olga Gomez JR Dunnellon DNF   
  Nylea Ramos JR Lake Weir DNF   
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jenna King JR Dunnellon 27.2h -
  Olga Gomez JR Dunnellon DNF   
  Nylea Ramos JR Lake Weir DNF   
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Camile Lemoine SO Lake Weir 17.7h 6
2 Kassandra Patton FR Belleview 20.1h 4
3 Abbie Evans JR Belleview 20.6h 3
4 Gerechelle Thomas SO West Port 23.0h 2
5 Sania Jones SR Belleview 24.2h 1
6 Jinez Osborne FR West Port 25.2h -
8 Anaya Ferrell SO West Port 32.1h -

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 NYA BRIGHAM JR West Port 9.33m 30' 7.5" 6
  • 7.43  
  • 9.33  
  • 8.27  
2 Mikakla Coker FR West Port 9.07m 29' 9.25" 4
  • 7.64  
  • 8.35  
  • 9.07  
3 Ariah Duhaney JR Belleview 8.53m 28' 0" 3
  • 8.26  
  • 8.33  
  • 8.53  
4 Terryonna Killings FR Belleview 8.01m 26' 3.5" 2
  • 8.01  
  • 7.13  
  • 6.62  
5 Mya Taylor JR Dunnellon 7.86m 25' 9.5" 1
  • 7.64  
  • 7.86  
  • 7.74  
6 Debrielle Floyd SO West Port 7.85m 25' 9.25" -
  • 7.85  
  • 7.75  
  • 7.54  
7 destiny patterson SR West Port 6.70m 21' 11.75" -
  • 6.65  
  • 6.38  
  • 6.70  
8 Zaria Peterson FR West Port 6.39m 20' 11.75" -
  • 4.27  
  • 6.39  
  • 5.04  
9 jakiya watkins SO West Port 6.05m 19' 10.25" -
  • 6.05  
  • 5.51  
  • 5.10  
10 Taniah Crawford SO Lake Weir 6.03m 19' 9.5" -
  • 5.58  
  • 5.92  
  • 6.03  
11 Jalea Harrison SO Lake Weir 4.64m 15' 2.75" -
  • 4.64  
  • 4.46  
  • 4.02  
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
6 Debrielle Floyd SO West Port 7.85m 25' 9.25" -
8 Zaria Peterson FR West Port 6.39m 20' 11.75" -
10 Taniah Crawford SO Lake Weir 6.03m 19' 9.5" -
11 Jalea Harrison SO Lake Weir 4.64m 15' 2.75" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 NYA BRIGHAM JR West Port 9.33m 30' 7.5" 6
2 Mikakla Coker FR West Port 9.07m 29' 9.25" 4
3 Ariah Duhaney JR Belleview 8.53m 28' 0" 3
4 Terryonna Killings FR Belleview 8.01m 26' 3.5" 2
5 Mya Taylor JR Dunnellon 7.86m 25' 9.5" 1
7 destiny patterson SR West Port 6.70m 21' 11.75" -
9 jakiya watkins SO West Port 6.05m 19' 10.25" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Mikakla Coker FR West Port 24.18m 79' 4" 6
  • 23.00  
  • 22.40  
  • 24.18  
2 NYA BRIGHAM JR West Port 21.84m 71' 8" 4
  • 21.84  
  • 21.10  
  • 20.33  
3 Debrielle Floyd SO West Port 20.76m 68' 1" 3
  • 20.40  
  • 20.76  
  • 20.10  
4 Ariah Duhaney JR Belleview 18.78m 61' 7" 2
  • 16.83  
  • 18.78  
  • 18.44  
5 Lynae' Soto SR Belleview 17.36m 56' 11" 1
  • 17.36  
  • 16.22  
  • 16.96  
6 Heizel DeJesus FR West Port 16.81m 55' 2" -
  • 16.81  
  • 15.00  
  • 14.33  
7 Taniah Crawford SO Lake Weir 15.67m 51' 5" -
  • 15.67  
  • 13.92  
  • 14.98  
8 Victoria Phillips SR Lake Weir 15.20m 49' 10" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 15.20  
9 Cheyenne Taylor SR Lake Weir 15.02m 49' 3" -
  • 14.68  
  • 13.32  
  • 15.02  
10 destiny patterson SR West Port 15.00m 49' 2" -
  • FOUL  
  • 15.00  
  • 13.70  
11 Zaria Peterson FR West Port 13.20m 43' 4" -
  • FOUL  
  • 13.20  
  • 11.50  
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Debrielle Floyd SO West Port 20.76m 68' 1" 3
10 destiny patterson SR West Port 15.00m 49' 2" -
11 Zaria Peterson FR West Port 13.20m 43' 4" -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Mikakla Coker FR West Port 24.18m 79' 4" 6
2 NYA BRIGHAM JR West Port 21.84m 71' 8" 4
4 Ariah Duhaney JR Belleview 18.78m 61' 7" 2
5 Lynae' Soto SR Belleview 17.36m 56' 11" 1
6 Heizel DeJesus FR West Port 16.81m 55' 2" -
7 Taniah Crawford SO Lake Weir 15.67m 51' 5" -
8 Victoria Phillips SR Lake Weir 15.20m 49' 10" -
9 Cheyenne Taylor SR Lake Weir 15.02m 49' 3" -