February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls 800m Run JV"Consolation"

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nickole Dane FR Seabreeze 2:38.05 3:01.76 3:11.24 2:50.70 3:01.76
2 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:48.77 2:16.71 3:22.53 3:03.96 3:15.78
3 Megan Swearingen SO Flagler Palm Coast 2:52.13 2:09.10 2:07.38 3:00.74 3:43.77
4 Kendall Miller JR St. Augustine 2:54.27 3:30.87 2:31.62 2:26.39 2:57.76
5 Lavinia Lenssen SR DeLand 2:55.07 2:56.82 3:05.58 2:46.32 2:42.82
6 Cassidy Campbell FR Mainland 2:55.83 2:38.25 3:45.07 3:29.24 2:38.25
7 Jewel Simmons SO Spruce Creek 2:56.24 2:59.77 2:24.52 2:13.95 3:03.29
8 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 2:56.78 2:19.66 3:19.77 3:14.46 3:33.91
9 Tania Bolden SO Mainland 2:57.79 2:29.35 2:41.79 2:04.46 2:11.57
10 Summer Ward SR New Smyrna Beach 3:00.23 3:12.85 3:16.45 3:25.47 2:56.63
11 Nexcy Alvarado FR Ed White 3:00.56 3:34.87 2:46.12 3:36.68 2:56.95
12 Kyla Anderson SO Seabreeze 3:02.63 3:39.16 3:04.46 2:53.50 2:37.07
13 Shauna Mignella SR DeLand 3:03.67 3:03.67 3:33.06 3:23.88 3:33.06
14 Amelie Nichol SR Fernandina Beach 3:04.41 2:49.66 2:36.75 3:39.45 3:13.63
15 Brianna DeGrove SO Fernandina Beach 3:08.71 2:59.28 3:06.83 3:35.13 3:01.17
16 Rilee Thompson SO Seabreeze 3:10.64 2:19.17 3:54.49 2:45.86 2:32.52
17 Skyler Bunn JR University (OC) 3:14.03 4:04.48 3:15.97 4:06.42 2:15.83
18 Louisa Wagemann SO Fernandina Beach 3:16.27 2:56.65 4:13.19 3:22.16 3:45.71
19 Mia Striegel SR Seabreeze 3:16.54 3:06.72 3:30.30 2:31.34 3:46.03
20 Georgia Lee JR DeLand 3:18.91 3:52.73 3:50.74 2:53.06 3:42.78
21 Destiny Whitmore JR Ed White 3:23.44 4:20.41 4:08.20 3:01.07 2:30.55
22 Sarah Barlow SO Fernandina Beach 3:23.63 2:22.55 2:30.69 3:17.53 2:36.80
23 Indya Hagans SR Ed White 3:35.98 4:21.34 3:03.59 4:29.98 2:31.19
24 Adanna Smith JR Ed White 3:36.27 4:13.04 3:18.97 4:28.18 3:53.58
25 Savanna Barnard SO Fernandina Beach 3:46.56 4:27.34 3:30.70 3:51.10 2:56.72
26 Olivia Colson SR Fernandina Beach 4:21.90 4:29.76 3:34.76 3:11.19 5:01.19
Girls 800m Run JV"Consolation" Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Khianni Denson FR Atlantic (PO) 2:45.40 2:21.77 2:23.46 2:16.71 2:36.96 2:48.77 2:01.52
11 Nexcy Alvarado FR Ed White 2:56.95 3:20.43 2:29.87 2:51.54 2:31.67 3:00.56 2:58.76
14 Amelie Nichol SR Fernandina Beach 3:13.63 2:29.38 3:48.67 3:06.26 3:39.45 3:04.41 3:50.52
15 Brianna DeGrove SO Fernandina Beach 2:27.20 3:10.60 3:21.92 3:46.46 2:42.29 3:08.71 3:29.47
18 Louisa Wagemann SO Fernandina Beach 2:56.65 3:06.46 2:23.28 3:43.75 3:14.31 3:16.27 3:53.57
21 Destiny Whitmore JR Ed White 2:54.96 3:29.55 3:23.44 3:35.65 3:07.17 3:23.44 3:39.72
22 Sarah Barlow SO Fernandina Beach 3:03.27 3:09.38 2:46.98 2:32.73 4:24.72 3:23.63 3:50.11
23 Indya Hagans SR Ed White 3:29.50 4:36.46 3:31.66 3:55.42 3:12.23 3:35.98 3:31.66
24 Adanna Smith JR Ed White 3:14.65 2:50.86 4:00.06 3:14.65 3:44.92 3:36.27 3:16.81
25 Savanna Barnard SO Fernandina Beach 4:34.14 4:43.20 3:19.38 3:30.70 2:38.60 3:46.56 4:22.81
26 Olivia Colson SR Fernandina Beach 3:19.05 3:24.29 4:21.90 5:06.43 5:14.28 4:21.90 5:06.43
Girls 800m Run JV"Consolation" Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nickole Dane FR Seabreeze 2:33.31 2:17.51 2:38.05 2:25.41 1:56.96 2:19.09
3 Megan Swearingen SO Flagler Palm Coast 3:31.72 3:30.00 2:52.13 2:05.66 2:41.81 2:09.10
4 Kendall Miller JR St. Augustine 3:15.19 3:37.84 2:54.27 2:57.76 3:44.81 2:14.19
5 Lavinia Lenssen SR DeLand 2:55.07 2:21.81 2:55.07 2:44.57 2:09.56 2:48.07
6 Cassidy Campbell FR Mainland 3:45.07 2:59.35 2:55.83 2:10.12 2:52.32 2:38.25
7 Jewel Simmons SO Spruce Creek 2:47.43 2:17.47 2:56.24 2:56.24 3:13.87 2:40.38
8 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 2:26.73 3:39.21 2:56.78 2:19.66 2:03.75 3:14.46
9 Tania Bolden SO Mainland 2:54.24 2:52.46 2:57.79 3:35.13 3:01.35 3:38.69
10 Summer Ward SR New Smyrna Beach 2:40.41 3:05.64 3:00.23 2:09.77 2:53.02 2:45.82
12 Kyla Anderson SO Seabreeze 2:31.59 2:58.98 3:02.63 2:15.15 3:06.29 3:31.85
13 Shauna Mignella SR DeLand 2:50.82 2:19.59 3:03.67 3:45.92 3:25.71 2:12.25
16 Rilee Thompson SO Seabreeze 4:07.84 3:04.92 3:10.64 3:08.74 3:52.58 3:50.68
17 Skyler Bunn JR University (OC) 4:08.36 2:25.53 3:14.03 2:56.57 2:21.65 3:14.03
19 Mia Striegel SR Seabreeze 2:35.27 2:27.41 3:16.54 2:21.51 4:13.54 3:26.37
20 Georgia Lee JR DeLand 2:41.12 3:46.76 3:18.91 3:54.72 4:02.67 4:00.69