March 11, 2020
|
Santa Fe - Alachua, FL

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jackson Cole JR Gainesville 42.12 10
2 Noah Frazier SR Gainesville 43.41 8
3 Jamarie Lang FR Buchholz 44.14 6
4 Mikhail Skapinski SO Buchholz 44.83 5
5 Samuel Barnett FR P. K. Yonge 45.96 4

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Noah Frazier SR Gainesville 43.20 51.41 40.18 37.16 39.32
2 Jackson Cole JR Gainesville 43.72 36.29 48.53 53.34 53.34
3 Balin Strickland JR Santa Fe 44.43 39.55 51.99 38.21 53.76
4 Mikhail Skapinski SO Buchholz 45.18 34.34 51.96 37.50 45.18
5 Samuel Barnett FR P. K. Yonge 45.64 41.54 52.03 59.34 43.82
6 Jamarie Lang FR Buchholz 45.72 47.10 45.27 32.01 59.44
7 Ahman Strong SO Gainesville 45.83 55.92 55.00 57.75 34.83
8 Nathan Lewis SR Buchholz 46.13 45.67 59.05 32.76 50.75
9 Clinton Dailey JR Eastside 46.57 53.56 55.42 40.99 57.75
10 Monte Brockington JR Gainesville 46.90 45.03 53.00 53.00 48.31
11 Tyler Dey FR St. Francis 48.40 43.08 39.21 59.05 45.98
12 Brenden Mavin SO Eastside 48.46 39.74 34.41 47.01 39.74
13 Nelson Langley SR St. Francis 49.50 39.60 50.49 51.98 50.49
14 Cornelius Ingram 7 P. K. Yonge 52.35 1:04.92 1:05.44 48.69 1:07.01
15 Anthony Morgan SO Eastside 54.07 1:06.51 56.78 57.86 49.75
16 Nyquan Morris SO P. K. Yonge 54.71 54.71 43.22 1:01.28 56.36
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Samuel Barnett FR P. K. Yonge 37.89 58.88 54.32 44.73 36.97 34.23 45.64
10 Monte Brockington JR Gainesville 44.56 44.56 53.47 54.41 50.66 56.75 46.90
11 Tyler Dey FR St. Francis 56.63 42.60 1:01.47 55.18 33.88 59.05 48.40
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Frazier SR Gainesville 43.20
3 Balin Strickland JR Santa Fe 44.43
7 Ahman Strong SO Gainesville 45.83
13 Nelson Langley SR St. Francis 49.50
16 Nyquan Morris SO P. K. Yonge 54.71
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jackson Cole JR Gainesville 55.09 34.11 43.72 40.66 56.40
4 Mikhail Skapinski SO Buchholz 50.61 51.96 45.18 51.06 36.60
9 Clinton Dailey JR Eastside 42.85 47.04 46.57 35.86 41.45
14 Cornelius Ingram 7 P. K. Yonge 1:02.82 46.07 52.35 58.64 57.07
15 Anthony Morgan SO Eastside 38.93 1:08.67 54.07 50.29 58.40
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Jamarie Lang FR Buchholz 45.72 53.95 33.38 47.55 34.75
8 Nathan Lewis SR Buchholz 46.13 32.76 36.91 38.29 58.59
12 Brenden Mavin SO Eastside 48.46 33.93 57.19 58.16 1:00.58