March 6, 2020
|
First Baptist - Naples, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:50.94 10
2 Bernardo Barnhart FR Immokalee 4:56.10 8
3 Christian Cruz JR Immokalee 4:58.39 6
4 Brayan Beltran-Reyes Junior LaBelle 4:58.75 5
5 Angel Nicolas FR Immokalee 4:59.11 4
6 Alexis Reyes   LaBelle 4:59.86 3
7 Charles Jaikaran SO Gulf Coast 5:04.75 2
8 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 5:06.56 1
9 Marcos Rico   LaBelle 5:07.49 -
10 Antonio Portes FR Bishop Verot 5:09.01 -
11 Kaleb Donnahue SR Barron Collier 5:11.42 -
12 Owen Garton Senior Bishop Verot 5:11.54 -
13 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:12.76 -
14 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:21.53 -
15 Armando Cruz SR Immokalee 5:21.70 -
16 Jules De Ron JR Bonita Springs 5:23.68 -
17 Nash Walker JR First Baptist (Naples) 5:24.17 -
18 Anthony Sciacqua JR Gulf Coast 5:26.33 -
19 Alex Sanchez SO Bonita Springs 5:26.92 -
20 Connor Campos SO Mason Classical Academy 5:35.54 -
21 Ryan Kalikas SO Barron Collier 5:38.58 -
22 IVAN GONZALEZ FR LaBelle 5:39.80 -
23 Trystan Richardson FR First Baptist (Naples) 5:44.07 -
24 Connor Morris SO Gulf Coast 5:48.53 -
25 Michael Valuta SO Bonita Springs 6:01.35 -
26 Sam Bailey SO Gulf Coast 6:03.51 -
27 Griffin Coots FR Barron Collier 6:17.64 -
  Joshua Ostler SO Barron Collier DNS   
  John Mertz Junior Bishop Verot DNS   
  Johnathan Watt JR Marco Island Academy DNS   
  Damien Tschida SR Marco Island Academy DNS   
  Tony Castillo SO Marco Island Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:50.94 10
2 Bernardo Barnhart FR Immokalee 4:56.10 8
3 Christian Cruz JR Immokalee 4:58.39 6
5 Angel Nicolas FR Immokalee 4:59.11 4
6 Alexis Reyes   LaBelle 4:59.86 3
7 Charles Jaikaran SO Gulf Coast 5:04.75 2
8 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 5:06.56 1
12 Owen Garton Senior Bishop Verot 5:11.54 -
13 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:12.76 -
14 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:21.53 -
17 Nash Walker JR First Baptist (Naples) 5:24.17 -
18 Anthony Sciacqua JR Gulf Coast 5:26.33 -
19 Alex Sanchez SO Bonita Springs 5:26.92 -
20 Connor Campos SO Mason Classical Academy 5:35.54 -
25 Michael Valuta SO Bonita Springs 6:01.35 -
  John Mertz Junior Bishop Verot DNS   
  Tony Castillo SO Marco Island Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Brayan Beltran-Reyes Junior LaBelle 4:58.75 5
9 Marcos Rico   LaBelle 5:07.49 -
10 Antonio Portes FR Bishop Verot 5:09.01 -
11 Kaleb Donnahue SR Barron Collier 5:11.42 -
15 Armando Cruz SR Immokalee 5:21.70 -
16 Jules De Ron JR Bonita Springs 5:23.68 -
21 Ryan Kalikas SO Barron Collier 5:38.58 -
22 IVAN GONZALEZ FR LaBelle 5:39.80 -
23 Trystan Richardson FR First Baptist (Naples) 5:44.07 -
24 Connor Morris SO Gulf Coast 5:48.53 -
26 Sam Bailey SO Gulf Coast 6:03.51 -
27 Griffin Coots FR Barron Collier 6:17.64 -
  Damien Tschida SR Marco Island Academy DNS   
  Johnathan Watt JR Marco Island Academy DNS   
  Joshua Ostler SO Barron Collier DNS