March 11, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SO Seabreeze 2:20.12 10
2 Sydney Neira FR DeLand 2:29.54 8
3 Olivia Niewald FR Spruce Creek 2:33.26 6
4 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:35.43 5
5 Nickole Dane FR Seabreeze 2:35.70 4
6 Olivia Gardner FR New Smyrna Beach 2:36.14 3
7 Rachel Annesi SO Spruce Creek 2:44.54 2
8 Ashley Lemus SO Spruce Creek 2:45.01 1
9 Averi Merkle SO New Smyrna Beach 2:45.84 -
10 Delaney Stephens FR Spruce Creek 2:46.94 -
11 Jazmine Vargas FR University (OC) 2:47.67 -
12 Jewel Simmons SO Spruce Creek 2:50.32 -
13 Ciara Grimes FR Spruce Creek 2:51.04 -
14 Jessica Green FR Matanzas 2:51.78 -
15 Carina Tavares FR Matanzas 2:52.58 -
16 Jaqueline Christiansen SO Mainland 2:53.57 -
17 Kinsley Swartzlander SO Spruce Creek 2:54.55 -
18 Dianna Pineda SO Deltona 2:58.47 -
19 Kyla Anderson SO Seabreeze 2:58.84 -
20 Desiree Riggins SO Spruce Creek 2:58.99 -
21 Cassidy Campbell FR Mainland 3:00.37 -
22 Anna Warren FR DeLand 3:01.40 -
23 Rilee Thompson SO Seabreeze 3:01.53 -
24 Allyson Kuhns FR Spruce Creek 3:02.25 -
25 Chinnel Rooplal FR Atlantic (PO) 3:04.11 -
26 Tania Bolden SO Mainland 3:05.40 -
27 Lauren Williams FR Spruce Creek 3:05.65 -
28 Saige McLemore FR New Smyrna Beach 3:06.78 -
29 Ilari Droker FR Seabreeze 3:07.38 -
30 Cheyenne Hulsey FR Matanzas 3:07.63 -
31 Yadira Burgos Silva SO University (OC) 3:10.84 -
32 Bailey Newcomb FR DeLand 3:12.35 -
33 Cheyenne DiMuro FR DeLand 3:13.31 -
34 Alana Galarza SO DeLand 3:15.59 -
35 Kelly Coleman FR Seabreeze 3:19.67 -
36 Naobi Lagos FR DeLand 3:29.59 -
37 Riley Sauter SO New Smyrna Beach 3:29.77 -
38 Olivia Fox FR Seabreeze 3:34.40 -
39 Bethany Basham FR Seabreeze 3:53.85 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SO Seabreeze 2:20.12 10
2 Sydney Neira FR DeLand 2:29.54 8
3 Olivia Niewald FR Spruce Creek 2:33.26 6
4 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:35.43 5
5 Nickole Dane FR Seabreeze 2:35.70 4
6 Olivia Gardner FR New Smyrna Beach 2:36.14 3
7 Rachel Annesi SO Spruce Creek 2:44.54 2
9 Averi Merkle SO New Smyrna Beach 2:45.84 -
10 Delaney Stephens FR Spruce Creek 2:46.94 -
11 Jazmine Vargas FR University (OC) 2:47.67 -
16 Jaqueline Christiansen SO Mainland 2:53.57 -
17 Kinsley Swartzlander SO Spruce Creek 2:54.55 -
18 Dianna Pineda SO Deltona 2:58.47 -
20 Desiree Riggins SO Spruce Creek 2:58.99 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ashley Lemus SO Spruce Creek 2:45.01 1
12 Jewel Simmons SO Spruce Creek 2:50.32 -
13 Ciara Grimes FR Spruce Creek 2:51.04 -
14 Jessica Green FR Matanzas 2:51.78 -
15 Carina Tavares FR Matanzas 2:52.58 -
19 Kyla Anderson SO Seabreeze 2:58.84 -
21 Cassidy Campbell FR Mainland 3:00.37 -
23 Rilee Thompson SO Seabreeze 3:01.53 -
24 Allyson Kuhns FR Spruce Creek 3:02.25 -
26 Tania Bolden SO Mainland 3:05.40 -
27 Lauren Williams FR Spruce Creek 3:05.65 -
34 Alana Galarza SO DeLand 3:15.59 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Anna Warren FR DeLand 3:01.40 -
25 Chinnel Rooplal FR Atlantic (PO) 3:04.11 -
28 Saige McLemore FR New Smyrna Beach 3:06.78 -
29 Ilari Droker FR Seabreeze 3:07.38 -
30 Cheyenne Hulsey FR Matanzas 3:07.63 -
31 Yadira Burgos Silva SO University (OC) 3:10.84 -
32 Bailey Newcomb FR DeLand 3:12.35 -
33 Cheyenne DiMuro FR DeLand 3:13.31 -
35 Kelly Coleman FR Seabreeze 3:19.67 -
36 Naobi Lagos FR DeLand 3:29.59 -
37 Riley Sauter SO New Smyrna Beach 3:29.77 -
38 Olivia Fox FR Seabreeze 3:34.40 -
39 Bethany Basham FR Seabreeze 3:53.85 -