March 5, 2020
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 50.08 10
2 Justin Moore SO Leon 51.00 8
3 Tayquel Hall SO Gadsden County 52.25 6
4 Da'Nilio McCloud SO Gadsden County 52.85 5
5 Malek Jackson FR Leon 52.88 4
6 David Morrison SO Lincoln 52.93 3
7 Ming Pierson SO Florida High 53.76 2
8 Makari Vicker FR Gadsden County 53.89 1
9 Kaveon Ruffin FR Gadsden County 54.12 -
10 Trey Daniels SO Lincoln 54.41 -
11 Robert Davis SO Rickards 55.03 -
12 Jaylen Joseph Sophomore Lowndes 55.29 -
13 Devon Jackson FR North Florida Christian 55.53 -
14 Kenyi Brown FR Leon 56.20 -
15 Jaden Callaghan FR Wakulla 56.22 -
16 Issac Parker FR Wakulla 56.71 -
17 Derrick Thomson FR Lincoln 57.45 -
18 Micheal Tamm FR Wakulla 57.49 -
19 Mike Townsend SO Rickards 57.58 -
20 Malachi Segura SO Leon 57.84 -
21 Tre Donaldson SO Florida High 58.32 -
22 Jonathan Harris Freshman Lowndes 58.54 -
23 Alexander Neal FR Chiles 58.73 -
24 Briyaun Butler- Moore SO Wakulla 59.19 -
25 Colin Dunphy FR Chiles 59.68 -
26 Rahjiv Smith Freshman Lowndes 59.80 -
27 Caleb Lofton SO Rickards 1:00.24 -
28 Adrian Grant SO Florida High 1:00.65 -
29 Ronnie Davis Freshman Lowndes 1:00.75 -
30 Caleb Manning Junior Lowndes 1:01.97 -
31 Tan Nguyen Sophomore Maclay 1:02.27 -
32 Joshua Davis SO Lincoln 1:03.00 -
33 Feeden Phan FR Leon 1:06.65 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Ming Pierson SO Florida High 53.76 2
14 Kenyi Brown FR Leon 56.20 -
21 Tre Donaldson SO Florida High 58.32 -
30 Caleb Manning Junior Lowndes 1:01.97 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 David Morrison SO Lincoln 52.93 3
22 Jonathan Harris Freshman Lowndes 58.54 -
26 Rahjiv Smith Freshman Lowndes 59.80 -
31 Tan Nguyen Sophomore Maclay 1:02.27 -
32 Joshua Davis SO Lincoln 1:03.00 -
33 Feeden Phan FR Leon 1:06.65 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kaveon Ruffin FR Gadsden County 54.12 -
12 Jaylen Joseph Sophomore Lowndes 55.29 -
19 Mike Townsend SO Rickards 57.58 -
24 Briyaun Butler- Moore SO Wakulla 59.19 -
25 Colin Dunphy FR Chiles 59.68 -
27 Caleb Lofton SO Rickards 1:00.24 -
28 Adrian Grant SO Florida High 1:00.65 -
29 Ronnie Davis Freshman Lowndes 1:00.75 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Robert Davis SO Rickards 55.03 -
13 Devon Jackson FR North Florida Christian 55.53 -
15 Jaden Callaghan FR Wakulla 56.22 -
16 Issac Parker FR Wakulla 56.71 -
17 Derrick Thomson FR Lincoln 57.45 -
18 Micheal Tamm FR Wakulla 57.49 -
20 Malachi Segura SO Leon 57.84 -
23 Alexander Neal FR Chiles 58.73 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 50.08 10
2 Justin Moore SO Leon 51.00 8
3 Tayquel Hall SO Gadsden County 52.25 6
4 Da'Nilio McCloud SO Gadsden County 52.85 5
5 Malek Jackson FR Leon 52.88 4
8 Makari Vicker FR Gadsden County 53.89 1
10 Trey Daniels SO Lincoln 54.41 -