February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Antonio Grant SR Ed White 46.16 54.79 43.14 46.16 54.79 45.73 10
2 Raziel Smith SR DeLand 47.46 32.22 43.54 54.86 54.43 30.48 8
3 Bentaveyon Knox SR DeLand 56.04 37.22 43.78 48.16 37.65 53.85 6
4 Jaleel Burroughs SR Ed White 41.35 34.24 44.46 36.91 52.47 45.35 5
5 Christian Brown SR St. Augustine 38.45 36.66 44.70 34.42 55.88 50.07 4
6 Justus Johnson SR St. Augustine 32.85 50.84 44.99 52.19 38.25 31.95 3
7 Nathan Lewis SR Buchholz 45.87 43.46 48.28 50.22 35.25 58.42 2

Boys' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bentaveyon Knox SR DeLand 42.74 43.60 51.72 51.72 54.71
2 Antonio Grant SR Ed White 42.78 52.62 41.50 39.36 50.91
3 Jaleel Burroughs SR Ed White 42.82 35.97 46.68 38.11 54.39
4 Raziel Smith SR DeLand 43.76 42.89 52.08 39.83 44.64
5 Jamey Bennett JR Flagler Palm Coast 44.12 44.12 37.95 46.33 53.39
6 Christian Brown SR St. Augustine 44.38 43.05 32.40 34.18 41.28
7 Justus Johnson SR St. Augustine 44.94 53.03 42.70 36.85 57.08
8 Nathan Lewis SR Buchholz 44.96 44.51 34.17 46.76 52.61
9 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 44.99 56.69 46.34 51.29 57.14
10 Miles Butterfield SO Lake Brantley 45.43 51.34 45.89 34.08 56.79
11 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 45.73 54.88 44.36 42.08 59.00
12 Jamarie Lang FR Buchholz 45.94 35.38 58.35 45.03 51.46
13 Isaiah Joseph FR Flagler Palm Coast 46.33 55.60 45.87 35.68 57.45
14 Darrell Myers JR St. Augustine 46.59 33.08 56.84 34.01 48.46
15 Dylan Roeller JR Flagler Palm Coast 46.75 41.61 59.84 55.17 54.70
16 Mikhail Skapinski SO Buchholz 46.82 59.93 45.89 54.78 36.06
17 Aaron Griffis SR Seabreeze 46.93 34.73 1:00.54 49.75 46.00
18 Aaron Hernandez JR University (OC) 47.32 51.58 52.06 52.06 45.90
19 Jose Cruz JR University (OC) 47.90 48.86 49.34 50.30 55.09
20 Ian York SO DeLand 49.19 40.34 38.37 46.73 40.34
21 Corey Epps SO Atlantic (PO) 49.39 41.49 1:00.26 56.80 40.01
22 Michael Sales SR Ed White 50.30 50.30 44.27 1:03.38 38.74
23 Arnong Kanya JR University (OC) 50.56 37.92 1:03.71 40.96 47.53
24 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 51.56 45.89 39.71 58.78 52.60
25 Pranav Swaminanthen JR Spruce Creek 53.45 39.02 55.59 1:00.40 1:07.35
26 Noah Gros SO Fernandina Beach 55.54 38.88 43.88 43.88 49.43
  Mason Fortenberry SO Fernandina Beach DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Antonio Grant SR Ed White 42.78
5 Jamey Bennett JR Flagler Palm Coast 44.12
6 Christian Brown SR St. Augustine 44.38
12 Jamarie Lang FR Buchholz 45.94
21 Corey Epps SO Atlantic (PO) 49.39
23 Arnong Kanya JR University (OC) 50.56
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Justus Johnson SR St. Augustine 50.79 34.16 44.94
15 Dylan Roeller JR Flagler Palm Coast 45.82 43.48 46.75
16 Mikhail Skapinski SO Buchholz 43.55 50.10 46.82
18 Aaron Hernandez JR University (OC) 45.90 46.38 47.32
24 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 51.05 58.27 51.56
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Nathan Lewis SR Buchholz 44.96
9 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 44.99
10 Miles Butterfield SO Lake Brantley 45.43
11 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 45.73
22 Michael Sales SR Ed White 50.30
25 Pranav Swaminanthen JR Spruce Creek 53.45
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Raziel Smith SR DeLand 32.39 55.58 43.76 39.83
13 Isaiah Joseph FR Flagler Palm Coast 45.87 56.53 46.33 37.07
14 Darrell Myers JR St. Augustine 57.78 53.12 46.59 36.81
19 Jose Cruz JR University (OC) 33.53 36.89 47.90 34.97
26 Noah Gros SO Fernandina Beach 1:12.21 1:04.99 55.54 49.99
  Mason Fortenberry SO Fernandina Beach DQ DQ DQ DQ
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Bentaveyon Knox SR DeLand 35.48 53.43 42.74 51.29
3 Jaleel Burroughs SR Ed White 37.26 35.54 42.82 34.26
17 Aaron Griffis SR Seabreeze 58.67 47.87 46.93 51.63
20 Ian York SO DeLand 49.69 36.90 49.19 1:02.48