March 7, 2020
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Drew Knobl SR Sunlake 4:34.72 10
2 Edward Scheid SR Sunlake 4:39.19 8
3 Gavin Kennedy SR Sunlake 4:40.36 6
4 Cade Whitfield JR Sunlake 4:40.88 5
5 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:42.61 4
6 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 4:47.73 3
7 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 4:48.58 2
8 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:51.63 1
9 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:51.77 -
10 Joseph Hoppe SR Zephyrhills 4:53.49 -
11 Andrew Villicana SR Mitchell 4:54.00 -
12 Noah Palamar SR Mitchell 4:55.65 -
13 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 5:00.58 -
14 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 5:01.68 -
15 Matthew Martin JR Land O'Lakes 5:02.73 -
16 Jack Smith SO Lakeland Christian 5:04.65 -
17 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:05.17 -
18 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:08.86 -
19 Addison Cooper SO Mitchell 5:09.90 -
20 James Katzaras JR Lakeland Christian 5:15.88 -
21 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 5:18.77 -
22 Braden Mitchell JR Land O'Lakes 5:19.29 -
23 Jenson Lowdermilk SO Wharton 5:24.46 -
24 Grant Shurley SO Wiregrass Ranch 5:25.36 -
25 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 5:26.51 -
26 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 5:28.37 -
27 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:32.30 -
28 Kevin Tran JR Wharton 5:34.10 -
29 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:36.97 -
30 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 5:42.23 -
31 Ryan Godbold SO Wharton 5:50.31 -
32 Daniel Schwartz SO Wharton 5:51.82 -
33 Robert Fowler FR Lecanto 5:57.99 -
34 Nicholas Defulvia SO Pasco 6:10.04 -
35 Maddyx Siapno SO Pasco 6:31.69 -
  Brandon Rydzewski SO Lecanto DNF   
  Donald Poplick Junior Pasco DNF   
  Edgar Hernandez FR Mulberry DNS   
  Jade Neal SO Pasco DNS   
  Brian Vasquez SO Mulberry DNS   
  Jeremiah Piraux SR Lecanto DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Drew Knobl SR Sunlake 4:34.72 10
2 Edward Scheid SR Sunlake 4:39.19 8
3 Gavin Kennedy SR Sunlake 4:40.36 6
4 Cade Whitfield JR Sunlake 4:40.88 5
5 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:42.61 4
6 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 4:47.73 3
7 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 4:48.58 2
8 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:51.63 1
9 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:51.77 -
10 Joseph Hoppe SR Zephyrhills 4:53.49 -
11 Andrew Villicana SR Mitchell 4:54.00 -
12 Noah Palamar SR Mitchell 4:55.65 -
13 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 5:00.58 -
14 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 5:01.68 -
18 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:08.86 -
19 Addison Cooper SO Mitchell 5:09.90 -
22 Braden Mitchell JR Land O'Lakes 5:19.29 -
  Brandon Rydzewski SO Lecanto DNF   
  Donald Poplick Junior Pasco DNF   
  Jeremiah Piraux SR Lecanto DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Matthew Martin JR Land O'Lakes 5:02.73 -
16 Jack Smith SO Lakeland Christian 5:04.65 -
17 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:05.17 -
20 James Katzaras JR Lakeland Christian 5:15.88 -
21 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 5:18.77 -
23 Jenson Lowdermilk SO Wharton 5:24.46 -
24 Grant Shurley SO Wiregrass Ranch 5:25.36 -
25 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 5:26.51 -
26 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 5:28.37 -
27 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:32.30 -
28 Kevin Tran JR Wharton 5:34.10 -
29 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:36.97 -
30 Zachariah Arnold SO Zephyrhills 5:42.23 -
31 Ryan Godbold SO Wharton 5:50.31 -
32 Daniel Schwartz SO Wharton 5:51.82 -
33 Robert Fowler FR Lecanto 5:57.99 -
34 Nicholas Defulvia SO Pasco 6:10.04 -
35 Maddyx Siapno SO Pasco 6:31.69 -
  Edgar Hernandez FR Mulberry DNS   
  Brian Vasquez SO Mulberry DNS   
  Jade Neal SO Pasco DNS